Written by SnowEvents

TNF Open Zeland

TNF Open New Zeland wyjazdy na narty W tym roku nasi przyjaciele z The North Face z powrotem wrócili z jednym z najlepszych eventów freeski na świecie.   Zawody zaczęły się 28 sierpnia a skończyły wczoraj tj. 8 września. Był to już ósmy doroczny turniej odbywający się w Nowej Zelandii i jak co roku obejmował trzy główne dyscypliny: Slopestyle, Halfpipe i Big Mountain.

Slopestyle i halfpipe po raz kolejny odbyły się w jednym miejscu SnowparkNZ w dniach 28 sierpień do 1 września. Największym zaskoczeniem całych zawodów był powrót Tanner’a Hall’a. Po 4 latach zawodnik wrócił na halfpip’a i od razu zdeklasował rywali zajmując pierwsze miejsce pokonując Torin’a Yater’a – Wallace’a, który był zdecydowanym faworytem. W zeszłym roku to on całkowicie zdominował rywalizację na halfpip’ie. W kategorii slopstyle wygrał młody 22 letni Australijczyk, Russ Henshow prezentując przejazd na najwyższym światowym poziomie, pokonując takich zawodników jak Jesper Tjader czy Jules Bonnajre. Wśród kobiet pierwsze miejsce w kategorii halfpipe zajęła Tiril Christiansen, ale to nie ona była największą sensacją, a Janiny Kuzmy. Zawodniczka kojarzona głównie z freeride’m, trenująca od krótkiego czasu pip’a już zaznaczyła swoją obecność na turnieju zajmując 4 miejsce. W konkurencji freeride w kategorii mężczyzn zwycięzcą został B Devine, natomiast wśród kobiet na najwyższym podium stanęła Hannah Fisher.

TNF FREESKI OPEN 2012 Big Mountain Qualifiers from The North Face Australia & NZ on Vimeo.