Wyjazdy w Alpy 2016 - 2017
Written by SnowEvents

Wyjazdy w Alpy 2016 – 2017

Lato już definitywnie za nami. Na zewnątrz zrobiło się szaro i buro, i niestety w Polsce najprawdopodobniej tak już zostanie aż do wiosny.

Na szczęście w górskich resortach pada już śnieg, przeobrażając szary krajobraz w królestwo białego szaleństwa.

Niezależnie czy preferujesz narty czy snowboard alpejskie resorty mają bardzo wiele do zaoferowania.

Warto zastanowić się już teraz, która miejscówka będzie dla nas najbardziej atrakcyjna.

W tym roku SnowEvents jak zwykle startuje i kończy we Francji, ponieważ uważamy, że właśnie tamtejsze resorty mają najwięcej do zaoferowania. Jednak do naszej oferty dodaliśmy również akcent włoski, także na prawdę jest z czego wybierać.

W celu ułatwienia Wam wyboru przedstawiamy najlepsze miejscówki narciarsko- snowboardowe w sezonie 2016/17.

Les 2 Alpes

Les 2 Alpes to miasteczko, które położone jest na wysokości od 1650m n.p.m. do 1800m n.p.m.  Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do uprawiania sportów zimowych. Miejscowość występuję pod kilkoma nazwami: Les Deux Alpes,  Les 2 Alpes oraz 2Alpes. Znajduje się tam największy w Europie snowpark, który jest otwarty cały rok. Odbywa się tu wiele imprez oraz międzynarodowych zawodów.

W 2Alpes znajdziecie również La Grave – jedną z najlepszych miejscówek do freeride’u na całym swiecie.

Miejscowość oferuje także wiele innych atrakcji takich jak basen, lodowisko, skutery śnieżne, wspinaczka, loty helikopterem i na paralotni oraz samochodowe szaleństwo na lodzie.

Les Deux Alpes to także szalone życie nocne. Pełno tam barów, pubów i klubów.

W Les 2 Alpes na pewno nie można się nudzić!

Ośrodek ten posiada 220 km tras zjazdowych. To raj zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów. Ilość tras:
trasy zielone: 16
trasy niebieskie: 45
trasy czerwone: 20
trasy czarne: 11

Alpe d’Huez

Alpe d’Huez to jeden z największych ośrodków narciarskich w Alpach Północnych cieszący się ogromną popularnością. Położony jest na wysokości aż 1869 m.n.p.m. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi oraz położeniu jest tam nawet 300 dni słonecznych w roku.

W ośrodku znajdują się dwa snowparki o różnym poziomie zaawansowania. Dodatkowo dostępny jest boarder-cross. Również fani freeride’u znajdą tu coś dla siebie – ponad 20 dzikich zjazdów z dużą warstwą świeżego puchu.

Miasteczko Alpe D’Huez tętni życiem od samego rana aż do późnych godzin nocnych. Pełno tu dyskotek i barów, ale również klimatycznych restauracji, gdzie organizowane są na wieczory z muzyką na żywo.

Tereny narciarskie obejmują obszar 10 000 ha i łączną długość tras – 249 km. Różnica poziomów wynosi tu 2230 m. Ilość tras:
trasy zielone: 43
trasy niebieskie: 34
trasy czerwone: 40
trasy czarne: 16

Chamrousse

Chamrousse oznacza „czerwone pola”. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu położeniu po zachodniej stronie gór. Dzięki temu popołudniami możemy jeździć  promieniach słonecznych, natomiast wieczorami oglądać cudowne zachody słońca. Ten znany ośrodek narciarski składa się z trzech miejscowości Le Recoin, Bachat-Bouloud i Roche-Béranger leżących na wysokościach 1650, 1700 oraz 1750 m n.p.m.

Chamrousse to niewielka miejscowość, jednak ma ona swój własny niepowtarzalny klimat. Małe knajpki i restauracyjki tworzą kameralną atmosferę. Fani nocnego życia też znajdą coś dla siebie. Może nie ma tam zbyt wielu nocnych klubów, ale sprzyja to integracji z lokalnymi mieszkańcami. Miejscowość jest bardzo popularna wśród Polaków.

W Chamrousse znajdują się dwa snowparki. Jeden z nich wyposażony jest w zaawansowane przeszkody oraz halfpipe, natomiast drugi park został stworzony specjalnie dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę. W 2015 roku snowpark w Chamrousse został wybrany najlepszym snowparkiem we Francji.

Tereny narciarskie obejmują łączną długość tras – 75 km. Ilość tras:
trasy zielone: 7
trasy niebieskie: 14
trasy czerwone: 14
trasy czarne: 6

Trzy Doliny ( fr. Les Trois Valées)

Les Menuires

Les Menuires to wyjatkowo prestiżowy resort narciarski. Jest on położony w centrum Trzech Dolin  największego ośrodka narciarskiego na świecie. Cały obszar trzech dolin jest świetnie skomunikowany, więc przebywając w którymkolwiek z ośrodków możemy z łatwością korzystać z atrakcji oferowanych przez inne resorty. W  Les Menuires znajdziemy liczne bary, puby, restauracje  oraz snowpark.

Val Thorens

Miasteczko Val Thorens, położone jest na wysokości 2300 m n. p. m. Wraz z niewielkim Orelle tworzy ono kompleks narciarski Val Thorens, który jest połączony z pozostałymi ośrodkami, wchodzącymi w skład Trzech Dolin. Val Thorens dwa lata z rzędu zostało uznane za najlepszy ośrodek narciarski na świecie (2015, 2016). Zarówno w Val Thorens jak i w Orelle znajdziemy świetnie wyposażone snowparki.

Całe trzy doliny oferują nam liczne kluby muzyczne, odbywa się tam również festiwal muzyki elektronicznej. Trzy doliny tętnią nocnym życiem. Każdy spragniony rozrywki znajdzie tam coś dla siebie.

Trzy doliny to ok. 600 kilometrów tras (w tym w samym Les Menuires ok. 160km).

Ilość tras:
trasy zielone: 12
trasy niebieskie: 34
trasy czerwone: 24
trasy czarne: 6

Val Di Sole

Val di Sole czyli dolina słońca to bardzo duży i znany resort narciarski wchodzący w skład jednego z największy regionów narciarskich Włoch – SuperSkirama Dolomiti. Otoczony malowniczymi masywami górskimi jest to prawdziwy raj dla amatorów białego szaleństwa.

Niezwykła atrakcyjność tego regionu polega przede wszystkim na wyjątkowych warunkach pogodowych. Śnieg utrzymuje się tu przez większość część roku, a średnio osiem na dziesięć dni świeci słońce. Pogoda w Val di Sole nigdy nie zawodzi. W regionie znajduje się kilka interesujących miejscowości, jednak na szczególną uwagę zasługuje Marilleva. Ta niewielka miejscowość ma zupełnie unikalny charakter. Jej dolna część położona jest na wysokości ok. 900 m n.p.m, zaś górna – ok. 1400 m n.p.m. Obie strefy łączy gondola.

W Marillevie znajdziemy mnóstwo restauracji, trattori oraz osteri z fanstastycznym włoskim jedzeniem. Amatorzy nocnych rozrywek również nie będą zawiedzeni, gdyż resort oferuje całe mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu.

Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta to 150 km tras w tym Folgarida-Marilleva to 62 km tras

Długości tras:
trasy łatwe: 29 km (68 km)
trasy średnie: 25 km (60 km)
trasy trudne: 8 km (22 km)

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...