Poranki w Montgenevre mogą przeciągać się w nieskończoność – położona na zboczu gór miejscowość gwarantuje niesamowite widoki do porannej kawy. Kiedy już wykonamy odpowiednią ilość „och” i „ach”, podziwiając lasy i opadające nisko chmury, warto zebrać się i odkryć niesamowite możliwości, jakie oferuje nam resort. A do zaoferowania ma ich sporo! 

 

MONTGENEVRE

Montgenevre- urokliwa alpejska wioseczka, która leży w samym sercu Drogi Mlecznej, 400 km tras do odkrycia, 100 wyciągów, a co najważniejsze jest to jest to jeden z najważniejszych alpejskich resortów i dzięki obfitym opadom, jeden z najlepiej naśnieżonych ośrodków na świecie. Montgenevre leży 2 km od granicy z Włochami i wraz ze włoskimi stacjami: Cesana i Claviere, Sansicario i Pragelato, a także Sestriere i Sauze d’Oulx tworzy jeden z największych obszarów narciarskich na świecie- słynne Via Lattea! Co więcej w 2006 roku odbywały się tam Igrzyska Olimpijskie, mieliście kiedyś okazję jeździć na nartach po tych samych trasach co mistrzowie olimpijscy? No właśnie:) Kolejną wspaniałą wiadomością jest to, że posiadacze sześcio lub kilku dniowych karnetów w okresie grudniowo-kwietniowym mogą skorzystać z systemu Grande Galaxie, czyli mają jednodniowy dostęp do stoków takich jak: Les 2 Alpes, Serre Chevalier, Alpe d’Huez, Bardonecchia oraz Puy St.Vincent. Najczęściej jeździmy na całodniową wycieczkę do Serre Chevalier. Montgenevre to mniejszy i jeden z najstarszych ośrodków we francuskich Alpach, ale po sporych modernizacjach zarówno na trasach jak i w samym miasteczku niezaprzeczalnie stała się perełka wyjazdów na narty, wśród alpejskich resortów, którą po prostu trzeba odwiedzić! Gwarantujemy, że nie będziecie chcieli wracać do domu 😉 

Montgenevre to świetny ośrodek dosłownie dla każdego! Resort słynie z  wielu tras dla początkujących i średniozaawansowanych, także bardzo polecamy ten ośrodek zarówno na wyjazdy rodzinne jak i dla osób, które  chcą postawić pierwsze kroki na nartach lub na snowboardzie 🙂 Trasy są długie i szerokie, czyli idealne do rozpoczęcia przygody z zimowymi sportami lub do szlifowania swoich umiejętności. Spokojnie, osoby bardziej zaawansowane też oczywiście znajdą coś dla siebie! W samym Montgenevre 38 km tras czerwonych i 11 km tras czarnych, a w całej Via Lattea jest 309 km tras czerwonych i 114 km tras czarnych oraz 1 snowpark. Punktem obowiązkowym dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów jest czarna trasa “Tetras” w Le Chalvet.Montgenevre to także liczne trasy freeride’owe, a wiemy, że tutaj fanów świeżego puchu nie brakuje 😉 Pod kątem freerid’u Montgenevre zalicza się do najlepszych ośrodków w Europie! Znajdzie się i coś dla fanów sportów ekstremalnych, ponieważ Montgenevre jest rewelacyjnym miejscem na Hellski. 

Resort jest jednym z najlepiej ocenianych ośrodków w Alpach i może pochwalić się znakomitymi opiniami. Co więcej Montgenevre słynie z dużej ilości dni słonecznych bo aż około 300 dni słońca w roku! 

Montgenevre to połączenie francuskiego wina i włoskiej pizzy lub odwrotnie francuskiego fondue i włoskiego aperola lub dla chętnych bombardino. Jedno jest pewne każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie 😉 

 

Informacje o resorcie Montgenevre  (Mont de la Lune): 88 tras (110 km)

Najwyższy punkt regionu: 2700 m

Położenie miejscowości: 1860 m

Trasy zielone: 7

Trasy niebieskie: 23  

Trasy czerwone: 38 

Trasy czarne: 11

Liczba snowparków: 1

 

Informacje o resorcie Via Lattea: 598 tras (400 km)

Trasy zielone: 33 

Trasy niebieskie: 142 

Trasy czerwone: 309  

Trasy czarne: 114 

Liczba snowparków: 1

Uwaga! Ciekawostka:

*Posiadacze 6- lub więcej dniowego karnetu, mogą także przez 4 godziny bezpłatne jeździć na nartach w dzień poprzedzający datę obowiązywania karnetu i po godz. 13.00.

PLUSY:

+ 400 km tras zjazdowych bez potrzeby skibusy
+ Bardzo ładne apartamenty i podgrzewany basen zewnętrzny
+ Rezydencja tuż przy stoku (ski in/ski out)
+ Kolejne 250 km tras Serre Chevalier podczas wycieczki fakultatywnej (20 min autokarem)
+ Mega tereny na freeride
+ Połączenie włoskiej pizzy oraz francuskiego sera

MINUSY:
– Za dużo tras do wyboru
– Czy cisza i spokój to plus czy też minus?
– Apartamenty nie należą do ogromnych

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie DSC9817-1024x682.jpg
Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (62 głosów )
Loading...