Poranki w Montgenevre mogą przeciągać się w nieskończoność – położona na zboczu gór miejscowość gwarantuje niesamowite widoki do porannej kawy. Kiedy już wykonamy odpowiednią ilość „och” i „ach”, podziwiając lasy i opadające nisko chmury, warto zebrać się i odkryć niesamowite możliwości, jakie oferuje nam resort. A do zaoferowania ma ich sporo! 

[/vc_column_text]

Poznaj resort i trasy

Wyjazd na narty Montgenevre.

MONTGENEVRE

TRASY
Mongenevre wchodzi w skład Via Lattea czyli słynnej Drogi Mlecznej, która została wybudowana na Igrzyska zimowe w 2006 roku. W całym tym regionie do Twojej dyspozycji jest 598 tras zjazdowych o łącznej długości 420 km. Trasy zjazdowe są przygotowane zarówno dla osób, które rozpoczynają przygodę z nartami czy snowboard’em jak i dla doświadczonych alpejskich wyjadaczy. Zjazd możemy rozpocząć na wysokości 2700 m.n.p.m. Przeważają tutaj niebieskie i zielone stoki, zlokalizowane wśród lasów. Jeżeli pracujesz nad formą, to dodatkowo przygotowano dla Ciebie 80 km tras biegowych.
W ramach naszego skipassu mamy 6 dni jazdy w Montgenevre (110 km tras), plus 1 dzień gratis na całym regionie Vialattea (400 km tra) oraz jeszcze 1 dzień gratis w całym regionie Serre Chevalier (250 km tras). Nie możemy się doczekać bo na jednym wyjeździe będziemy cisnąć na trasach Montgenevre, Claviere, Cesany, Sauze d’Ouls, Sestriere iSerre Chevalier! Do tego ostatniego musimy dostać się autokarem w ramach organizowanej przez nas wycieczki fakultatywnej (20 min jazdy, koszt 10 EUR w dwie strony, zapisy na miejscu).

Wyjazd na narty Montgenevre. Narty dla każdego

FREERIDE I FREESTYLE
Jeszcze Ci mało? Dla prawdziwych poszukiwaczy przygód niesamowite trasy freeride’owe i możliwość heliboarding’u z przewodnikiem (to opcja jest mega)! Czy to nie brzmi jak marzenie, zarezerwowane dotąd tylko dla pros’ów? Teraz może być to Twój cel. ; ) W Montgenevre jest duża ilość zacienionych stoków, gdzie znajdziesz świetny puszek do końca marca. Nie bez przyczyny jest to jeden z ulubionych spot Candid’a Theveux’a.
Jeżeli w głowie Ci triki i wysokie loty, to na Drodze Mlecznej można po gwiazdorsku wystąpić na snowpark’u. Nie umiesz jeszcze przejechać po boksie? Na naszych szkoleniach zdobędziesz tą umiejętność, a dzięki łatwym przeszkodom wszystko będziesz mógł szlifować po zajęciach. Dla tych bardziej zaawansowanych są też trudniejsze set up’y. Snowpark wyróżnia niskie pochylenie terenu i duże odległości między przeszkodami. Dodatkowo do dyspozycji jest half-pipe (!) oraz boardercross.

Dodatkowo podczas wycieczki fakultatywnej możecie eksplorować wspaniałe ściany Serre Chevalier, które oferują dużo ciekawych linii, a także  kolejne 3 snowparki. Niektóre z nich już poznaliśmy w marcu 2018.

Wyjazd snowboardowy Montgenevre, Francja. Super snowpark.

MIEJSCOWOŚĆ
Pojeżdżone? To czas na apres-ski w słynnym La Graal i masę atrakcji, które dla ciebie przygotowaliśmy! Ośrodek znajduje się na płaskowyżu pomiędzy szczytami Le Janus i Le Chenaillet co gwarantuje piękne widoki na francuską dolinę z miastem Briancon i jego historycznymi fortyfikacjami oraz włoską dolinę z miejscowością Oulx . Wyjazd na narty do Montgenevre to możliwość zjadania włoskiej pizzy na obiad i pochłaniania francuskich serów na kolację. W miasteczku panuje urokliwa i spokojna atmosfera. Można tu naprawdę wypocząć – w końcu trzeba mieć siłę, żeby wszystko to zjeździć! Oczywiście są tu pub’y, kawiarnie i restauracje na każdą kieszeń jak i basen, lodowisko, trasy biegowe. Z racji na lokalizację ceny są przystępne i jest to idealne miejsce na wyjazd z rodziną. Relaks w Montgenevre należy do jednych z najlepszych jakie mieliśmy.

PLUSY:
+ 400 km tras zjazdowych bez potrzeby skibusy
+ Bardzo ładne apartamenty i podgrzewany basen zewnętrzny
+ Rezydencja tuż przy stoku (ski in/ski out)
+ Kolejne 250 km tras Serre Chevalier podczas wycieczki fakultatywnej (20 min autokarem)
+ Mega tereny na freeride
+ Połączenie włoskiej pizzy oraz francuskiego sera

MINUSY:
– Za dużo tras do wyboru
– Czy cisza i spokój to plus czy też minus?
– Apartamenty nie należą do ogromnych

MAPA TRAS - MONTGENEVRE (110 KM TRAS)

MAPA TRAS - VIA LATTEA (400 KM TRAS)

MAPA TRAS - SERRE CHEVALIER (250 KM TRAS)

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (56 głosów )
Loading...