Written by SnowEvents

Na czym polega przedszkole narciarskie? Szkolenia narciarskie dla dzieci ze SnowEvents

Zastanawiasz się, jak pogodzić jazdę na nartach z opieką nad dzieckiem podczas zimowych wyjazdów w Alpy? Idealnym rozwiązaniem są przedszkola narciarskie – Ty możesz poszaleć na stoku, a Twoja pociecha w tym czasie postawi pierwsze kroki na nartach pod opieką instruktora. Dowiedz się, jak funkcjonują przedszkola narciarskie i dlaczego warto z nich skorzystać, a także jak przebiegają szkolenia narciarskie i snowboardowe dla dzieci podczas rodzinnych wyjazdów ze SnowEvents.

Przedszkole narciarskie – jak przygotuje dziecko do jazdy na nartach?

Najtrafniejsze słowa, jakimi można określić przedszkole narciarskie, to nauka przez zabawę. Nauka połączona z zabawą na śniegu to znakomita formy edukacji sportowej. Pod okiem doświadczonych instruktorów, najmłodsi miłośnicy białego szaleństwa opanowują podstawowe umiejętności narciarskie i znakomicie bawią się w towarzystwie rówieśników.

Szkolenia dla dzieci

Przedszkole narciarskie – w grupie pewniej

Powszechnie uważa się, że indywidualne szkolenia są efektywniejsze, ponieważ instruktor całą uwagę poświęca jednemu dziecku. Okazuje się jednak, że zajęcia w grupie są bardziej motywujące – dzieci pragną zaimponować sobie nawzajem, a w ich naukę wkrada się element rywalizacji. To wszystko sprawia, że szybciej robią postępy w nauce jazdy na nartach lub snowboardzie. 

Jak wygląda nauka w przedszkolu narciarskim?

Na samym początku dzieci dowiadują się wszystkiego, co powinny wiedzieć o sprzęcie. Dzięki temu korzystają z niego ufniej i odważniej, a także uczą się samodzielnego zapinania nart, prawidłowego trzymania kijków i wszystkiego, co pomoże im sprawnie poruszać się po stoku. Co gwarantują narciarskie przedszkola?

  • Bezstresowa nauka – podczas nauki jazdy na nartach w przedszkolach narciarskich dzieci nie są do niczego przymuszane. Taka postawa mogłaby jedynie zniechęcić do dalszej nauki.
  • Nauka i zabawa – jako że małe dzieci nie potrafią przez długi czas skupić się na jednej czynności, w przedszkolach narciarskich nauka łączona jest z zabawą na śniegu. Jest to dla dzieci okazja do odpoczynku oraz zaprzyjaźnienia się z rówieśnikami.
  • Bezpieczeństwo – dzieci znajdują się pod czujnym okiem instruktora, który dba o to, by podczas nauki lub zabawy żadnemu z nich nie stała się krzywda.
  • Odpowiednia intensywność ćwiczeń – narciarstwo i snowboarding to dość obciążające sporty, dlatego instruktorzy narciarscy dostosowują intensywność zajęć do możliwości i wieku dzieci.

Przedszkola narciarskie od 3 lat – czy to odpowiedni wiek?

Optymalny wiek na naukę techniki jazdy na nartach to 4-5 lat – w tym wieku dziecko jest już odpowiednio rozwinięte i potrafi efektywnie uczyć się techniki jazdy. Nie oznacza to jednak, że trzylatki nie powinny zakładać nart na nogi. W przedszkolach narciarskich dzieci w ich wieku zaczynają oswajać się z nartami, co z pewnością przynosi owoce w kolejnych sezonach. Większość czasu spędzają na zabawie na śniegu.

Szkolenia narciarskie i snowboardowe dla dzieci SnowEvents

Jeśli zdecydujesz się na zorganizowany Family Week w Alpach możesz zapewnić swojemu dziecku naukę i opiekę podczas całodniowych, pięciogodzinnych szkoleń narciarskich lub snowboardowych. W ich trakcie Twoja pociecha rozwinie swoje umiejętności w sportach zimowych, spędzi czas na fantastycznej zabawie na śniegu wspólnie z rówieśnikami. W tym czasie ty skorzystasz z uroków resortu i pojeździsz po ulubionych stokach.

Jak wyglądają nasze szkolenia dla dzieci?

Cały kurs narciarski lub snowboardowy dla dzieci trwa 30 godzin i składa się z pięciogodzinnych bloków zajęć w ciągu sześciu dni.

  • Stawiamy na małe grupy – grupy podczas naszych szkoleń dla liczą 4-7 dzieci. Przy takiej liczbie uczestników instruktor jest w stanie poświęcić każdemu dziecku odpowiednią ilość czasu.
  • Dzielimy dzieci na grupy – aby szkolenie było jak najbardziej efektywne dobieramy grupy pod względem wieku oraz umiejętności uczestników.
  • Łączymy naukę z zabawą – dzięki temu nauka jest dla dzieci atrakcyjna i zdecydowanie mniej męcząca.

Poziomy zaawansowania – Twoja pociecha na pewno nie będzie się nudzić

Z myślą o jak najwyższej efektywności zajęć przygotowaliśmy programy o różnym poziomie zaawansowania. Dzięki temu żadne dziecko nie będzie nudzić się na zbyt łatwym szkoleniu ani zniechęcać za wysokim poziomem kursu.

  • Pierwszy stopień – przeznaczony dla dzieci, które dopiero zaczynają uczyć się jazdy na nartach. Podczas szkolenia zapoznają się ze sprzętem oraz nauczą się podstaw poruszania, tj. kroków, podchodzenia, bezpiecznego upadania i wstawania.
  • Drugi stopień – na tym etapie dzieci nauczą się jazdy w linii spadku stoku i po skosie. opanują również jazdę pługiem, przestępowanie, krok łyżwowy, ześlizg boczny i skręt stop.
  • Trzeci stopień – dla dzieciaków, które całkiem dobrze radzą sobie z jazdą. Podczas szkolenia nauczą się skrętów równoległych, śmigu, jazdy po miękkim puchu czy jazdy synchronicznej.

Przyprowadź pociechę na nasze narciarskie szkolenia dla dzieci. Skorzystacie na tym wszyscy – Ty pojeździsz po stokach, które są dla Ciebie wyzwaniem, a Twoje dziecko w tym samym czasie zrobi kolejny krok w drodze do bycia narciarzem. 

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów )
Loading...
0