Written by SnowEvents

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W RESORTACH NARCIARSKICH

ZASADY PODCZAS POBYTU W ALPACH

Resorty narciarskie wspólnie wprowadziły jednolite zasady dla turystów, które pomogą w utrzymaniu bezpieczeństwa odwiedzjących je pasjonatów sportów zimowych. Niektóre z resortów zostały już otwarte, a warunki już teraz są wyśmienite, co napawa nas i mamy nadzieję również Was chęcią wyjazdu w Alpy jak najszybciej! 🙂 Otwarte resorty jak np. Les 2 Alpes działają i postępują zgodnie z tymi zasadami bezpieczeństwa.

Narciarstwo i snowboarding oraz sprzęt, który towarzyszy uprawianiu tych sportów, taki jak rękawiczki, buffy, kijki, narty oraz deski, świetnie wpisują się w zasady utrzymywania bezpiecznego dystansu pomiędzy ludźmi.

W niektórych miejscach publicznych możliwe jest ograniczenie do określonej ilości osób tak, aby zachować bezpieczną odległość. Noszenie maseczek jest obowiązkowe dla każdego, w tym dla dzieci od 11 roku życia.

ZAKWATEROWANIE

Podczas pobytu goście zobowiązani są do:
– noszenia maseczek ochronnych we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych i ogólnodostępnych,
– dezynfekcji rąk przy użyciu dostępnych dla wszystkich środków,
Wszystkie powierzchnie będą czyszczone ze zwiększoną częstotliwością.

WYCIĄGI

Noszenie maseczek jest obowiązkowe podczas oczekiwania w kolejce do wyciągu oraz podczas przemieszczania się wyciągiem.

Wszelkie punkty kontaktowe są codziennie dokładnie czyszczone.

SKIBUS

Podczas przemieszczania się skibusem oraz w każdym innym publicznym środku transportu obowiązkowe jest noszenie maseczek.

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

Podczas przebywania w wypożyczalni sprzętu obowiązkowe jest noszenie maseczki ochronnej. Wypożyczalnie udostępniają wszystkim również środki do dezynfekcji rąk.

BARY I RESTAURACJE

W barach i restauracjach obowiązuje jedynie obsługa kelnerska, bez samoobsługi. Stoliki są oddalone od siebie o minimum 1 metr lub posiadać bariery zapewniające dystans pomiędzy gośćmi. Goście zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych oraz dezynfekcji rąk udostępnionymi środkami dezynfekującymi. Wszystkie powierzchnie są czyszczone ze zwiększoną częstotliwością.

SZKOLENIA NARCIARSKIE I SNOWBOARDOWE

Podczas szkolenia obowiązkowe jest noszenie maseczki podczas zbiórki uczestników na rozpoczęcie oraz zakończenie szkolenia.

ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO

Stosując się do szczególnych zasad panujących w resortach narciarskich tej zimy zwiększasz bezpieczeństwo swoje oraz innych. Wierzymy, że dzięki dodatkowym środkom ostrożności uda się zachować bezpieczeństwo i utrzymać niepowtarzalny alpejski klimat.

Do zobaczenia w Alpach! 🙂

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...