Ośrodki, kurorty, resorty narciarskie i snowboardowe we Francji

L2A1

Les Deux Alpes

Les Deux Alpes (Les 2 Alpes, L2A) to jeden z najbardziej rozwiniętych ośrodków w Alpach i zarazem jeden z najatrakcyjniejszych we Francji. Les Deux Alpes to znakomite trasy i snowpark, które otwarte są nawet w lipcu i sierpniu.

Alpe d'Huez2

Alpe d'Huez

Alpe d’Huez to jeden z największych ośrodków narciarskich w Alpach Północnych, cieszący się ogromną popularnością. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi oraz położeniu stoków (od południowej strony) jest tutaj nawet 300 słonecznych dni w roku.

Montgenevre

Montgenevre to urokliwa alpejska wioseczka, która leży w samym sercu Drogi Mlecznej (Vialattea), 400 km tras do odkrycia, 100 wyciągów, a co najważniejsze jest to jest to jeden z najważniejszych alpejskich resortów i jeden z najlepiej naśnieżonych ośrodków na świecie.

Serre Chevalier

Serre Chevalier to unikatowy kompleks w sercu Alp, obejmujący szesnaście różnych wiosek. Resort oferuje 250 km tras o różnym poziome zaawansowania, a wyjątkowy mikroklimat zapewnia dużą porcję świeżego śniegu dla freerid’owców.

Les Menuires

Les Menuires

Les Menuires to prestiżowy francuski resort narciarski, który położony jest w centrum największego obszaru narciarskiego na świecie – Trzech Dolin (3 Valees). Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest około 600 kilometrów tras w całym terenie narciarskim.

Chamrousse

Chamrousse

Chamrousse to kameralny ośrodek narciarski, który zaskoczy nas pod każdym możliwym względem. Zróżnicowane, dobrze przygotowane trasy, świetny snowpark i niesamowite warunki to jazdy w puchu, a do tego świetne restauracje, bary i dyskoteka.

Val Thorens

Val Thorens

Val Thorens to najwyżej położona miejscowość w Alpach. Leży na wysokości 2300 m n. p. m. w samym sercu Trzech Dolin – największego ośrodka narciarskiego w Europie. Do tego najlepsze Apres-Ski we Francji. Czy trzeba coś dodawać?

Vars

Vars-Risoul

Vars-Risoul to obszar obejmujący 180 km tras o różnym poziomie trudności. Vars to jeden z największych i najlepszych snowparków we Francji. Risoul jest świetne na jazdę w puchu. Vars-Risoul razem to dwie miejscowości tworzące niezwykły alpejski klimat.

Tignes

Tignes

Tignes to niezwykły ośrodek narciarski. Nowoczesna i świetnie rozbudowana sieć wyciągów czyni z Tignes miejsce idealne zarówno, dla osób pragnących dopiero rozpocząć swoja przygodę z zimowymi sportami, jak i tych, którzy rozpoczęli ją już dawno temu.

Valmeinier

Valmeinier

Valmeinier to ośrodek narciarski znajdujący się w południowo – wschodniej Francji. Ośrodek ten często nazywany jest miniaturą Trzech Dolin. W Valmeinier panują świetne warunki śniegowe, ponieważ 70 proc. tras zjazdowych znajduje powyżej 2 tys. m n. p. m.

La Plagne

La Plagne

La Plagne wchodzi w skład jednego z największych resortów narciarskich we Francji o nazwie Paradiski. Ogromny resort łączy aż 450 km idealnie przygotowanych tras oraz 140 wyciągów dzięki, którym można się między nimi swobodnie poruszać.

Les Arcs wyjazdy na narty i snowboard do Francji

Les Arcs

Paradiski to jeden z większych i, co ważne, piękniejszych ośrodków narciarskich we Francji. Jeżeli nic Wam nie mówi ta nazwa, to, może słyszeliście wcześniej o La Plagne, a może niektórzy z Was widzieli klasyczny film „Apocalypse Snow”? Nie bez przypadku wybrano tą lokalizacje…

Puy Saint Vincent

Puy Saint Vincent

Puy Saint Vincent to niewielki ośrodek narciarski położony w alpach francuskich. Pod wieloma względami zasługuje na uwagę. Wznosi się na wysokość 2750 m n.p.m. a przewyższenie jakie możemy pokonać na nartach wynosi aż 1600 m.

termignon wyjazdy na narty w Alpy

Termignon

Termignon – Jeśli szukasz miejsca, w którym na prawdę poczujesz, że spędzasz wakacje, „jak z pocztówki”, to koniecznie musisz się z nami wybrać do Termignon. Kurort ten jest częścią większej domeny narciarskiej – Val Cenis…

SuperDevoluy

Superdevoluy

Superdevoluy to nieco mniej znana, lecz równie atrakcyjna jak inne kurorty francuskie miejscowość. Ośrodek posiada 100 km dobrze przygotowanych tras podzielonych na 53 stoków, na których każdy znajdzie coś dla siebie.

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów )
Loading...