Our Featured Services

Morbi pulvinar sagittis ipsum sed posuere. Sed et interdum nibh. Duis tristique massa non est hendrerit vehicula.

CREATIVE IDEAS

Vivamus eu metus at magna bibeum feugiat atneque. Sed mattis malesuada eratat molestie.

CMS DEVELOPMENT

Vivamus eu metus at magna bibeum feugiat atneque. Sed mattis malesuada eratat molestie.

VECTOR ARTS

Vivamus eu metus at magna bibeum feugiat atneque. Sed mattis malesuada eratat molestie.

Vivamus quis sapien cura

10 YEARS OF EXCELLENCE

Phasellus nec dolor.Sed ornare semper ipsum. Sed pede orci volutpat sed congue vels gravida non lacus.Vivamus quis sed metus quisque gravida Quisque blandit sem esed erat. Maecenas porttitor neque eu sem. Nullam lectus neque, blandit quis mattis quis varius eu eros. Vivamus ads metus. Mauris at tellus at sapien.

OUR MOST ADVANTAGES

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

  • Sed vestibulum odio non tellus eleifend, sit amet rutrum mauris fermentum.
  • Mauris ultrices mauris interdum eros feugiat, in aliquet urna sollicitudin.
  • Morbi rhoncus ipsum elementum, consequat ex quis, sollicitudin nisi.
  • Praesent mattis metus ut lorem auctor, non eleifend ex blandit.
  • Phasellus sed tortor in felis commodo ullamcorper at vitae turpis.
  • Proin vestibulum erat nec risus vestibulum, sit amet commodo orci viverra.

ARE YOU READY TO ENJOY ?

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

OUR LATEST NEWS

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry Lorem Ipsum has been the industry's standard.

Mar 2020
31st Mar 2020

INFORMACJA

Informacja o ograniczeniach w pracy biura


W ostatnich tygodniach podejmujemy wszelkie możliwe działania w celu złagodzenia negatywnych, zarówno dla Was jak i dla nas, skutków obecnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa. Pracujemy na pełnych obrotach, aby wszystkie Wasze sprawy rozwiązać pomyślnie. Sytuacja jest nadzwyczajna i nikt obecnie nie jest w stanie przewidzieć jak długo może potrwać. Mimo to nadal robimy wszystko, aby wywiązać się z zawartych z Wami umów oraz by nasza firma mogła nadal funkcjonować i organizować dla Was wyjazdy w Alpy.

Niestety z obecnej trudnej sytuacji, która spotkała nas wszystkich nie ma idealnego wyjścia.

Informujemy Was, że od dnia 5 kwietnia kontakt z naszym biurem może być znacząco utrudniony. W związku z obecną sytuacją musimy podjąć wszelkie kroki, które pomogą nam przetrwać ten trudny dla nas okres i powrócić na rynek z nową ofertą na przyszły sezon.

Życzymy Wam dużo zdrowia.

Do zobaczenia w przyszłym sezonie!
16th Mar 2020

OŚWIADCZENIE

Nasi drodzy uczestnicy,

dostajemy od Was lawinę zapytań telefonicznych oraz mailowych i robimy wszystko co w naszej mocy, aby pozytywnie rozwiązać każdą sprawę. Wiemy, że każdy z Was czeka na odpowiedź - przepraszamy za te chwile niecierpliwości. Wiadomości jest tak dużo, że liczymy na Waszą wyrozumiałość.

Jest to dla nas wszystkich trudny i niepokojący okres. Uznając ciągłą i rosnącą niepewność, jaką wywołuje koronawirus (COVID-19) na całym świecie, naszym najwyższym priorytetem jest zdrowie i dobre samopoczucie Wasze i naszych pracowników. Mając to na uwadze, chcieliśmy poinformować Was o działaniach, które podjęliśmy w odpowiedzi na wybuch epidemii.


W związku z rekomendacją MSZ w sprawie unikania wszelkich podróży zagranicznych, które nie są konieczne, zawieszamy wszystkie imprezy turystyczne do Szwajcarii i Francji do końca sezonu.

Obecnie czekamy również na odpowiedź od kontrahentów w sprawie zwrotu wniesionych wpłat dotyczących Waszych wyjazdów. Liczymy zatem na Waszą cierpliwość, o wszystkim postaramy się poinformować w ciągu tygodnia.

Przepraszamy, że znaleźliście się w tej niekomfortowej sytuacji. Doceniamy bardzo Wasze zaufanie i lojalność, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Jeszcze chwila i wszystko wróci do normy - mocno w to wierzymy!

Pozdrawiamy, zespół SnowEvents.
12th Mar 2020

Informacja koronawirus

OŚWIADCZENIE


Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W obecnej sytuacji należy zachować środki ostrożności, jednak nie ma powodów do paniki.

W chwili obecnej wszystkie nasze wyjazdy będą odbywać się zgodnie z harmonogramem zawartym w naszej ofercie. Będziemy na bieżąco informować Państwa o rozwoju sytuacji.

Ośrodki narciarskie we Francji i Szwajcarii funkcjonują w pełni normalnie, tak dotychczas, działają sklepy, bary, restauracje i oczywiście wyciągi. Nie istnieją utrudnienia komunikacyjne podczas podróży do meijscowości, w których organizujemy wyjazdy. Trasy przejazdu naszych autokarów nie biegną przez Włochy.

Prosimy o zapoznanie się z oficjalnymi komunikatami władz państwowych:
Gru 2018
10th Gru 2018

Jak właściwie dobrać i kupować narty – wskazówki.

Jak właściwie dobrać i kupować narty - wskazówki.


 

Kolejny sezon można uznać za rozpoczęty! Zima tuż za rogiem, a wraz z nią kolejna okazja, by wyruszyć na podbój naśnieżonych stoków. To też najwyższa pora, żeby przemyśleć wybór sprzętu - w końcu ciężko wyobrazić sobie wyjazd na narty… bez nart 🙂 To nie taka prosta sprawa, szczególnie jeśli dopiero stawiasz pierwsze narciarskie kroki (a raczej szusy). Co warto wiedzieć, żeby jazda sprawiła Ci jak najwięcej satysfakcji?

 

Które narty wybrać dla początkujących?

 

Przed rozpoczęciem poszukiwań zwróć uwagę na kilka kwestii - przede wszystkim na swoje doświadczenie i oczekiwania względem jazdy. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nartami, przemyśl wypożyczenie sprzętu zamiast kupna na własność. W końcu nikt nie da gwarancji, że ten sport przypadnie Ci do gustu, a narty nie będą kurzyć się w piwnicy przez następne lata. Do tego odpadają problemy związane z utrzymaniem sprzętu, takie jak troszczenie się o smarowanie czy ostrzenie krawędzi.

 

Początkujący oraz średniozaawansowani powinni postawić na narty uniwersalne, które częściowo wybaczają błędy (takie jak allround, idealne na  przygotowane trasy, czy allmountain, które sprawdzą się także podczas gorszych warunków na stoku). Dodatkowo warto pamiętać, że nauka jazdy jest łatwiejsza na krótszych nartach, ponieważ zapewniają one lepszą równowagę i skręt.

  

 

Wskazówki przy wyborze nart dla mężczyzn

 

Ciężko się zdecydować, mając do wyboru mnóstwo różnego rodzaju modeli, szczególnie, gdy to nasz pierwszy raz na stoku. Długość, jaką powinny mieć narty męskie dla początkujących, powinna mieścić się pomiędzy podbródkiem a czołem. Uniwersalna zasada brzmi - jeśli dopiero zaczynasz jeździć i nie rozwijasz zbyt dużych prędkości lub Twoja waga jest mniejsza od przeciętnej w stosunku do wzrostu, postaw na krótsze narty. Jeśli masz już za sobą wiele przejechanych godzin, bijesz rekordy prędkości na przygotowanych szlakach, a do tego wolisz jazdę szerokim łukiem - wybierz te dłuższe. Grunt to dostosowanie sprzętu do swoich możliwości!

 

Narty damskie - czym różnią się od męskich?

 

Na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo modeli dla kobiet. Ale w zasadzie… jaka jest różnica między nartami damskimi i męskimi? Chodzi o różnice anatomiczne - w końcu panie są zwykle lżejsze od panów o tym samym wzroście i mają mniejsze stopy. Dlatego też damskie narty ważą mniej oraz są dostosowane do kobiecej budowy. Odmienne wyprofilowanie (jak np. przesunięcie montażu wiązań do przodu) ma za zadanie zrównoważyć sylwetkę narciarki. Co ważne, długość nart względem wzrostu powinna być krótsza niż w przypadku nart dla mężczyzn i mieścić się między nosem a klatką piersiową. Jak widać, te z pozoru nieznaczne różnice mają naprawdę duże znaczenie przy wyborze dobrego sprzętu na lata 🙂

  

Narty dla dzieci - jak dobrać… i wymieniać?

 

Wiesz już, na co zwrócić uwagę przy wyborze własnych nart. A co w przypadku nart dla dzieci? Naukę jazdy można zaczynać już w wieku 3-4 lat, a długość pierwszych nart powinna mieścić się między ramionami a brodą. Pozwoli to łatwiej nauczyć się, jak skręcać czy hamować. Im starszy i bardziej doświadczony jest mały narciarz, tym narty mogą być dłuższe (a przy tym cięższe).

 

Zasada, która sprawdza się przy ubraniach (“kupmy większe, zostaną jeszcze na przyszły rok”), nieczęsto ma zastosowanie do sprzętu. Zbyt długie, trudne w prowadzeniu narty mogą odebrać całą frajdę z jazdy. Ciężko wyobrazić sobie kupno nowych nart dla dzieci każdego roku, dlatego warto pomyśleć o wypożyczeniu lub kupnie używanej pary. W niektórych sklepach można spotkać się też z systemem wymiany nart dziecięcych na większe za niewielką opłatą. Warto też wiedzieć, że jeśli nie rozglądamy się za sprzętem dla młodego zawodowca, konstrukcja większości modeli będzie do siebie zbliżona.

  

A co później? Możliwości dla zaawansowanych narciarzy

 

Po wielu sezonach spędzonych na stoku będziesz już świetnie znać swoje preferencje oraz styl jazdy. W związku z tym wybór sprzętu stanie się sprawą bardzo indywidualną, zależną głównie tego, jak widzisz swoją narciarską przyszłość. Co jeśli będziesz marzyć o czymś więcej niż szlifowanie techniki na wyznaczonych szlakach?

 

Jeśli jesteś żądny nowych wrażeń i szukasz alternatywy dla jazdy po wyznaczonych trasach, być może zainteresuje Cię freeride! To jazda w nieprzygotowanym terenie poza szlakami, wymagająca świetnej techniki, jak i odpowiedniego sprzętu. Czym różnią się narty do freeride od klasycznych, rekreacyjnych modeli? Przede wszystkim większą szerokością, co sprawi, że nie będziesz zapadać się w głębokim puchu, a jazda na dziko stanie się czystą przyjemnością 🙂

 

To jak? Kiedy jedziemy?

Mamy nadzieję, że wykorzystasz nadchodzący sezon na maksa, a powyższe wskazówki przydadzą Ci się w wyborze wymarzonej pary nart niezależnie od wieku! Połącz świetną zabawę ze śnieżnym szaleństwem i przetestuj swój nowy sprzęt razem z nami - sprawdź nasze wyjazdy i wybierz idealną opcję dla siebie 🙂
Lis 2018
2nd Lis 2018

Najlepsze miejscówki na wyjazd na narty i snowboard w sezonie 2018/2019 – miłość po francusku – wersja zimowa.

Dobra! Bez żartów -lato już dawno za nami, chociaż obecna pogoda nie ma nic wspólnego z tym jak zazwyczaj wyobrażamy sobie listopad, urlopu zostało tyle co kot napłakał, ale jednak wizja pracy 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu nieco przytłacza. Więc zaczynasz szukać w Googlach - wyjazdy na narty, wyjazdy na deskę, wyjazdy snowboardowe, zima w Alpach, tanie wyjazdy w sezonie zimowym 2018/2019 - informacji całkiem sporo, ale wszystko jakoś tak porozrzucane, więc czeka Cię dużo sprawdzania, a godziny w pracy lecą. Znamy to uczucie bo sami kiedyś przez to przechodziliśmy. Dlatego jesteśmy tu z  rozwiązaniem i przedstawiamy THE BEST OF THE BEST miejscówek wyjazdów na narty albo wyjazdów na snowboard albo wyjazdów na narty i snowboard w tym sezonie. 
Zaczniemy od mekki narciarzy i snowboardzistów czyli...


FRANCJA


Nie od dzisiaj wiadomo, że Francja jest jednym z najlepszych państw jeżeli chodzi o przygotowanie tras, noclegów i dostosowanie warunków do potrzeb klientów. Znajdą tu coś dla siebie Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę i chcą zrobić kurs jazdy na nartach/snowboardzie. Odnajdą się również Ci, którzy są fanami freeride’u i freestyle’u, a na swoim koncie mają już sporo przejechanych kilometrów.


Oprócz oczywistych aspektów takich jak dobrze przygotowane stoki, świetne apres ski czy komfortowe zakwaterowanie Francja ma do zaoferowania wyśmienitą kuchnię no i wino!
My w tym roku zabieramy was do aż 6 urokliwych kurortów! Zobaczcie, co mają do zaoferowania:
  1. Les 2 Alpes 


To  najstarszy i najbardziej popularny alpejski kurort. Miejscowość znajduje się na wysokości 1800 m.n.p.m, pośród trzytysięczników nad którymi góruje jeden z najwyższych lodowców w Europie - Mont de Lans (3600) - jak można się domyślić widoki z takiej wysokości są nieziemskie! Dodatkowym atutem takiego położenia są dobre warunki narciarskie przez cały sezon - naturalnym śniegiem możemy się tutaj cieszyć od grudnia do kwietnia!

L2Alpes oferuje nam szeroką gamę tras - od łatwych po te trudne. Łącznie mamy do dyspozycji 225km, w tym 46km tras łatwych, 163km tras średnich i 16km tras trudnych. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nasze apartamenty znajdują się tuż przy stoku, więc w razie potrzeby można zjechać prosto pod drzwi rezydencji.
Dodatkowo znajdziecie tu największy snowpark w Europie - 24 hektary! Jest on podzielony na stopnie trudności, więc nawet najwięksi amatorzy narciarstwa i snowboardingu znajdą tu coś dla siebie.
Les Deux Alpes jest również idealną miejscówką dla fanów freeride’u - znajdziemy tu świetne warunki do jazdy w puchu i dobrze oznakowane tereny.

Apres ski - ach to apres ski - w L2Alpes do wyboru do koloru. Knajp jak grzybów po deszczu, więc na pewno nie ma co narzekać na nudę. Po całym dniu jazdy można śmiało się rozluźnić w rytmach rozbrzmiewającej tam muzyki przy akompaniamencie złotego trunku.


 


2. Alpe d'Huez


Alpe d’Huez to nasz drugi mocny punkt w ofercie. Nazywany przez wielu Wyspą Słońca ze względu na panujące tu warunki atmosferyczne - mamy tutaj prawie 300 słonecznych dni w roku!  Nie ma też co narzekać na widoki - miejscowość znajduje się w otoczeniu licznych lodowców, a nad nimi góruje monumentalny Le Pic Blanc (3330mnpm). Co do infrastruktury to jedna z lepiej przygotowanych miejscówek jeżeli chodzi o wyciągi - do dyspozycji jest ponad 10000 h terenu, po którym można się poruszać praktycznie bez odpinania nart!


Dzięki wysokiemu położeniu w Alpe d’Huez śnieg jest zagwarantowany przez cały sezon. Trasy są dostosowane do poziomu zaawansowania jeżdżących. Mamy tutaj do wyboru łagodne, szerokie stoki z krótkimi wyciągami - przyjazne dla dzieci, początkujących i dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć podstawowe elementy jazdy.
Dla zaawansowanych przygotowane są trasy czerwone, stanowią one ponad 25% wszystkich tras! Swoich sił można spróbować również na trasach prowadzących bezpośrednio z Le Pic Blanc.
No i tutaj dochodzimy do chluby tego resortu - Sarenne - czyli najdłuższej na świecie trasy narciarskiej liczącej aż 16km! Zjazd rozpoczyna się z wierzchołka Le Pic Blanc, na który można łatwo dostać się kolejką linową. Trasa pokonuje różnicę poziomów 1810m, a jej średni czas przejazdu wynosi półtorej godziny!
W Alpe d’Huez mamy również do dyspozycji 2 snowparki, trasy biegowe i dobry teren do freeride’u.

A co poza tym? Wiadomo, że apreski! Szeroka oferta różnych knajp zadowoli nawet najbardziej wymagających - duże powierzchnie, najlepsi DJe i najlepsze widoki! Dodatkowo w styczniu możemy zobaczyć festiwal filmów komediowych, w lutym odbywa się SnowKite Masters czyli zawody śnieżnego kite’a, a pod koniec kwietnia z Sarenne grupa zapalonych riderów zjeżdża ze szczytu… na rowerach!


 

3. Val Thorens


Najwyżej położona miejscowość wśród alpejskich kurortów. Z wysokości 2300 mnpm rozciąga się bajeczny widok na francuskie szwajcarskie a nawet włoskie Alpy - jest na czym zawiesić oko.  Val Thorens stanowi tak zwany szczyt terenu narciarskiego - Trzy Doliny, które łącznie oferują nam 600km tras i 200 wyciągów! Ze względu na wysokie położenie fantastyczne warunki narciarskie w tym kurorcie utrzymują się od listopada aż do maja!

Trasy również dostosowane są do stopnia zaawansowania. Od  łatwych, przez malownicze trasy średnie do wymagających tras trudnych. Jednymi z najbardziej znanych  są La Combe de Caron – czarna trasa mierząca 6 km, La Combe de Rosaël oraz Col de l’Audzin – na której różnica wysokości wynosi 1400 m, a sama trasa mierzy aż 12 km! Hotele znajdują się tuż przy stoku, co stanowi dodatkowy komfort.


Val Thorens wyróżnia jakość i wygoda wyciągów - nie spotkamy się tu z dużymi kolejkami czy przestarzałymi gondolami.


A co jeżeli chodzi o atrakcje? W połowie grudnia odbywa się tam tygodniowy event dla narciarzy i snowboardzistów - Ski & Boarderweek! W cenie skipassu jest możliwość udziału we wszystkich wydarzeniach przygotowanych przez organizatorów. W programie między innymi skoki na bungee, koncerty, zawody na snowoparku i imprezy z DJami!
Poza tym dużo apresów od rana do wieczora, zapierające dech w piersiach panoramy Alp z widokiem na Mount Blanc z punktu widokowego, który znajduje się na wysokości 3200mnpm i liczne zajęcia sportowe - jazda skuterami śnieżnymi, loty na paralotniach i wiele innych.


W naszej ofercie przygotowaliśmy dla was wyjazdy do wszystkich trzech opisanych kurortów. Do wyboru różne terminy i różne warianty - wyjazdy na narty dla rodzin, wyjazdy na narty i snowboard dla fanów freerideu i freestyle’u, a także opcje wyjazdów zimowych dla studentów. W następnym wydaniu opowiemy wam trochę o Vars Risoul, Orelle i Chamrousse - stay tuned!

Maj 2018
29th Maj 2018

DO ZOBACZENIA W GÓRACH!

Siema! Tu wasza najlepsza ekipa od wyjazdów na deskę i narty ever. Pamiętacie nas jeszcze?

Jasne, słońce przygrzewa, a atmosfera jest dość wakacyjna i tak – my też nie możemy się doczekać pierwszego bmw napieprzającego „KA-NI-KU-ŁY” na pół dzielni. To będzie znak, że jest lato.

Ale my jeszcze o zimie. Raz jeszcze wielkie dzięki za sezon spędzony we wspaniałym towarzystwie! Bez ściemy – praca dla Was jest mega satysfakcjonująca, a Wasze spalone gęby (słońcem!) z przyklejonymi uśmiechami to najlepsza recenzja naszej roboty, jaką sobie wyobrażamy.Do zobaczenia w górach ziomki

W ubiegłym sezonie zaufało nam ponad 3400 uczestników; byliście z nami na 20 wyjazdach w 7 alpejskich resortach. Po raz pierwszy zawitaliśmy do Szwajcarii (nie takiej drogiej, jak ją malują; za to tamtejszy freeride śni nam się po nocach), odwiedziliśmy też ponownie Włochy. A poza tym przejmowaliśmy całe miasteczka we Francji, z kultowymi Les Deux Alpes i Alpe d’Huez na czele. Na WinterSound zabraliśmy rekordową liczbę 800 osób i było pięknie bawić się razem z Grubsonem, Jareckim, RAUem czy Cheebą.

Życzymy wam, żebyście zaliczyli taki melanż latem. A skoro już o was mowa. Wiedzieliście, że najwięcej z was jeździ z nami z Warszawy? Silnie reprezentowane są również Kraków, Wrocław i Poznań, a także… Łódź. Częściej jeżdżą z nami faceci, ale to nie oznacza, że nie można u nas znaleźć żony (albo, w wersji light: kochanki), bo te proporcje to 55% do 45%. No i macie najczęściej 27-34 lata, ale to też nic nie tłumaczy, bo jeden z nastarsztch z Was, w dodatku jeżdżący z nami regularnie, ma… 75. lat, a najmłodsi po lat parę.A propos „starych wyjadaczy” – pozdrawiamy Piotrka D., który wybrał się z nami już ponad 20 razy, Sławka P. – co najmniej 13 razy oraz ekipę Wrocław 3/4 – przynajmniej 7 wspólnych wyjazdów!

Warto też odnotować, że trafiła nam się zima z solidnym opadem śniegu i świetnym warunkiem na freeride.Kto tęskni za zimą ręka do góry!

Nikt? No co wy. No dobra, nie wierzymy, że nie ma wśród was hardkorów zdobywających Rysy w maju albo ujeżdżających lodowiec w lipcu. W każdym razie kto nie tęskni, ten zatęskni, gdy zobaczy naszą zbliżającą się wielkimi krokami ofertę.

Obiecujemy, że oprócz starych, solidnych numerów zaprezentujemy wam coś, co wywali was z butów!To co? Widzimy się w górach?
Incorrect key or empty key. Please fill correct Twitter keys. You will get keys from https://dev.twitter.com.
Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...