Our Featured Services

Morbi pulvinar sagittis ipsum sed posuere. Sed et interdum nibh. Duis tristique massa non est hendrerit vehicula.

CREATIVE IDEAS

Vivamus eu metus at magna bibeum feugiat atneque. Sed mattis malesuada eratat molestie.

CMS DEVELOPMENT

Vivamus eu metus at magna bibeum feugiat atneque. Sed mattis malesuada eratat molestie.

VECTOR ARTS

Vivamus eu metus at magna bibeum feugiat atneque. Sed mattis malesuada eratat molestie.

Vivamus quis sapien cura

10 YEARS OF EXCELLENCE

Phasellus nec dolor.Sed ornare semper ipsum. Sed pede orci volutpat sed congue vels gravida non lacus.Vivamus quis sed metus quisque gravida Quisque blandit sem esed erat. Maecenas porttitor neque eu sem. Nullam lectus neque, blandit quis mattis quis varius eu eros. Vivamus ads metus. Mauris at tellus at sapien.

OUR MOST ADVANTAGES

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

 • Sed vestibulum odio non tellus eleifend, sit amet rutrum mauris fermentum.
 • Mauris ultrices mauris interdum eros feugiat, in aliquet urna sollicitudin.
 • Morbi rhoncus ipsum elementum, consequat ex quis, sollicitudin nisi.
 • Praesent mattis metus ut lorem auctor, non eleifend ex blandit.
 • Phasellus sed tortor in felis commodo ullamcorper at vitae turpis.
 • Proin vestibulum erat nec risus vestibulum, sit amet commodo orci viverra.

ARE YOU READY TO ENJOY ?

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

OUR LATEST NEWS

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry Lorem Ipsum has been the industry's standard.

wrz 2022
8th wrz 2022

BON TURYSTYCZNY – TWÓJ SPOSÓB PŁATNOŚCI ZA WYJAZD


BON TURYSTYCZNY - ZAPŁAĆ NIM ZA WYJAZD

Nadal posiadasz niewykorzystany bon turystyczny. Mamy dobrą wiadomość - możesz go wykorzystać na naszych wyjazdach z cyklu Family Weeks.

Jak to działa? Bardzo prosto!

Wybierz termin wyjazdu Family Week (ich listę znajdziesz TUTAJ) i dokonaj rezerwacji w systemie.
Poinformuj nas mailowo (info@snowevents.pl) o płatności bonem turystyczny.

W mailu podaj informacje:
kod obsługi płatności
kwota płatności
numer kontaktowy
A my zadzwonimy do Ciebie w celu dokonania płatności.

Instrukcję jak skorzystać z bonu turystycznego znajdziesz TUTAJ

Pamiętaj, że tylko do końca września masz czas, by zrealizować płatność bonem turystycznym. Termin wykorzystania bonu turystycznego został przedłużony do końca marca. Oznacza to, że przed końcem września powinieneś dokonać płatności, jednak sam wyjazd może odbyć się później.


cze 2021
1st cze 2021

5 rzeczy, które koniecznie musisz wziąć ze sobą w Alpy

Czekasz na ten wymarzony tydzień przez cały rok i nagle okazuje się, że jakiś detal psuje ci krew. Dlatego przygotowaliśmy przewodnik dla debiutantów – co koniecznie powinieneś wziąć na wyjazd w Alpy?

Poducha/zagłówek do autokaru i kocyk dla wymagających

Ludzie dzielą się na dwie kategorie. Jedni są w stanie zasnąć na froncie i nie sposób dobudzić ich żadnymi sposobami (to ci, których malujecie markerami po imprezie. BTW.,w imieniu malowanych markerami na imprezie: haha, bardzo śmieszne). I są tacy, którzy nie zasną bez ulubionej kołderki – i to do nich komunikat.

W Alpy pojedziemy jakieś 20 godzin, a hibernacja to jeden z najlepszych sposobów, aby podróż stała się teleportem w Alpy. Więc jeśli męczysz się, próbując usnąć na szybie albo ramieniu partnera (najlepiej najpierw zapytaj kolegę, czy chce się przytulać), to weź poduszkę! Tzw. zagłówek turystyczny też da radę.

Kocyk również otwiera przed tobą wiele możliwości, ale i tu wypadałoby zapytać kolegę, czy nie ma nic przeciwko. If you know what i mean 😉

Alkohol

W kurortach narciarskich, w których Brytole (tak naprawdę bardzo ich lubimy) wiodą prym, ceny wysokoprocentowych używek zwalają nóg mocniej od procentów. Tanie pół litra kosztuje jakieś kilkanaście euro, dlatego lepiej zabrać coś z kraju.

Ale uwaga! Prawdopodobnie pojedziemy przez Szwajcarię, która nie jest w UE. To oznacza, że legalnie na jej teren możecie wwieźć najwyżej litr alkoholu wysokoprocentowego i 5 litrów niskoprocentowego. W razie „W” celnicy zażądają dopłaty za ponadmiarowe ilości, mogą też ukarać surowym mandatem. W praktyce takie kontrole rzadko się zdarzają, ale zdarzają się. Your risk.Gogle i kask

Jasne, że na filmie w stylowej czapie będziesz wyglądał lepiej niż w kasku, a w goglach opalisz się do połowy. Pamiętaj jednak, że po powrocie do rzeczywistości twój komputer osobisty jeszcze się przyda i najlepiej, żeby dotkliwy kac to było najbardziej traumatyczne doświadczenie, jakim go obdarzysz. Jazda w kasku jest obowiązkowa do 14. roku życia we Włoszech i 16. roku życia w Polsce. We Francji i Szwajcarii regulacje są zależne od stacji narciarskiej.Gogle to naprawdę fajny wynalazek, gdy mocniej wieje wiatr, sypie śnieg albo pada deszcz. Nie skruszą ci się na nosie, jeśli zaliczysz headshota i ochronią oczy przed uderzeniami gałęzi albo kuli lodu na freeridzie. I nie wyglądają tak źle. Fajnie mieć też szybkę rozświetlającą na szare dni (np. z opadem) i przyciemniającą na mocne słońce.

Krem do opalania z wysokimi filtrami

Słońce w górach opala mocniej! Szczególnie więc na wyjazdy marcowe i kwietniowe obowiązkowo zabieramy ze sobą kremy do opalania z wysokimi faktorami. Wraz ze wzrostem wysokości powietrze staje się rzadsze, efektem czego jesteśmy narażeni na więcej promieni UV. Do Polski lepiej przywieźć pięknie opaloną skórę w jednym kawałku niż wylinkę!Własne poszewki na koc i poduszkę

Nie zajmą wiele miejsca w torbie, a zaoszczędzisz kilkanaście/kilkadziesiąt euro. Oczywiście możesz też spać bez, ale tej opcji nie polecamy.

***

Dobry humor i nastawienie

Na bank nie jesteś jedyną osobą na pokładzie autokaru, której dłuży się podróż. Mamy taką teorię, że po 20 godzinach ludzie przestają być dla siebie mili, a po 40 spotykane są pierwsze akty kanibalizmu. No więc jeżeli decydujesz się na wyjazd autokarem pamiętaj, że to od ciebie i takich jak ty zależy, czy będzie fajnie.

A listę wszystkich rzeczy, które musicie ze sobą zabrać, znajdziecie tu (klik!)

Widzimy się w Alpach!
paź 2020
20th paź 2020

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W RESORTACH NARCIARSKICH


ZASADY PODCZAS POBYTU W ALPACH

Resorty narciarskie wspólnie wprowadziły jednolite zasady dla turystów, które pomogą w utrzymaniu bezpieczeństwa odwiedzjących je pasjonatów sportów zimowych. Niektóre z resortów zostały już otwarte, a warunki już teraz są wyśmienite, co napawa nas i mamy nadzieję również Was chęcią wyjazdu w Alpy jak najszybciej! 🙂 Otwarte resorty jak np. Les 2 Alpes działają i postępują zgodnie z tymi zasadami bezpieczeństwa.

Narciarstwo i snowboarding oraz sprzęt, który towarzyszy uprawianiu tych sportów, taki jak rękawiczki, buffy, kijki, narty oraz deski, świetnie wpisują się w zasady utrzymywania bezpiecznego dystansu pomiędzy ludźmi.

W niektórych miejscach publicznych możliwe jest ograniczenie do określonej ilości osób tak, aby zachować bezpieczną odległość. Noszenie maseczek jest obowiązkowe dla każdego, w tym dla dzieci od 11 roku życia.

ZAKWATEROWANIE

Podczas pobytu goście zobowiązani są do:
- noszenia maseczek ochronnych we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych i ogólnodostępnych,
- dezynfekcji rąk przy użyciu dostępnych dla wszystkich środków,
Wszystkie powierzchnie będą czyszczone ze zwiększoną częstotliwością.

WYCIĄGI

Noszenie maseczek jest obowiązkowe podczas oczekiwania w kolejce do wyciągu oraz podczas przemieszczania się wyciągiem.

Wszelkie punkty kontaktowe są codziennie dokładnie czyszczone.

SKIBUS

Podczas przemieszczania się skibusem oraz w każdym innym publicznym środku transportu obowiązkowe jest noszenie maseczek.

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

Podczas przebywania w wypożyczalni sprzętu obowiązkowe jest noszenie maseczki ochronnej. Wypożyczalnie udostępniają wszystkim również środki do dezynfekcji rąk.

BARY I RESTAURACJE

W barach i restauracjach obowiązuje jedynie obsługa kelnerska, bez samoobsługi. Stoliki są oddalone od siebie o minimum 1 metr lub posiadać bariery zapewniające dystans pomiędzy gośćmi. Goście zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych oraz dezynfekcji rąk udostępnionymi środkami dezynfekującymi. Wszystkie powierzchnie są czyszczone ze zwiększoną częstotliwością.

SZKOLENIA NARCIARSKIE I SNOWBOARDOWE

Podczas szkolenia obowiązkowe jest noszenie maseczki podczas zbiórki uczestników na rozpoczęcie oraz zakończenie szkolenia.

ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO

Stosując się do szczególnych zasad panujących w resortach narciarskich tej zimy zwiększasz bezpieczeństwo swoje oraz innych. Wierzymy, że dzięki dodatkowym środkom ostrożności uda się zachować bezpieczeństwo i utrzymać niepowtarzalny alpejski klimat.

Do zobaczenia w Alpach! 🙂


sie 2020
3rd sie 2020

Jak przygotować się na wyjazd na narty z dzieckiem – co zabrać?


Wyjazd na narty wymaga odpowiedniego przygotowania i zabrania ze sobą kilku niezbędnych przedmiotów. Dzieci mają zdecydowanie więcej potrzeb niż dorośli, dlatego na wyjazd na narty z dziećmi trzeba przygotować się jeszcze skrupulatnej. Dowiedz się, co zabrać ze sobą na narty z dziećmi lub jak przygotować podopiecznych na obóz narciarski dla dzieci, tak by najmłodsi narciarze czuli się komfortowo i bezpiecznie.

Wyjazd na narty z dziećmi – co spakować do walizki pociechy?

Zima w Alpach może nie jest najbardziej sprzyjającą porą roku, ale na pewno jest piękna i daje ogromne możliwości do tego, by spędzać aktywnie czas oraz czerpać z tego niekończącą się radość. Odpowiednie przygotowanie do wyjazdu sprawi, że trudne górskie warunki oraz kaprysy tamtejszej aury nie będą dla dzieci groźne.

Odzież

Pogoda wysoko w górach może być nieprzewidywalna. Aby Twoje dziecko czuło się komfortowo przez cały dzień, niezależnie od tego, jaka zmiana pogody akurat zaszła, zapakuj do jego walizki odpowiednią odzież. Zwróć uwagę na to, by była ona uszyta z technicznych tkanin o właściwościach termoaktywnych, oddychających oraz odprowadzających wilgoć na zewnątrz materiału. Tego typu sportowa odzież gwarantuje komfort termiczny oraz zapobiega gromadzeniu się wilgoci pod ubraniami. Jaką odzież zabrać na narty z dziećmi?

 • Kurtki i spodnie – najlepiej ocieplane, z dużą ilością kieszeni (na telefon, portfel, dokumenty), wodoodpornymi membranami i ściągaczami w rękawach i nogawkach (zapobiegają dostawaniu się pod spód śniegu pod upadku). W kurtce z pewnością pomocne okażą się wysoki kołnierz oraz kaptur.
 • Bluzy zimowe – cienkie, ale z odpowiednimi właściwościami termicznymi, nie będą krępować ruchów podczas aktywności na stoku.
 • Bielizna termoaktywna – jako warstwa odzieży przylegajaca bezpośrednio do ciała gwarantuje komfort termiczny oraz odprowadza wilgoć na zewnątrz.
 • Skarpety – najlepiej dwie pary na każdy dzień.
 • Rękawice – ocieplane i wygodne, najlepiej przeznaczone do sportów zimowych.
 • Buty – wodoodporne, ocieplane, wygodne i przede wszystkim idealnie dopasowane rozmiarem.
 • Szalik, komin lub chusta – dla jeszcze lepszej ochrony przed wiatrem i chłodem.
 • Czapka – najlepiej dać dziecku dwie sztuki. Cienką czapkę pod kask oraz wełnianą czapkę na czas poza stokiem.
Wymienione ubrania są niezbędne podczas zimowej aktywności. Nie zapomnij również o odzieży, którą Twoje dziecko będzie nosiło poza stokiem. W pensjonacie przydadzą mu się bawełniane T-shirty, spodnie dresowe, sweter oraz klapki.

Sprzęt sportowy

Nie będziemy skupiać się tu na rodzajach nart, snowboardów butów narciarskich lub snowboardowych, a także wiązań, ponieważ jest to indywidualna sprawa każdego młodego miłośnika zimowych sportów. Podpowiadamy jednak, czym uzupełnić sprzęt sportowy, by dziecko na nartach było bezpieczne.

 • Kask – niezbędna ochrona głowy podczas jazdy po ubitym śniegu.
 • Gogle – koniecznie z filtrem UV, ponieważ śnieg odbija bardzo dużo światła słonecznego.
 • Okulary przeciwsłoneczne – niezbędne z tego samego powodu o gogle, z tą różnicą, że poza stokiem.
 • Plecak sportowy – najlepiej przeznaczony do sportów zimowych, wodoodporny, z przegrodami lub uchwytami na buty narciarskie, kask i gogle.
Środki do higieny i lekarstwa

To zestaw niezbędny nie tylko na nartach, ale podczas każdego wyjazdu z dziećmi. Intensywna aktywność na stoku wymaga zachowania szczególnej higieny, sporty zimowe niosą ryzyko kontuzji, a kapryśna górska pogoda sprzyja przeziębieniom. Dlatego, jadąc na narty z dzieckiem, weź ze sobą następujący zestaw.

 • Środki higieny osobistej – żel pod prysznic, pastę i szczoteczkę do zębów, szampon itp.
 • Ręczniki – najlepiej szybkoschnące, wykonane z mikrofibry.
 • Krem z filtrem UV – wysoko w górach słońce potrafi mocno dać się we znaki,
 • Kremy do pielęgnacji skóry – ze względu na niskie temperatury oraz duże natężenie promieni słonecznych przydadzą się kremy do rąk i cery, a także pomadki do ust.
 • Suszarka do włosów – by po prysznicu dziecko szybciej mogło wyjść i korzystać z atrakcji w resorcie.
 • Podstawowe leki – przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, krople do nosa, na biegunkę, żele lub maści na stłuczenia.
 • Środki opatrunkowe – plastry z opatrunkiem, bandaże elastyczne, opaski na stawy (kolana, łokcie, nadgarstki).
Pozostałe przedmioty

Wreszcie przyszedł czas na zapakowanie innych przedmiotów, pośród których część jest absolutnie niezbędna, inne znacznie ułatwią pobyt, a reszta po prostu umili czas.

 • Telefon – kto dziś wyobraża sobie wyjść z domu lub puścić gdziekolwiek dziecko bez telefonu.
 • Ładowarka – przyda się również powerbank.
 • Wodoodporne etui – zarówno na telefon, jak i na dokumenty oraz pieniądze.
 • Selfie stick – by uwiecznić najprzyjemniejsze chwile w resorcie.
 • Pieniądze – w walucie kraju, do którego jedziecie, na powrót przyda się również trochę złotówek.
 • Dokumenty – paszport, dokumenty uprawniające do zniżek (np.legitymacja szkolna), ubezpieczenie turystyczne.
 • Termos na ciepłe napoje – bo na stoku zawsze warto mieć pod ręką łyk gorącej herbaty.
Przygotuj dziecko fizycznie

Pamiętaj o tym, że narciarstwo i snowboarding dość mocno wymagające fizycznie. Podczas jazdy pracuje lub w stałym napięciu jest duża liczba mięśni, dlatego warto namówić dziecko do tego, by na kilka tygodni przed wyjazdem przygotowało się, np. wykonując w domu ćwiczenia gimnastyczne.


lip 2020
27th lip 2020

Jakie narty dla dziecka i w co ubrać dziecko na stok?


Komfort i bezpieczeństwo dziecka na stoku narciarskim zależą w ogromnej mierze od doboru sprzętu i odpowiedniego ubrania. Dobrze dopasowane narty gwarantują szybsze postępy w nauce, a odpowiedniej jakości ubranie narciarskie zapewni swobodę ruchów oraz komfort termiczny. Dowiedz się, w co wyposażyć dziecko przed wyjazdem na narty, by szusowanie było dla niego czystą przyjemnością.

Narty dla dzieci – jak wybrać najlepsze?

Narty dla dzieci należy wybierać bardzo na serio, ponieważ źle dopasowane deski najzwyczajniej w świecie utrudnią maluchowi naukę i mogą sprawić, że dziecko zniechęci się do narciarstwa. Tego nie chciałby chyba żaden rodzic, który każdej zimy śmiga po zaśnieżonych stokach. Narty dziecięce muszą przede wszystkim dobrze się prowadzić, wybaczać błędy i wymagać od młodego narciarza niewielkiego wysiłku. Na co zwrócić uwagę podczas doboru nart dla dzieci, by te idealnie pasowały młodemu alpejczykowi?

Jaka długość nart dla dzieci?

Zacznijmy od wyjaśnienia – im krótsze narty, tym łatwiej nad nimi zapanować. Długie deski wymagają włożenie większego wysiłku w ruchy, dlatego narty dla dziecka powinny być stosunkowo krótsze niż dla osób dorosłych.

 • Narty dla małego dziecka w wieku 3-5 lat powinny sięgać maluchom do pach. Zwykle mają one długość 60-80 cm.
 • Narty zjazdowe dla dzieci, które opanowały już jazdę, powinny sięgać do wysokości barków.
 • Narty dla nastolatków, którzy całkiem dobrze radzą sobie na stoku, można dobierać już na podobnych zasadach jak dla dorosłych narciarzy. Mogą sięgać do brody (dla dziewcząt) lub nosa (dla chłopców). Pamiętaj, że wciąż muszą być to narty juniorskie, które są lżejsze niż deski dla dorosłych.
Ważne: Dziecko nie może jeździć na zbyt krótkich nartach, ponieważ z biegiem czasu trudniej będzie mu przesiąść się na deski o odpowiedniej długości.

Taliowanie, twardość i waga

Oprócz długości na prowadzenie się nart wpływają również wycięcie w talii, twardość oraz waga desek.

 • Narty dzieci powinny mieć głębsze wycięcie. Dzięki temu młodzi narciarze wkładają mniejszy wysiłek w skręty.
 • Miękkie deski znacznie chętniej wybaczają błędy. Nie są tak bardzo podatne na drobne, często niekontrolowane ruchy jak narty o większej twardości. Dzięki temu dziecko rzadziej zalicza upadki.
 • Narty juniorskie są lżejsze niż narty dla dorosłych. Mniejsza waga również wpływa na łatwość prowadzenia, dlatego nawet wyższym dzieciom nie należy kupować nart dla dorosłych.
Z biegiem czasu i wzrostem umiejętności, narty dla dzieci powinny zbliżać się parametrami do desek dla seniorów.

Kask narciarski dla dzieci – jak dobrać?

W przypadku kasku zapamiętaj jedno kluczowe zdanie – na kasku nigdy nie należy oszczędzać. Jest on niezbędny jako ochrona głowy w przypadku wywrotki i uderzenia o ubity śnieg przy większej prędkości. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kasku dla dziecka?

 • Rozmiar – musi odpowiadać obwodowi głowy mierzonemu na poziomie czoła. Z przodu powinien kończyć się nieco powyżej poziomu brwi, natomiast z tyłu głowy nie może ograniczać ruchu karku. Kask nie może się zsuwać z głowy ani uciskać.
 • Waga – kask narciarski dla dzieci musi być odpowiednio lekki, by zagwarantować swobodę ruchów.
 • Wytrzymałość – wybierz kask wykonany zgodnie z najnowszymi standardami, dzięki którym jego wytrzymałość na uderzenia jest wysoka.
 • Wentylacja – warto pomyśleć o kasku gwarantującym dobrą wentylację, by skóra na głowie dziecka nie spociła się nadmiernie podczas aktywności.
Dobieramy gogle narciarskie dla dzieci

Gogle najlepiej kupować razem z kaskiem, by mieć pewność, że dobrze dopasowują się do jego kształtu i nie uciskają twarzy w żadnym miejscu. Gogle chronią oczy i część twarzy przed zimnym wiatrem i opadami, ale przede wszystkim ich funkcją jest ochrona oczu przed promieniami słońca odbijanymi przez śnieg. By skutecznie chronić wzrok swojego dziecka wybierz dla niego gogle z filtrem UV, który skutecznie zatrzyma silne światło.

Jak ubrać dziecko na stok?

Nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani sportowcy. Strój narciarski musi gwarantować komfort termiczny, ale również zapewniać swobodę ruchów niezbędną podczas fizycznej aktywności.

Kurtka narciarska

Powinna być lekka i dobrze dopasowana do ciała, co gwarantuje swobodę ruchów. Konieczne są również ocieplająca podszewka, a także wodoodporna membrana, która chroni przed przemoczeniem podczas upadku na śnieg lub opadów. Kurtka powinna posiadać wysoki kołnierz do ochrony przed wiatrem, a także kaptur. Ściągacze na dole i w rękawach zapobiegną dostaniu się śniegu pod spód podczas wywrotki. Liczne kieszenie przydadzą się do przechowywania osobistych rzeczy, jak telefon, klucze czy pieniądze.

Spodnie na narty dla dziecka

Spodnie również muszą być dobrze dopasowane do ciała, gwarantować komfort termiczny i chronić przed przesiąkaniem wody. Równie istotne są właściwości wentylacyjne, dzięki którym nogi młodego narciarza nie pocą się nadmiernie. Ściągacze w nogawkach zapobiegają dostawaniu się śniegu pod spodnie i do butów.

Co pod kurtką?

Pod kurtką młodego narciarza powinna znaleźć się lekka bluza o właściwościach termoaktywnych. Pod nią z kolei niezbędna okaże się bielizna termoaktywna (koszulka oraz getry) uszyta z tkanin technicznych lub wełny merynosów. Materiały te gwarantują odpowiednią oddychalność, a przede wszystkim odprowadzają wilgoć na zewnątrz tkaniny. Dzięki temu skóra nie ma bezpośredniego kontaktu z przepoconym materiałem, który bardzo szybko się wychładza. Takie rozwiązanie bardzo podnosi komfort i zmniejsza ryzyko przeziębienia.

Czego jeszcze potrzebuje mały narciarz?

Na czas jazdy na stoku lub zajęć z instruktorem narciarstwa zapakuj swojemu dziecku do plecaka prowiant i napoje, które pomogą mu nabrać sił przed dalszą zabawą. Na pewno powinny znaleźć się tam przekąski, takie jak choćby pożywne batony dla sportowców. Dla ugaszenia pragnienia i rozgrzania się z pewnością przydadzą się buteleczka wody oraz termos z ciepłą herbatą.


20th lip 2020

Narty z dziećmi – gdzie na narty z dziećmi? Pierwsze kroki na stoku i najlepsze resorty na narty z dziećmi


Twoje dziecko rwie się do jazdy na nartach, a Tobie bardzo zależy na tym, by zarazić je pasją do białego szaleństwa? Gdzie najlepiej wybrać się na narty z dziećmi? Co zrobić, by chętnie rozwijało swoje umiejętności i czerpało radość z zabawy na stoku? Na te pytania odpowiadamy w najnowszym wpisie na naszym blogu.

Kiedy zacząć uczyć dziecko jazdy na nartach?

Może będzie to dla Ciebie zaskakujące, ale z dzieckiem na narty możesz wybrać się, już kiedy skończy trzy lata. W tym wieku dziecko jest już na tyle rozwinięte, że może zacząć oswajać się z nartami i stawiać swoje pierwsze kroki na śniegu. Co sparwia, że dziecko w wieku trzech lata może zacząć uczyć się jazdy na naratch?

 • Jest już na tyle skoordynowane, że potrafi utrzymać równowagę i pokonywać na nartach niewielkie odległości.
 • Potrafi skoncentrować się na wykonywaniu prostych poleceń instruktora.
 • Jest chętne do współpracy i chce naśladować rodziców, którzy szusują po śniegu.
Dla dzieci tym wieku większa część zajęć musi polegać się na zabawie, ponieważ maluchy nie są jeszcze w stanie skupić się przez dłuższy czas. Zajęcia nie mogą być również zbytnio obciążające, ponieważ trzylatki dość szybko się męczą. W wieku pięciu lat dzieci mogą uczęszczać już na zajęcia narciarskie, podczas których będą uczyć się efektywnej techniki jazdy na nartach.

Nauka jazdy na nartach dla dzieci – indywidualnie czy grupowo?

Mogłoby się wydawać, że indywidualne zajęcia są efektywniejsze ze względu na to, że instruktor całą uwagę mógłby poświęcić Twojemu dziecku. Okazuje się jednak, że na najmłodszych bardzo motywująco działają rywalizacja w grupie oraz chęć zaimponowania kolegom i koleżankom.

Jak przekonać dzieci do jazdy na nartach lub snowboardzie?

Ludzie nie lubią być do niczego przymuszani i dotyczy to również dzieci. Jeśli zatem chcesz, aby Twoja pociecha podzielała narciarską pasję, musisz ją nią zarazić i wzbudzić w ogromny entuzjazm. Jeśli zatem wybierasz się z dziećmi na narty, a one podchodzą do nauki bardzo niechętnie, najlepiej będzie, kiedy… odpuścisz. Niewykluczone, że podczas kolejnych ferii Twoi podopieczni przyjadą do alpejskiego resortu z nastawieniem, że chcą zostać narciarzami. Przymuszanie ich do nauki może przynieść niestety odwrotny skutek. Dlatego baw się i czerp radość z białego szaleństwa. Wtedy Twoje dzieci z dużym prawdopodobieństwem zarazi się tą piękną pasją.

Jak powinny przebiegać zajęcia?

Nauka jazdy na nartach musi sprawiać dzieciom radość. Warto wybrać szkółkę, która ma doświadczenie w szkoleniu najmłodszych. Czas zajęć powinien być podzielony na zabawę i naukę techniki w stosunku 60% : 40%. Dzięki temu dzieci zachowają skupienie, a zabawa będzie dla nich formą nagrody za chwilę uwagi oraz wysiłek i starania. Pamiętaj, że najmłodsi dość szybko się męczą. Zbyt intensywny trening na pewno sprawi, że zniechęcą się do dalszej nauki i będą chciały oddać się zabawie.

Mało liczne grupy gwarancją sukcesu

Wybierz resort, który uznasz za najatrakcyjniejszy. W trakcie turnusu zorganizujemy szkolenie narciarskie dla dzieci w grupach 4-7 osobowych.  W takich grupach dzieciaki z pewnością będą czuły ogromną motywację do nauki, a instruktorzy mogą poświęcić każdemu maluchowi odpowiednią ilość czasu. Z pewnością ogromną zaletą narciarskich przedszkoli jest to, że są znacznie tańsze niż zajęcia indywidualne.

Gdzie na narty z dziećmi? Najlepsze resorty na rodzinny wyjazd

Wiele narciarskich ośrodków w Europie oferuje idealne warunki do pobytu z pociechami. Narty w Alpach z dziećmi mogą być naprawdę fantastyczne – jeśli ośrodek jest przyjazny dla najmłodszych i posiada trasy narciarskie dla dzieci, wtedy ferie przyniosą frajdę całej rodzinie. Gdzie na narty z dziećmi za granicę? Przedstawiamy najciekawsze ośrodki dla dzieci w Alpach.

Verbier

Wyjazd na narty z dziećmi do Verbier okaże się strzałem w dziesiątkę! Ten szwajcarski ośrodek położony jest w samym centrum Czterech Dolin i jest jednym z największych resortów w Europie. Na ponad 400 kilometrach tras nie brakuje łatwych stoków przystosowanych dla najmłodszych oraz mniej zaawansowanych narciarzy. W Verbier znajduje się rezydencja, tuż obok której działa wyciąg narciarski dla dzieci z bezpiecznymi i wygodnymi gondolami.

Montgenevre

Ten francusko-włoski ośrodek oferuje bardzo wysoki standard zakwaterowania. Pobyt z dziećmi jest tam niezwykle komfortowy, co ma szczególnie duże znaczenie, jeśli dzieci są jeszcze małe. Trasy i wyciągi znajdują się tuż za progiem hoteli. Kiedy Twoja pociecha zmęczy się, przemoczy ubranie lub po prostu złapie gorszy humorek, ze stoku do pokoju dostaniesz się w kilka minut. Wokół Montgenevre ciągnie się 420 kilometrów tras odpowiednich zarówno do nauki, jak i szybszej jazdy. W Resorcie panuje kapitalna, sportowa atmosfera, która wśród najmłodszych rodzi pasję do zimowej aktywności.

Chamrousse

Jeśli Twoja rodzina jest nieco większa Chamrousse to idealna miejsce na rodzinny wyjazd na narty. Ferie na nartach dla dzieci w Chamrousse to mniejszy wydatek niż w innych alpejskich resortach. Znajduje się tam mnóstwo łatwiejszych, idealnych dla dzieci tras narciarskich. Zakwaterowanie stoi na bardzo dobrym poziomie i gwarantuje wysoki komfort pobytu.


Incorrect key or empty key. Please fill correct Twitter keys. You will get keys from https://dev.twitter.com.
Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...