Vivamus quis sapien cura
10 YEARS OF EXCELLENCE
Phasellus nec dolor.Sed ornare semper ipsum. Sed pede orci volutpat sed congue vels gravida non lacus.Vivamus quis sed metus quisque gravida Quisque blandit sem esed erat. Maecenas porttitor neque eu sem. Nullam lectus neque, blandit quis mattis quis varius eu eros. Vivamus ads metus. Mauris at tellus at sapien.
OUR MOST ADVANTAGES
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
HENRIETTA WEB
Web Developer
LEO MULLINS
Founder, CEO
STEVE HARPER
Developer
JANINE STYLES
Developer
MARGARET HUDSON
Lead Designer
Quo ad clita prompta, has causae dolorem commune ex, possim habem definitiones. Tota corrumpit voluptatum pri id, dicta quando deleniti vel an, id simul consectetuer mea. Ad vidisse facilis sit, te dolore signiferumque nam.
Quo ad clita prompta, has causae dolorem commune ex, possim habem definitiones. Tota corrumpit voluptatum pri id, dicta quando deleniti vel an, id simul consectetuer mea. Ad vidisse facilis sit, te dolore signiferumque nam.
Quo ad clita prompta, has causae dolorem commune ex, possim habem definitiones. Tota corrumpit voluptatum pri id, dicta quando deleniti vel an, id simul consectetuer mea. Ad vidisse facilis sit, te dolore signiferumque nam.
DEKALOG NARCIARZA & SNOWBOARDZISTY, czyli jak zachować się na stoku
Sporty zimowe bez wątpienia są niekończącym się źródłem pozytywnej energii. Ten moment kiedy wpinasz narty/deskę, zakładasz gogle i ruszasz… Nic nie może Cię zatrzymać. Po prostu jedziesz… Słońce delikatnie smaga Twoje policzki, mróz zaczyna szczypać. Co wtedy czujesz? Szczęście? Wolność? Czujesz, że żyjesz prawda?
I tak aż do momentu, kiedy inny, czasem mniej doświadczony lub odpowiedzialny, uczestnik stoku nie zatrzyma się na Tobie… Komu z nas nie zdarzyło się takie „bliskie spotkanie” z innym narciarzem czy snowboardzistą na stoku?
Każdy sport, a tym bardziej narciarstwo czy snowboarding, niesie ze sobą ryzyko wypadków czy kontuzji. Co zrobić, aby ich uniknąć lub chociaż zmniejszyć to zagrożenie? Założyć kask? Dopasować stok do swoich umiejętności? Wykupić ubezpieczenie? To wszystko prawda. Ale czy wystarczy? Równolegle warto skorzystać z pomocy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
Gdy narciarstwo stawało się coraz bardziej popularne Federacja zdecydowała się opracować Dekalog Narciarza (i Snowboardzisty) określający zasady współdziałania na stoku. Dekalog dla narciarzy i snowboardzistów powinien być tym, czym Kodeks Drogowy dla kierowców. Zbiorem najważniejszych zasad i reguł, którego celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom stoków. Warto przed rozpoczęciem pierwszego wyjazdu narciarskiego w Alpy nieco odświeżyć wiedzę i przypomnieć sobie tych kilka złotych zasad bezpieczeństwa.
Zaczynamy!
- Wzgląd na inne osoby:
Każdy narciarz lub snowboardzista powinien zachować się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa ani szkody dla innej osoby.
- Sposób jazdy na nartach i snowboardzie oraz panowanie nad prędkością
Każdy narciarz lub snowboardzista powinien kontrolować sposób jazdy. Powinien on dostosować szybkość i sposób jazdy do swoich umiejętności, rodzaju i stanu trasy, warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu.
- Wybór kierunku jazdy
Narciarz lub snowboardzista nadjeżdżający od tyłu musi wybrać taki tor jazdy, aby nie spowodować zagrożenia dla narciarzy lub snowboardzistów znajdującym się przed nim.
- Wyprzedzanie
Narciarz lub snowboardzista może wyprzedzać innego narciarza lub snowboardzistę z góry i z dołu, z prawej i z lewej strony pod warunkiem, że zostawi wystarczająco dużo przestrzeni wyprzedzanemu narciarzowi lub snowboardziście na wykonanie przez niego wszelkich zamierzonych lub niezamierzonych manewrów.
- Ruszanie z miejsca i poruszanie się w górę stoku
Narciarz lub snowboardzista, wjeżdżając na oznakowaną drogę zjazdu, ponownie ruszając po zatrzymaniu się, czy też poruszając się w górę stoku, musi spojrzeć i w górę, i w dół stoku, aby upewnić się, że może to uczynić bez zagrożenia dla siebie i innych.
- Zatrzymanie na trasie
O ile nie jest to absolutnie konieczne, narciarz lub snowboardzista musi unikać zatrzymania się na trasie zjazdu w miejscach zwężeń i miejscach o ograniczonej widoczności. Po upadku w takim miejscu narciarz lub snowboardzista winien usunąć się z toru jazdy możliwie jak najszybciej.
- Podchodzenie i schodzenie na nogach
Narciarz lub snowboardzista musi podchodzić lub schodzić na nogach wyłącznie skrajem trasy.
- Przestrzeganie znaków narciarskich
Każdy narciarz lub snowboardzista powinien stosować się do znaków narciarskich i oznaczeń tras.
- Wypadki
W razie wypadku każdy narciarz lub snowboardzista powinien udzielić poszkodowanym pomocy.
- Obowiązek ujawnienia tożsamości
Każdy narciarz, snowboardzista, obojętnie czy sprawca wypadku, poszkodowany czy świadek musi w razie wypadku podać swoje dane osobowe.
Pamiętajcie, że oprócz Dekalogu Narciarza na stoku, ale też poza nim, obowiązuje… kultura osobista. Opanuj nerwy, weź trzy głębokie wdechy i pamiętaj, że wszyscy przyjeżdżamy na wakacje i chociaż robimy to w różny sposób - chcemy odpocząć i cali i zdrowi wrócić do domów. Jeśli widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy - udziel mu jej. Szczególną ostrożność zachowaj jadąc obok małych dzieci. Te słodziaki potrafią być czasem nieprzewidywalne. Nie robią tego na złość - są po prostu dziećmi.
Nie Twój sprzęt czy umiejętności, a właśnie Twoje zachowanie daje świadectwo tego, kim jesteś! Bądźmy dla siebie dobrzy i zachowujmy zdrowy rozsądek – na stoku i poza nim.
JAK NAJLEPIEJ PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WYJAZDU W ALPY?
Wielu z Was ogranicza przygotowanie wyjazdu w Alpy do wybrania i kupienia oferty. W tym tygodniu chcielibyśmy Wam uświadomić jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do sezonu i regeneracja po stoku.
Wyjazd kupiony? Sprzęt i outfit już skompletowany? Najwyższy czas przygotować też swoje ciało na Twój wymarzony alpejski wyjazd. Jak to zrobić? Dzisiaj porozmawiamy na ten temat z Anią. Kim jest Ania? Ania to absolwentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu, która nieustająco się dokształca. Ukończyła między innymi kursy w zakresie masażu tkanek głębokich, terapii manualnej kręgosłupa, stawów biodrowych, barkowych, tapingu rehabilitacyjnego czy oceny funkcjonalnej FMS. To oczywiście nie wszystko - lista kursów jest dużo dłuższa, a my wiemy, że doświadczenie i umiejętności sprawiają, że Ania jak nikt inny radzi sobie także z Waszymi mięśniami.
Anię mieliście okazję poznać na naszych wyjazdach. To właśnie ona z uśmiechem witała Was przy autokarze i pomagała w najróżniejszych sytuacjach. Z równie szerokim uśmiechem masowała Wasze obolałe po stokowych szaleństwach mięśnie. W tym sezonie też będziecie mogli spotkać Anię w Alpach, aaaale zanim rozpoczniemy sezon warto się do niego przygotować. Porozmawiajmy!
c
SNOW EVENTS: Aniu, jaki sposób polecasz, by przygotować się do sezonu? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy są jakieś specjalne ćwiczenia, które polecasz w szczególności? Czy bieganie i jazda na rowerze wystarczą?
ANIA: Bieganie i jazda na rowerze na pewno pomogą, ale musimy pamiętać, żeby wprowadzić specyficzny trening, który będzie miał za zadanie wzmocnić nasze mięśnie, ścięgna i więzadła. Na pewno powinniśmy wprowadzić ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg. Wszelakie wypady, przysiady czy wykroki z odpowiednim obciążeniem będą do tego idealne. Nie należy też zapominać o tułowiu, które ma bardzo duże znaczenie podczas stabilizacji prawidłowej pozycji podczas zjazdu. Tutaj sprawdzą się różne kombinacje pompek czy deski, a także ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha oraz grzbietu. Kolejnym ważnym elementem są ćwiczenia czucia głębokiego i oczywiście ćwiczenia rozciągające i mobilizujące. Przy tym pytaniu zaznaczę, że podczas przygotowań do treningu specjalistycznego warto zgłosić się do doświadczonego trenera motorycznego lub fizjoterapeuty. Nauczy on Was prawidłowo wykonywać ćwiczenia, co pozwoli uniknąć kontuzji jeszcze przed pojawieniem się na stoku 🙂
c
SNOW EVENTS: Wiemy, że tak naprawdę o aktywność fizyczną powinniśmy dbać przez cały rok aaale kiedy najlepiej zacząć przygotowania do sezonu narciarskiego?
ANIA: Przygotowania powinniśmy rozpocząć kilka tygodni przed planowanym wyjazdem. Przyjmuje się, że 2 miesiące przygotowań pozwoli na bezpieczne szaleństwo na stoku. Może Wam się wydawać, że to dużo. Musimy jednak pamiętać, że zarówno jazda na nartach, jak i snowboardzie, to bardzo wymagające i kontuzjogenne dyscypliny (zwłaszcza gdy wybierasz się poza trasy lub do snowparku). Z tego względu warto poświęcić ten czas i stopniowo budować swoją wytrzymałość i siłę.
c
SNOW EVENTS: OK. Jesteśmy gotowi, jedziemy na wyjazd w Alpy… przed nami 24 godziny w autokarze. Wiemy, że autokary, którymi jeździmy są mega komfortowe, ale to jednak kilkanaście godzin w pozycji siedzącej. Czy są jakieś “ćwiczenia”, które możemy wykonywać podczas postojów, by organizm lepiej znosił taką podróż?
ANIA: Oczywiście, że tak. Warto poświęcić kilka minut, żeby troszkę się rozruszać podczas postoju. Długotrwała podróż jest bardzo dużym obciążeniem dla kręgosłupa oraz układu krążenia, a przedłużający się bezruch może powodować zatory. Dlatego w miarę możliwości powinno się jak najwięcej poruszać stopami, napinać mięśnie łydki poprzez wspięcia na palce i pięty, wykonywać automasaż oraz spacerować (oczywiście podczas postojów, bo w autokarze jest to zabronione).
Doskonałym sposobem na obolały odcinek szyjny są dwa rodzaje ćwiczeń:
- Przechyl głowę a następnie należy powoli obracać ją raz w prawo a raz w lewo. Powtarzamy po 5-10 powtórzeń na stronę. Należy pamiętać żeby ucho podczas przechylania było jak najbliżej ramienia.
- Przyjmujemy pozycję neutralną dla odcinka szyjnego. Po czym odchylamy głowę do tyłu i przytrzymujemy 10 sek i wracamy do pozycji neutralnej. Powtarzamy 5-10 razy.
c
SNOW EVENTS: Dojechaliśmy. Idziemy na stok. I oczywiście dzień zaczynamy od rozgrzewki. Najlepiej wspólnej ze Snow Events, ale zdarzały się przypadki, że ktoś potrzebował snu i regeneracji i na stok ruszył później. Na co zwrócić szczególną uwagę przy takie rozgrzewce?
ANIA: Rozgrzewka powinna przygotować nasz organizm do nadchodzącego wysiłku. Wystarczy 10-15 min aby bezpiecznie móc zjeżdżać ze szczytu. Podstawowymi ćwiczeniami są:
- Kilkuminutowy trucht - współczuję narciarzom
- Wymachy ramion przód-tył i do boku - po 20 powtórzeń
- Krążenia biodrami - po 10 na każdą stronę
- Wymachy nóg przód- tył oraz do boku - po 20 powtórzeń
- Skrętoskłony - po 20 powtórzeń
- Skip A i C w miejscu - po 1 min
SNOW EVENTS: A co po stoku? Czy też powinniśmy jakoś zakończyć aktywny dzień? Jak to jest z tym piwkiem na zakwasy?
ANIA: Zdecydowanie! Po stoku powinniśmy zadbać o odpowiednią regenerację. Wiem, że Snow Events wybiera takie rezydencje, by zapewnić uczestnikom jak najlepsze warunki. Coraz częściej standardem w rezydencjach są sauny, jacuzzi czy baseny i to jest super! Warto z nich korzystać. Na niektórych wyjazdach będę ja, a co za tym idzie - masaże. Bardzo zachęcam do tej formy regeneracji. Warto pamiętać też o rozciąganiu i mobilizacji stawów po każdym powrocie ze stoku. 5-10 minut rozciągania potrafi zdziałać cuda.
Co z tym piwkiem? No właśnie… Powiem tak - ja bardzo lubię po powrocie ze stoku usiąść i odpocząć z piwkiem, ALE nie jest to zdrowe. To, że piwo wpływa korzystnie na zakwasy jest mitem. Każdy alkohol odwadnia Nasz organizm i utrudnia regenerację organizmu, co może powodować większe ryzyko kontuzji. Z tego względu po powrocie ze stoku sięgnijmy raczej po elektrolity i ciepłą herbatkę.
c
SNOW EVENTS: A Ty jesteś już gotowa na nadchodzącą zimę? Masz już wybrane miejscóweczki, w których nasi uczestnicy będą mogli Cię spotkać?
ANIA: Cały czas dopinam grafik, ale na pewno chciałabym pojechać w styczniu i marcu żeby pobawić się z niesamowitymi ludźmi, których spotykam i poznaje podczas każdego wyjazdu.
c
Dziękujemy Ci serdecznie za poświęcony czas. Do zobaczenia wkrótce!
ODŚWIEŻONE RESORTY W SEZONIE 2022/2023
Nasze tegoroczne nowości przyjęliście z wielkim entuzjazmem.
Miejsca na Tignes są na wykończeniu. Val Cenis w obydwu terminach cieszy się popularnością, a La Rosiere bije rekordy marcowej sprzedaży. Nie dziwi nas, że chcecie odkrywać nowe miejsca i jechać na narty czy snowboard tam, gdzie Was jeszcze nie było. My też lubimy nowości. Ale, jak śpiewał niegdyś klasyk, lubimy też wracać tam, gdzie byliśmy już.
Statystyki naszych tegorocznych zapisów pozwalają nam wyciągnąć wniosek, że Wy też tak macie. Nie bez powodu, równie dużą popularnością co nowości, w naszej ofercie na zimę 2022/2023 cieszą się te odświeżone (lub jak wolicie – odśnieżone) resorty. Regiony, które wracają do portfolio po dłuższej nieobecności. Jeśli więc nadal zastanawiacie się dokąd jechać na zimowy urlop lub który alpejski ośrodek wybrać – zapraszamy do lektury. Może nieco rozwiejemy Wasze wątpliwości.
Ostatni sezon w Les Menuires spędziliśmy w 2017 roku. To najwyższa pora na wielki powrót do tej niebanalnej miejscówki. Dlaczego warto wybrać właśnie Menuires na wymarzony wyjazd w Alpy? Spróbujemy odpowiedzieć na to niełatwe pytanie.
Les Menuires nierzadko nazywana jest wrotami do najsłynniejszego i największego na świecie ośrodka - Trzech Dolin. I rzeczywiście to właśnie stąd macie dogodny dostęp do 7 skiresortów (Les Menuires, Saint-Martin-de-Belleville, Val Thorens, Méribel, Courchevel, Orelle oraz Brides-les-Bains), 600 km tras (z czego 85% położone jest na wysokości powyżej 1 800 m n.p.m.) oraz widok na najbardziej emblematyczne alpejskie szczyty, takie jak: Cime de Caron (3200 m), Saulire (2700 m) i Mont du Vallon (2952 m).
Rozwinięta sieć nowoczesnych i szybkich wyciągów jest zdolna jest przetransportować prawie 60 tysięcy osób w ciągu godziny. To naprawdę imponująca ilość!
To nie wszystko. Trasy w Les Menuires położone są po dwóch stronach zbocza, zapewniając tym samym doskonałe nasłonecznienie stoków. Co równie istotne, 160 km zróżnicowanych pod względem trudności tras pozwala czuć się dobrze, niezależnie od wieku oraz poziomu zaawansowania. Nie bez znaczenia jest też fakt, że każda osoba może rozszerzyć swój skipass na całe 3 Doliny zwiększając tym samym liczbę dostępnych km tras do 600! Les Menuires ma też bogatą ofertę dla amatorów freestyle’u – tor do bordercrossu oraz snowpark z pewnością zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających. Jeśli liczysz na jazdę poza trasami – także się nie zawiedziesz! Poza szeregiem opcji, w których po prostu zjeżdżasz z utartego szlaku tworząc swoją własną ścieżkę, w Les Menuires masz również możliwość skorzystania z jednej z trzech stref Liberty Ride. Liberty Ride to wyznaczone, bezpieczne strefy z nieprzygotowanymi stokami – idealne do stawiania pierwszych freeride’owych kroków.
Jednak Les Menuires zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na narciarskie czy snowboardowe walory. Jego układ urbanistyczny docenią wielbiciele architektury modernistycznej. Gdyż klasyki z lat 70-tych przeplatają się tu z uroczymi budynkami zbudowany w stylu sabaudyjskim z wykorzystaniem naturalnych, lokalnych surowców.
Przed wyjazdem do Les Menuires warto wiedzieć, że samo miasteczko składa się z pięciu dzielnic: La Croisette, Preyerand, Les Fontanettes, Grand Reberty oraz Les Bruyères. Poruszanie się po Les Menuires umożliwiają bezpłatne skibusy, rozbudowana sieć chodników, a także system wind publicznych. Poruszania się po Les Menuires na pewno trzeba się nauczyć, jednak nie zajmuje to zbyt wiele czasu i pozwala w pełni korzystać z lokalnych atrakcji.
Drugim odświeżonym w tym sezonie resortem jest szwajcarskie Zinal. Nie tylko odświeżonym, ale także ośnieżonym. Jako jeden z niewielu nie lodowcowych resortów daje gwarancję śniegu i doskonałych warunków aż do późnej wiosny. Chętnie odwiedzaliśmy je okresie pandemii, kiedy tylko Szwajcaria otworzyła swoje granice dla narciarzy. Zinal zachwyciło nas swoim unikalnym położeniem, spokojem i wspomnianym już mikroklimatem, dlatego… wracamy.
Sama miejscowość Zinal położona jest na wysokości 1670 m n.p.m. na końcu doliny Val d'Anniviers, która w tym miejscu przechodzi w dolinę Zinal. To niewielkie górskie miasteczko jest niezwykle spójne architektonicznie. Na próżno szukać tu wysokich apartamentowców rodem z lat 70-tych. Są natomiast urocze drewniano-kamienne budynki, które na tle szczytów sięgających 4000 m n.p.m. takich jak Weisshorn, Bishorn, Zinalrothorn, Obergabelhorn, Matterhorn i Dent Blanche, wyglądają niezwykle.
Zinal a właściwie Zinal – Grimentz to dwa resorty połączone od 2014 roku gondolą o długości 3 km (co czyni ją najdłuższym wyciągiem w Szwajcarii) oraz czarną trasą Chamois. Ten połączony resort daje możliwość szusowania po 110 km tras. Może nie są to ilości imponujące, jak w przypadku Verbier i Czterech Dolin, ale absolutnie wystarczające na zimowy urlop w Alpach. Co istotne, nie uświadczysz tutaj kolejek czy tłoku na trasach – w końcu nie bez powodu region nazywany jest przez lokalnych mieszkańców sekretną doliną. Zinal – Grimentz nie jest resortem popularnym wśród obcokrajowców, a większość z odwiedzających dolinę osób stanowią Szwajcarzy.
Warto dodać, że w ramach jednego skipassu można skorzystać aż z pięciu mniejszych resortów narciarskich w dolinie Val d'Anniviers: Zinal - Grimentz - St-Luc - Chandolin i Vercorin z łącznie ponad 200 kilometrami tras. Do części z nich trzeba dostać się skibussem, jednak przy szwajcarskich standardach taka 30 minutowa podróż do innego resortu minie szybko i przyjemnie.
A co jeśli znudzi Ci się jazda po wyznaczonych trasach? Wtedy z odsieczą przychodzą strefy freeridowe. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z freeskiingiem warto zajrzeć do lokalnego centrum szkoleniowego – Avalanche Training Center, gdzie uzyskasz informacje i rady na temat jazdy poza trasami. Po krótkim szkoleniu teoretycznym – czas na praktykę. Teren w pobliżu ‘Gardes de Bordon’ to prawdziwa mekka dla miłośników off-piste’u. Zinal ma także bogatą ofertę dla amatorów jeszcze mocniejszych wrażeń – centrum heliboardingu i heliskiingu jest dostępne dla wszystkich.
Mimo niewielkich rozmiarów Zinal ma imponującą bazę aktywności apres ski – od tych aktywnych jak tor saneczkowy czy lodowisko, aż po chilloutowe gabinety masażu, bary i restauracje.
Jedno jest pewne - urlop narciarski lub snowboardowy w Zinal pozwoli Ci odkryć zupełnie inny, zdecydowanie bardziej prestiżowy, wymiar Alp.
Wybór resortu na ten jeden jedyny wyjazd w Alpy nigdy nie jest łatwy. Mamy jednak nadzieję, że nasze krótkie, subiektywne odświeżenie resortu pomoże Wam w podjęciu tej decyzji.
To co? Widzimy się w Alpach?
NOWOŚCI W SEZONIE 2022/2023
Rokrocznie prosicie nas o wrzucanie do oferty nowości. Nic dziwnego – chcecie odkrywać nieznane resorty, próbować czegoś nowego, a my jesteśmy po to, by Wam to ułatwić. Z tego względu w tym sezonie przygotowaliśmy dla Was aż trzy francuskie nowości. Jeśli więc zastanawiasz się gdzie jechać na narty – przeczytaj ten artykuł, jesteśmy pewni, że niejedna ze wspomnianych miejscówek skradnie Twoje serce i sprawi, że to my zabierzemy Cię na niezapomniany wyjazd narciarski lub snowboardowy w Alpy.
Gotowi?
Zacznijmy od jednego z najbardziej topowych resortów w Europie. Jednego z dwóch francuskich regionów, w których możecie śmigać na nartach czy snowboardzie przez prawie 10 miesięcy w roku! Wiecie już, o którym resorcie mowa? Taaaak. To Tignes!
O miano najlepszego centrum sportów zimowych w Europie Tignes konkuruje ze sławnymi Trzema Dolinami. Opinia, co do tego, który resort jest lepszy, staje się przedmiotem wielu sporów wśród zapalonych narciarzy i snowboardzistów. My uwielbiamy obydwie stacje, a dzisiaj postaramy się przekonać Was, że warto pojechać na narty i snowboard także do Tignes. Resort postał w latach 60-tych, a zwolennicy często podkreślają jego kompleksowość i nowoczesny charakter. Nic dziwnego.
Tignes wraz z przyległym Val d’Isere tworzą kompleks Espace Killy, czyli przestrzeń Killy’ego – nazwana tak ku czci legendy francuskiego narciarstwa Jean’a Claude’a Killy. Espace Killy to 300 km zróżnicowanych tras, ale nie tylko. Resort jest uwielbiany przez wielbicieli freestyle’u oraz freeride’u, a że wielu z Was jazda po trasach przestała wystarczać – zobaczcie co czeka na Was w Tignes. Do Waszej dyspozycji będą specjalne Freestyle Areas z przeszkodami dostosowanymi do różnego poziomu zaawansowania. Dla początkujących i średniozaawansowanych szczególnie polecamy zieloną XS-line, niebieską S-line oraz czerwoną M-line. Na wybitnych riderów czekają L i XL-line, a także tor do Bordercrossu. W Tignes nie zapomniano także o najmłodszych riderach – na nich czeka Gliss’ Park – idealny do rodzinnych wyzwań. A freeride – niezależnie od tego czy wolisz trzymać się tras offpistowych połączonych siecią wyciągów, czy dziki freeride i eksploracje parku narodowego Vanoise – w Tignes i przylegającym Val d’Isere masz nieograniczoną ilość możliwości. Dzięki obecności lodowca Grande Motte (3030 m.) sezon w Tignes praktycznie się nie kończy, a wy możecie jeździć na nartach lub snowboardzie nawet latem.
Jeśli macie ochotę pojechać na narty lub snowboard do Tignes zapraszamy już w grudniu.
Drugą nowością, która mamy nadzieję, że na dłużej zagości w naszym portfolio jest La Rosiere. W poprzednich sezonach pokazaliście, że z wielką przyjemnością odwiedzacie stacje położone na pograniczu Francji i Włoch – oto kolejna z nich. La Rosiere to miejsce, w którym na śniadanie możesz zjeść prawdziwego francuskiego crossainta, a w porze lunchowej cieszyć się włoską pastą lub pizzą. I to w dodatku z widokiem na jeden z najbardziej emblematycznych alpejskich szczytów – Mont Blanc. Dlaczego jeszcze chcemy zabrać Was właśnie tutaj?
Coraz więcej Was pyta o możliwości jazdy poza trasami, a nawet heliboardingu. La Rosiere, to idealne miejsce by rozpocząć lub kontynuować niecodzienną przygodę na offpiste. Nic dziwnego. Specyficzne ukształtowanie terenu, bliskość Mont Blanc i związany z tym mikroklimat sprawiają, że region rokrocznie szczyci się rekordowymi opadami śniegu. Z kolej gwarantowana, gruba warstwa puchu sprawia, że resort uważany jest za jedną z najlepszych na świecie miejscówek freerideowych. Bez problemu wynajmiesz tu przewodnika i helikopter, który pomoże Ci przeżyć przygodę życia.
Jeśli nie jesteś fanem wysokiego poziomu adrenaliny i wybierasz jazdę po wyznaczonych trasach, w La Rosiere masz do wyboru ponad 150 km tras, z czego prawie 45% to trasy czerwone. Miejsce jest także przyjazne osobom początkującym – szerokie i niezatłoczone trasy, a także duża liczba wyciągów krzesełkowych z pewnością ułatwią stawianie pierwszych kroków.
Ale, ale to nie koniec nowości w naszej ofercie. Ostatni resort, który chcielibyśmy Wam przedstawić leży u podnóża góry des Col du Mont Cenis, mierzącej 2 083 m n.p.m., w samym sercu Parku Narodowego „La Vanoise”. Chodzi o Val Cenis, które również nie bez powodu znalazło się w naszym odświeżonym i ośnieżonym portfolio.
Choć nie jest to najwyżej położony resort (dolina na wysokości 1300 m), a najwyższy szczyt ma 2 800 m n.p.m. resort z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem, a odwiedzający go narciarze i snowboardziści doceniają jego kompleksowy charakter oraz nowoczesną infrastrukturę. W ostatnich latach zmodernizowany został wyciąg Les Arcellins. Nowa, 6-osobowa kanapa pokonuje różnicę 600 m wysokości w zaledwie kilka minut, a w ciągu godziny jest w stanie przetransportować aż 1800 osób. To statystyki godne topowych alpejskich skiresortów.
Do Twojej dyspozycji jest tu aż 125 km zróżnicowanych tras. Jedni powiedzą, że to niewiele… Inni, którzy mieli już przyjemność szusować po stokach Mont Cenis wiedzą, że poza przygotowanymi trasami jest tu mnóstwo miejsc, w których można poczuć adrenalinę i sprawdzić swoje umiejętności. Jazda poza trasami – jak najbardziej. Od Ciebie zależy czy będziesz skakał po skalnych półkach, czy wybierzesz slalom między choinkami. Jedno jest pewne – nie będziesz się nudzić!
Jednak Val Cenis, to nie tylko raj dla zaawansowanych riderów. Doskonale odnajdą się tutaj także dzieciaki i osoby początkujące. W stawianiu pierwszych kroków na nartach czy snowboardzie, pomocna będzie nowoczesna infrastruktura, szerokie i bezpieczne trasy oraz… brak kolejek. Co jeszcze zachwyca w Val Cenis? Przepiękne widoki – nic dziwnego - resort położony jest na pograniczu Parku Narodowego Vanoise.
Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że we wszystkich nowych i „odświeżonych” skiresortach przygotowaliśmy dla Was topowe zakwaterowanie – 3 i 4* rezydencje z basenami i strefami spa. Wiemy, że Wasz zimowy urlop w Alpach, to nie tylko jazda na desce snowboardowej czy nartach. Chcecie odpocząć i się zrelaksować, właśnie dlatego podwyższamy standard zakwaterowania. U nas strefa wellness i spa dostępna jest prawie na każdym wyjeździe!
To jak? Resort wybrany? Czas zadecydować kiedy jechać na wyjazd w Alpy? Tutaj odsyłamy Was do naszego kalendarza – szukajcie i wybierajcie!
Do zobaczenia w Alpach!
BON TURYSTYCZNY – TWÓJ SPOSÓB PŁATNOŚCI ZA WYJAZD
BON TURYSTYCZNY - ZAPŁAĆ NIM ZA WYJAZD
Nadal posiadasz niewykorzystany bon turystyczny. Mamy dobrą wiadomość - możesz go wykorzystać na naszych wyjazdach z cyklu Family Weeks.
Jak to działa? Bardzo prosto!
Wybierz termin wyjazdu Family Week (ich listę znajdziesz TUTAJ) i dokonaj rezerwacji w systemie.
Poinformuj nas mailowo (info@snowevents.pl) o płatności bonem turystyczny.
W mailu podaj informacje:
kod obsługi płatności
kwota płatności
numer kontaktowy
A my zadzwonimy do Ciebie w celu dokonania płatności.
Instrukcję jak skorzystać z bonu turystycznego znajdziesz TUTAJ
Pamiętaj, że tylko do końca września masz czas, by zrealizować płatność bonem turystycznym. Termin wykorzystania bonu turystycznego został przedłużony do końca marca. Oznacza to, że przed końcem września powinieneś dokonać płatności, jednak sam wyjazd może odbyć się później.
5 rzeczy, które koniecznie musisz wziąć ze sobą w Alpy
Poducha/zagłówek do autokaru i kocyk dla wymagających
Ludzie dzielą się na dwie kategorie. Jedni są w stanie zasnąć na froncie i nie sposób dobudzić ich żadnymi sposobami (to ci, których malujecie markerami po imprezie. BTW.,w imieniu malowanych markerami na imprezie: haha, bardzo śmieszne). I są tacy, którzy nie zasną bez ulubionej kołderki – i to do nich komunikat.
W Alpy pojedziemy jakieś 20 godzin, a hibernacja to jeden z najlepszych sposobów, aby podróż stała się teleportem w Alpy. Więc jeśli męczysz się, próbując usnąć na szybie albo ramieniu partnera (najlepiej najpierw zapytaj kolegę, czy chce się przytulać), to weź poduszkę! Tzw. zagłówek turystyczny też da radę.
Kocyk również otwiera przed tobą wiele możliwości, ale i tu wypadałoby zapytać kolegę, czy nie ma nic przeciwko. If you know what i mean 😉
Alkohol
W kurortach narciarskich, w których Brytole (tak naprawdę bardzo ich lubimy) wiodą prym, ceny wysokoprocentowych używek zwalają nóg mocniej od procentów. Tanie pół litra kosztuje jakieś kilkanaście euro, dlatego lepiej zabrać coś z kraju.
Ale uwaga! Prawdopodobnie pojedziemy przez Szwajcarię, która nie jest w UE. To oznacza, że legalnie na jej teren możecie wwieźć najwyżej litr alkoholu wysokoprocentowego i 5 litrów niskoprocentowego. W razie „W” celnicy zażądają dopłaty za ponadmiarowe ilości, mogą też ukarać surowym mandatem. W praktyce takie kontrole rzadko się zdarzają, ale zdarzają się. Your risk.
Gogle i kask
Jasne, że na filmie w stylowej czapie będziesz wyglądał lepiej niż w kasku, a w goglach opalisz się do połowy. Pamiętaj jednak, że po powrocie do rzeczywistości twój komputer osobisty jeszcze się przyda i najlepiej, żeby dotkliwy kac to było najbardziej traumatyczne doświadczenie, jakim go obdarzysz. Jazda w kasku jest obowiązkowa do 14. roku życia we Włoszech i 16. roku życia w Polsce. We Francji i Szwajcarii regulacje są zależne od stacji narciarskiej.
Gogle to naprawdę fajny wynalazek, gdy mocniej wieje wiatr, sypie śnieg albo pada deszcz. Nie skruszą ci się na nosie, jeśli zaliczysz headshota i ochronią oczy przed uderzeniami gałęzi albo kuli lodu na freeridzie. I nie wyglądają tak źle. Fajnie mieć też szybkę rozświetlającą na szare dni (np. z opadem) i przyciemniającą na mocne słońce.
Krem do opalania z wysokimi filtrami
Słońce w górach opala mocniej! Szczególnie więc na wyjazdy marcowe i kwietniowe obowiązkowo zabieramy ze sobą kremy do opalania z wysokimi faktorami. Wraz ze wzrostem wysokości powietrze staje się rzadsze, efektem czego jesteśmy narażeni na więcej promieni UV. Do Polski lepiej przywieźć pięknie opaloną skórę w jednym kawałku niż wylinkę!
Własne poszewki na koc i poduszkę
Nie zajmą wiele miejsca w torbie, a zaoszczędzisz kilkanaście/kilkadziesiąt euro. Oczywiście możesz też spać bez, ale tej opcji nie polecamy.
***
Dobry humor i nastawienie
Na bank nie jesteś jedyną osobą na pokładzie autokaru, której dłuży się podróż. Mamy taką teorię, że po 20 godzinach ludzie przestają być dla siebie mili, a po 40 spotykane są pierwsze akty kanibalizmu. No więc jeżeli decydujesz się na wyjazd autokarem pamiętaj, że to od ciebie i takich jak ty zależy, czy będzie fajnie.
A listę wszystkich rzeczy, które musicie ze sobą zabrać, znajdziecie tu (klik!)
Widzimy się w Alpach!