Chamrousse - narty i snowboard we Francji

Chamrousse

Chamrousse oznacza „czerwone pola”. Swoją nazwę Chamrousse zawdzięcza położeniu po zachodniej stronie. Dzięki temu możemy być tam świadkami majestatycznych zachodów słońca, które gości w Chamrousse bardzo często. Na ośrodek narciarski składają się trzy miejscowości Le Recoin, Roche-Béranger i Bachat-Bouloud leżące na wysokościach 1650, 1700 oraz 1750 m n.p.m.

Chamrousse jest miejscowością wybudowaną na potrzeby olimpiady zimowej w latach 60-tych. Ośrodek ten jest oddalony od Grenoble jedyne 25 km co sprawia, że jest ulubionym miejscem mieszkańców tej miejscowości.

Trasy narciarskie i snowboardowe w Chamrousse

Trasy narciarskie przygotowane specjalnie dla olimpijczyków powinny sprostać wymaganiom nawet najbardziej zażartym fanom białego szaleństwa. Spokojnie… osoby które posiadają trochę mniejsze umiejętności również znajdą tutaj coś dla siebie. Przez wiele lat ośrodek był powiększany o liczne trasy dla początkujących, tak aby i oni mogli z powodzeniem korzystać z uroków tego miejsca. Wspaniale przygotowane trasy to nie wszystko, co mogą tutaj znaleźć fani białego szaleństwa. Arva Park przy szczycie Croix de Chamrousse znana jest z jazdy w głębokim puchu, co od długiego czasu jest coraz bardziej popularne, zarówno wśród narciarzy jak i snowboardzistów. A skoro już mowa o snowboardzistach… To z myślą o nich powstały tutaj dwa snowparki. Jeden z nich wyposażony w zaawansowane przeszkody oraz halfpipe. Drugi stworzony specjalnie dla tych, który stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie.

Długość tras narciarskich: 90 km
– trasy łatwe 45 km
– trasy średnie 29 km
– trasy trudne 16 km
Długość tras biegowych: 41 km
Ilość wyciągów: 17
– krzesła 6
– gondole 1
– orczyki 10

Miejscowość Chamrousse

Miejscowość Chamrousse to aż 41 km wspaniale przygotowanych tras biegowych znajdujących się na zalesionym płaskowyżu. To tutaj amatorzy tego sportu mogą podwyższać swoje umiejętności. Oprócz tego można znaleźć tu również dziewięciokilometrową bieżnię oraz trzykilometrową trasę dla zaprzęgów. Chamrousse jest bardzo dobrze przygotowane również pod względem infrastruktury. Liczne bary, restauracje oraz wspaniale przygotowane apres-ski będzie umilało nam czas po stoku. Amatorów wieczornych eskapad zaspokoić powinny również dyskoteka oraz kasyno.

Lotniska w pobliżu Chamrousse:
– Grenoble: 78 km
– Lyon: 146 km
– Genewa: 167 km
– Turyn: 260 km

Zalety ośrodka:
✔ dużo tras dla początkujących
✔ fajny snowpark
✔ bliskość Grenoble
✔ zróżnicowanie tras
✔ bliskość wyciągów

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Chamrousse

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 głosów )
Loading...