snowevents-SE-Family week-wyjazdy z dziećmi-narciarskie przedszkole-wyjazdy narciarskie-wyjazdy na deskę-zabawy na śniegu-animacje-szkolenia
Written by SnowEvents

Narty z dziećmi – gdzie na narty z dziećmi? Pierwsze kroki na stoku i najlepsze resorty na narty z dziećmi

Twoje dziecko rwie się do jazdy na nartach, a Tobie bardzo zależy na tym, by zarazić je pasją do białego szaleństwa? Gdzie najlepiej wybrać się na narty z dziećmi? Co zrobić, by chętnie rozwijało swoje umiejętności i czerpało radość z zabawy na stoku? Na te pytania odpowiadamy w najnowszym wpisie na naszym blogu.

Kiedy zacząć uczyć dziecko jazdy na nartach?

Może będzie to dla Ciebie zaskakujące, ale z dzieckiem na narty możesz wybrać się, już kiedy skończy trzy lata. W tym wieku dziecko jest już na tyle rozwinięte, że może zacząć oswajać się z nartami i stawiać swoje pierwsze kroki na śniegu. Co sparwia, że dziecko w wieku trzech lata może zacząć uczyć się jazdy na naratch?

  • Jest już na tyle skoordynowane, że potrafi utrzymać równowagę i pokonywać na nartach niewielkie odległości.
  • Potrafi skoncentrować się na wykonywaniu prostych poleceń instruktora.
  • Jest chętne do współpracy i chce naśladować rodziców, którzy szusują po śniegu.

Dla dzieci tym wieku większa część zajęć musi polegać się na zabawie, ponieważ maluchy nie są jeszcze w stanie skupić się przez dłuższy czas. Zajęcia nie mogą być również zbytnio obciążające, ponieważ trzylatki dość szybko się męczą. W wieku pięciu lat dzieci mogą uczęszczać już na zajęcia narciarskie, podczas których będą uczyć się efektywnej techniki jazdy na nartach.

Nauka jazdy na nartach dla dzieci – indywidualnie czy grupowo?

Mogłoby się wydawać, że indywidualne zajęcia są efektywniejsze ze względu na to, że instruktor całą uwagę mógłby poświęcić Twojemu dziecku. Okazuje się jednak, że na najmłodszych bardzo motywująco działają rywalizacja w grupie oraz chęć zaimponowania kolegom i koleżankom.

Jak przekonać dzieci do jazdy na nartach lub snowboardzie?

Ludzie nie lubią być do niczego przymuszani i dotyczy to również dzieci. Jeśli zatem chcesz, aby Twoja pociecha podzielała narciarską pasję, musisz ją nią zarazić i wzbudzić w ogromny entuzjazm. Jeśli zatem wybierasz się z dziećmi na narty, a one podchodzą do nauki bardzo niechętnie, najlepiej będzie, kiedy… odpuścisz. Niewykluczone, że podczas kolejnych ferii Twoi podopieczni przyjadą do alpejskiego resortu z nastawieniem, że chcą zostać narciarzami. Przymuszanie ich do nauki może przynieść niestety odwrotny skutek. Dlatego baw się i czerp radość z białego szaleństwa. Wtedy Twoje dzieci z dużym prawdopodobieństwem zarazi się tą piękną pasją.

Jak powinny przebiegać zajęcia?

Nauka jazdy na nartach musi sprawiać dzieciom radość. Warto wybrać szkółkę, która ma doświadczenie w szkoleniu najmłodszych. Czas zajęć powinien być podzielony na zabawę i naukę techniki w stosunku 60% : 40%. Dzięki temu dzieci zachowają skupienie, a zabawa będzie dla nich formą nagrody za chwilę uwagi oraz wysiłek i starania. Pamiętaj, że najmłodsi dość szybko się męczą. Zbyt intensywny trening na pewno sprawi, że zniechęcą się do dalszej nauki i będą chciały oddać się zabawie.

Mało liczne grupy gwarancją sukcesu

Wybierz resort, który uznasz za najatrakcyjniejszy. W trakcie turnusu zorganizujemy szkolenie narciarskie dla dzieci w grupach 4-7 osobowych.  W takich grupach dzieciaki z pewnością będą czuły ogromną motywację do nauki, a instruktorzy mogą poświęcić każdemu maluchowi odpowiednią ilość czasu. Z pewnością ogromną zaletą narciarskich przedszkoli jest to, że są znacznie tańsze niż zajęcia indywidualne.

Gdzie na narty z dziećmi? Najlepsze resorty na rodzinny wyjazd

Wiele narciarskich ośrodków w Europie oferuje idealne warunki do pobytu z pociechami. Narty w Alpach z dziećmi mogą być naprawdę fantastyczne – jeśli ośrodek jest przyjazny dla najmłodszych i posiada trasy narciarskie dla dzieci, wtedy ferie przyniosą frajdę całej rodzinie. Gdzie na narty z dziećmi za granicę? Przedstawiamy najciekawsze ośrodki dla dzieci w Alpach.

Verbier

Wyjazd na narty z dziećmi do Verbier okaże się strzałem w dziesiątkę! Ten szwajcarski ośrodek położony jest w samym centrum Czterech Dolin i jest jednym z największych resortów w Europie. Na ponad 400 kilometrach tras nie brakuje łatwych stoków przystosowanych dla najmłodszych oraz mniej zaawansowanych narciarzy. W Verbier znajduje się rezydencja, tuż obok której działa wyciąg narciarski dla dzieci z bezpiecznymi i wygodnymi gondolami.

Montgenevre

Ten francusko-włoski ośrodek oferuje bardzo wysoki standard zakwaterowania. Pobyt z dziećmi jest tam niezwykle komfortowy, co ma szczególnie duże znaczenie, jeśli dzieci są jeszcze małe. Trasy i wyciągi znajdują się tuż za progiem hoteli. Kiedy Twoja pociecha zmęczy się, przemoczy ubranie lub po prostu złapie gorszy humorek, ze stoku do pokoju dostaniesz się w kilka minut. Wokół Montgenevre ciągnie się 420 kilometrów tras odpowiednich zarówno do nauki, jak i szybszej jazdy. W Resorcie panuje kapitalna, sportowa atmosfera, która wśród najmłodszych rodzi pasję do zimowej aktywności.

Chamrousse

Jeśli Twoja rodzina jest nieco większa Chamrousse to idealna miejsce na rodzinny wyjazd na narty. Ferie na nartach dla dzieci w Chamrousse to mniejszy wydatek niż w innych alpejskich resortach. Znajduje się tam mnóstwo łatwiejszych, idealnych dla dzieci tras narciarskich. Zakwaterowanie stoi na bardzo dobrym poziomie i gwarantuje wysoki komfort pobytu.

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...
0