Written by SnowEvents

GOORAL WINTERSOUND 28.03-06.04.2014

Przedstawiamy kolejnego artystę festiwalu WINTERSOUND. W tym roku kładziemy nacisk na polskich artystów, którzy podbili w swoim stylu muzycznym polskie listy przebojów. Na scenie naszego festiwalu przywitamy GOORAL’A. To producent muzyczny i DJ, ale przede wszystkim pionier w łączeniu muzyki elektronicznej, dźwięków dubstep oraz dnb z folklorem góralskim. Gooral, czyli Mateusz Górny urodził się w Bielsko-Białej co miało oczywiście ogromny wpływ na jego twórczość. To właśnie to miasto sprawiło, że Mateusz pokochał jazdę w białym puchu. Pół życia spędził trenując oraz ucząc innych ludzi jazdy na nartach.

W połowie lat 90-tych odkrył i jednocześnie zakochał się w muzyce elektronicznej oraz technicznej, która w tamtych czasach przeżywała ogromny rozwój. Wraz z Maćkiem Szymonowiczem stworzył projekt SKIO CREW wydając album „Szumi Jawor Soundsystem”, który odniósł duży sukces, co sprawiło, że Mateusz otrzymał setki propozycji koncertowych. 2008 to rozstanie z PSIO CREW i wybranie własnej drogi rozwoju.
Gooral zaczynał od występów solo, obecnie w zależności od składu występują z nim: Anna Wiosna Rogowska (wokal), Maciej Kamer Szymonowicz (wokal góralski, piszczałka), Piotrek Gawron (skrzypce) oraz Jan Mędrala (kontrtenor). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na energetycznych koncertach, na których usłyszeć też można kult ciszy. W całej swojej karierze Gooral zagrał m.in na festiwalach: Woodstock, Opener, Cooke, Red Bull X Fighters, Sziget, Colours of Ostrava, before Nowa Muzyka, Slot Art, Terra Polska. Oraz w wielu polskich i czasem europejskich klubach…
W kwietniu 2011r ukazała się debiutancka, płyta Goorala pt “ETHNO ELEKTRO”. Dorobek Gooral’a to m.in Machinera za najlepszy debiut oraz nominacje do Fryderyków (Psio Crew) czy wygraną na Radio Waves Festiwal.
4 grudnia ukazała się kolejna projekt Mateusza. Płyta koncertowa Gooral Mazowsze. Myślimy, że będzie to następny strzał w dziesiątkę. Polecamy przesłuchać tym samym zapraszamy na festiwal WINTERSOUND.

Przejdź do wyjazdu: WINTERSOUND FESTIVAL

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...