Resort narciarski, inaczej: miejscówka, kurort, spot, ośrodek – wszystkie te nazwy mają podwójne znaczenie. Po pierwsze terminy te używane są jako określenie miejscowości w górach (kurortu), w której istnieje infrastruktura umożliwiająca uprawianie narciarstwa, snowboardingu i innych sportów zimowych. Po drugie resortem (miejscówką, kurortem, spotem, ośrodkiem) nazywana jest również konkretna stacja narciarska: odosobniony, specjalnie wybudowany kompleks tras i wyciągów narciarskich, którym towarzyszą wypożyczalnie sprzętu, szkoły nauki jazdy na nartach lub snowboardzie, a często również hotele i inna infrastruktura.

W Alpach jest wiele resortów narciarskich. Znajdziemy je we Włoszech, we Francji, a także w Austrii, Szwajcarii, Niemczech, Słowenii czy Liechtensteinie. My pragniemy opisać Wam najpopularniejsze resorty narciarskie we Włoszech i we Francji. Dużą część z nich znajdziecie w naszej ofercie! Między innymi Val Thorens, uznawane za największy i najlepszy ośrodek narciarski na świecie, a także Les Deux Alpes, które uzyskało nagrodę za najlepszy ośrodek narciarski w Europie (2015).

Warto dobrze zastanowić się przed zimą, którą z miejscówek wybierzemy. Miejsc na zimowe wyjazdy jest bardzo wiele. Od lat europejskie kraje ścigają się o miano najlepszego miejsca na zimowy wyjazd w Alpy, co rok przygotowując się do zimy coraz lepiej. W wyścigu tym startują nie tylko, znane nam alpejskie kurorty: Austria, Włochy, Francja, Szwajcaria, Niemcy, ale także nowe miejsca na europejskiej mapie narciarsko-snowboardowej: Gruzja, Turcja, Hiszpania, Andora…

Warto dobrze zastanowić się nad wyborem właściwego resortu narciarskiego na wyjazd na narty i snowboard. Każdy z nich oferuje co innego – niektóre mają bardzo różnorodne trasy, inne są świetnie przygotowane, jeszcze inne wygrywają infrastrukturą lub atrakcjami, z których możemy korzystać po stoku. To od Was zależy, który resort wybierzecie w tym roku!

Francja

Wysokie szczyty, duże przewyższenia, świetne jedzenie, setki kilometrów tras zjazdowych. Sprawdź narty we Francji! Val Thorens, Les Deux Alpes, Alpe d’Huez, Les Menuires i wiele więcej…

Szwajcaria

Urozmaicone trasy, świetne snowparki i majestatyczne widoki. Przekonaj się, że Szwajcaria jest idealnym miejscem na narciarski wypoczynek. Verbier, Laax, Saas-Fee i inne najlepsze narciarskie resorty.

Włochy

Piękne widoki, słoneczne stoki, świetnie przygotowane trasy. Zobacz co do zaoferowania mają włoskie Alpy! Val di Sole, Val di Fiemme, Bardonecchia… to tylko niektóre z resortów.

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...