Written by SnowEvents

Wyjazdy na narty w Alpy 2015/2016

Gdzie na narty / snowboard ?

Sezon zimowy zbliża się coraz większymi krokami.

Czy zaplanowaliście już swój wymarzony wyjazd na narty? A może wolicie jeździć na snowboardzie? Warto dobrze zastanowić się przed zimą, którą z miejscówek wybierzemy. Miejsc na zimowe wyjazdy jest bardzo wiele. Od lat europejskie kraje ścigają się o miano najlepszego miejsca na zimowy wyjazd w Alpy, co rok przygotowując się do zimy coraz lepiej. W wyścigu tym startują nie tylko, znane nam alpejskie kurorty: Austria, Włochy, Francja, Szwajcaria, Niemcy, ale także nowe miejsca na europejskiej mapie narciarsko-snowboardowej: Gruzja, Turcja, Hiszpania, Andora…

My, chcielibyśmy ułatwić Wam wybór w jednym z najlepiej przygotowanych do sezonu zimowego krajów na Świecie – Francji. Poniżej przedstawiamy Wam porównanie najlepszych miejsc na wyjazd na narty / snowboard w sezonie 2015 / 2016.

Les Menuires
Prestiżowy francuski resort narciarski, który położony jest w centrum największego obszaru narciarskiego na świecie – Trzech Dolin (3 Valees).

Trzy doliny to ok. 600 kilometrów tras (, w tym w samym Les Menuires ok. 160km). Ilość tras:
trasy zielone: 12
trasy niebieskie: 34
trasy czerwone: 24
trasy czarne: 6
trasy biegowe: 28km

Snowpark: Należy pamiętać że 3 Valees to nie tylko snowpark w Les Menuires (, który należy do francuskiej czołówki), ale także snowparki w Val Thorens, Orelle i pozostałych miejscowościach trzech dolin.

Życie nocne: W Les Menuires znajdziemy liczne bary, puby, restauracje. Całe trzy doliny oferują nam liczne kluby muzyczne, a nawet festiwal muzyki elektronicznej . Trzy doliny tętnią nocnym życiem. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – od spokojnych restauracji i pubów do roztańczonych studenckich imprez.

La Plagne
La Plagne wchodzi w skład jednego z największych resortów narciarskich we Francji o nazwie Paradiski. W składa całego resortu wchodzi dziesięć malowniczych miejscowości, a trasy rozciągają się od wysokości 1250 m n.p.m. do 2100 m n.p.m. co daje wielką różnorodność terenu zjazdowego.

Paradiski to ok. 450 kilometrów tras (, w tym w samym La Plagne ok. 225 km) Ilość tras:
trasy zielone: 10
trasy niebieskie: 69
trasy czerwone: 33
trasy czarne: 18
trasy biegowe: 90km

Snowpark: La Plagne posiada kilka snowpark’ów. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Hopki, raile, boxy – w zależności, czy wolisz skoki czy jibbing. Jakie snowparki możemy tutaj spotkać? Takie jak Belle Plagne, Monthavin, Champagny en Vanoise. Wyjazd na snowboard do La Plagne to tak samo dobry pomysł, jak wyjazd na narty.

Życie nocne: Studenckie wyjazdy na narty to nie tylko jeżdżenie, ale także zabawa. W La Plagne tej nie brakuje. Miejscowość oferuje nam liczne sposoby na rozrywkę. Znajdziemy tutaj centra fitness, salon odnowy biologicznej, baseny, lodowiska, tory saneczkowe, ścianki wspinaczkowe, squash, kręgle. Fani nocnych wypadów również znajdą tutaj coś dla siebie.

Risoul/Vars
Risoul to niewielka, za to malowniczo położona miejscowość w departamencie Alp Wysokich. Stacja położona na wysokości 1850 m n.p.m. i jest jednym z najbardziej wysuniętych na południe ośrodków narciarskich we Francji. Stacja Risoul jest połączona systemem wyciągów z sąsiadującym obok Vars położonym na wysokości 1650 m n.p.m.

Obie stacje tworzą razem obszar la Forêt Blanche obejmujący 180 km tras o różnym poziomie trudności. Ilość tras:
trasy zielone: 19
trasy niebieskie: 42
trasy czerwone: 37
trasy czarne: 10
trasy biegowe: 45km

Snowpark: Snowpark w Vars zasługuje na osobny rozdział w książce o francuskich Snowparkach. To jeden z największych Snowparków na świecie. Miłośnicy skoków znajdą tu ok. 8 „hopek w lajnie”. Ci, którzy są wkręceni w jibbing, znajdą jeszcze więcej – ok. 40 przeszkód „w lajnie”! Tak długie parki znajdziemy tylko w U.S.A. czy Kanadzie.

Życie nocne: Pod kątem życia nocnego, zarówno Vars, jak i Risoul mają do zaoferowania bardzo wiele. Liczne kluby, puby, restauracje oraz legendarna La grotte du yeti (najlepsza z całej sieci!). Na wyjeździe na narty w Alpy nie może zabraknąć dobrej imprezy. Risoul i Vars to najlepsza odpowiedź na to zapotrzebowanie.

Les 2 Alpes
Les Deux Alpes znane również pod nazwą Les 2 Alpes czy 2Alpes to jeden z najbardziej rozwiniętych spotów w Alpach i zarazem najatrakcyjniejszych we Francji. Les 2 Alpes to miasteczko, które położone jest na wysokości od 1650m n.p.m. do 1800m n.p.m.

Ośrodek ten posiada 220 km tras zjazdowych. To raj zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów. Ilość tras:
trasy zielone: 16
trasy niebieskie: 45
trasy czerwone: 20
trasy czarne: 11
trasy biegowe: 20km

Snowpark: Największy w Europie snowpark , który funkcjonuje nawet w okresie letnim!! Odbywa się tu wiele imprez i międzynarodowych zawodów. Natomiast dla fanów freeride’u jedna z najsłynniejszych w Europie miejscówek do szaleństwa w puchu – La Grave.

Życie nocne: Gdy znuży Cię szusowanie po stokach, w Les 2 Alpes znajdziesz mnóstwo innych atrakcji takich jak ogólnodostępny basen, lodowisko, skutery śnieżne, wspinaczka, loty helikopterem, loty na paralotni oraz samochodowe szaleństwo na lodzie. Żeby tego było mało, nocą to cudowne miasteczko otwiera przed nami mnóstwo pubów, barów, dyskotek i restauracji, jednym zdaniem, w Les Deux Alpes nie można się nudzić!

Alpe d’Huez
Alpe d’Huez to jeden z największych ośrodków narciarskich w Alpach Północnych cieszący się ogromną popularnością. Położony na znacznej wysokości 1869 m.n.p.m. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi i położeniu ośrodka od nasłoneczniowej strony jest tutaj nawet 300 słonecznych dni w roku.

Tereny narciarskie obejmują obszar 10 000 ha i łączną długość tras – 249 km. Różnica poziomów wynosi tu 2230 m. Ilość tras:
trasy zielone: 43
trasy niebieskie: 34
trasy czerwone: 40
trasy czarne: 16
trasy biegowe: 50km

Snowpark: W ośrodku znajdują się dwa snowparki o różnym poziomie zaawansowania. Dodatkowo dostępny jest boarder-cross. Dla fanów freeride’u także wesoła wiadomość, gdyż na stoku dostępnych jest ponad 20 dzikich zjazdów z dużą warstwą świeżego puchu.

Życie nocne: Miasteczko Alpe D’Huez tętni życiem od samego rana aż do późnych godzin nocnych. Każdy znajdzie tutaj miejsce odpowiadające swoim upodobaniom. Na terenie całego Alpe D’Huez znajdziemy głośne i zatłoczone miejsca obok spokojnych i ukrytych zakątków. W wielu możemy posłuchać muzyki na żywo lub trafić na tematyczny wieczór. Liczne bary i dyskoteki nie pozwolą nudzić się ani przez chwilę i zagospodarują czas do białego rana.

Chamrousse
Na ośrodek narciarski Chamrousse co oznacza „czerwone pola” składają się trzy miejscowości Le Recoin, Roche-Béranger i Bachat-Bouloud leżące na wysokościach 1650, 1700 oraz 1750 m n.p.m.. Swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu położeniu po stronie zachodniej. Zawdzięczamy temu dużo słońca zarówno po południu jak i w godzinach wieczornych.

Tereny narciarskie obejmują łączną długość tras – 75 km. Ilość tras:
trasy zielone: 7
trasy niebieskie: 14
trasy czerwone: 14
trasy czarne: 6
trasy biegowe: 40km

Snowpark: W Chamrousse znajdziemy dwa snowparki. Jeden z nich wyposażony w zaawansowany przeszkody oraz halfpipe,natomiast drugi park jest stworzony specjalnie dla tych, który stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie. Snowpark w Chamrousse został w 2015 r. okrzyknięty najlepszym snowparkiem we Francji!

Życie nocne: Chamrousse to niewielka miejscowość. Jest tutaj jednak bardzo klimatycznie. Małe knajpy, puby i bary tworzą bardzo miłą atmosferę. Fani nocnego życia też znajdą coś dla siebie. Klubów muzycznych nie ma do wyboru zbyt wiele, ale za to sprzyja to integracji z innymi mieszkańcami miejscowości. Miejscowość jest często odwiedzana przez liczne grupy z Polski.

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...