SYCYLIA- laguna LO STAGNONE
MAJ 2021 – wyjazd 7 dniowy


Wyjazd indywidualny

Wolne miejsca: TAK

 

Zbierz znajomych i zgarnij zniżkę grupową nawet 100zł dla każdego!

Więcej informacji w zakładce ’ZNIŻKI

 

SKONFIGURUJ DOKŁADNĄ DŁUGOŚĆ I TERMIN WYJAZDU ORAZ WYBIERZ PAKIET KURSU KITE

 

od 2499zł za 7 dni!


Plusy:

– zajęcia w renomowanej polskiej szkółce w centrum spotu

– zakwaterowanie obok laguny dopasowane do Ciebie 

– jedyna polska szkoła z pełną infrastrukturą (beachbar, leżaki, wifi, przebieralnie,toalety)

– brak dopłaty za koszystanie ze sprzętu podczas kursu

– instruktorzy, których znacie z wyjazdów zimowych!

– mnóstwo atrakcji wokół do odkrycia

 

Minusy:

– czemu tylko tydzień?

– tak mało czasu a tak dużo pizzy i wina

Lo Stagnone – Słoneczny i kuszący kraniec Sycylii

Kitesurfing

Klimatu słonecznej, przpięknej Sycylii, włoskiego wina oraz zabawy do białego rana nie trzeba nikomu przedstawiać, ale jak dobrze znacie region Trapanii- kultowe miejsce dla każdego, kto chce przezyć przygodę z kitesurfingiem! Region Trapani to miejsce gdzie stykają się dwa morza, Morze Tyrreńskie oraz Morze Śródziemne, otaczają one z trzech stron długi cypel, który swym kształtem przypomina sierp. Legend o  powstaniu Trapani jest kilka, ale nam najbardziej podoba się mit, że sierp został upuszczony przez boga Saturna, który przez długi czas był patronem miasta. Istnieje wersja, że miasto zrodziło się z miłości nieba i ziemi… Wino, pizza, niesamowite zachody słońca, kitesurfing, czy trzeba czegoś więcej do szczęścia?

Wstajesz rano i przeciągasz się leniwie, zapach świeżo zaparzonej kawy budzi Cię do życia, przed Tobą roztacza się malowniczy widok na saliny i już wiesz, że ten dzień będzie piękny! Po porannej kawie i włoskim śniadaniu ruszasz w stronę zatoki, ciepłe słońce otula twoją skórę i już nie możesz doczekać się lekcji na kitecie! A co po powrocie z zajęć? Oczywiście prawdziwa włoska uczta: pizza i wino, a wieczorem jakiś relaks na termach lub impreza na plaży? A do rana jeszcze cała noc przed nami! 

LAGUNA LO STAGNONE

LO STAGNONE

 

Lo Stagnone – serce spotu kitesurfingowego  na zachodnim wybrzeżu Sycylii, gdzie każdy może zarówno zacząć przygodę z kitesurfingiem jak i doszkalać swoje umiejętności. Laguna w Lo Stagnone jest idelanym miejscem do pływania, hektolitry płaskiej i płytkiej wody, dno łagodne, bezpieczne, choć czasami mogą się znajdować kamienie.

Co więcej w okolicy jest mnóswo rzeczy do zobaczenia: z góry  Erice, z  wysokości 750 metrów n.p.m. roztacza się nieprawdopodobny widok na morze, pobliskie Wyspy Egady i miasto Trapani, położone u stóp góry, wspomniane wcześniej Wyspy Egady, to trzy piękne, skaliste wyspy – Favignana, Levanzo i Marettimo wchodzące w skład morskiego rezerwatu. Są monumentalne, dzikie, tajemnicze i pozornie niedostępne. Na szczęście tylko pozornie, bo na każdą z wysp można popłynąć wodolotem, co bardzo polecamy, bo to małe raje na ziemi. Plaża San Vito Lo Capo, podobno najpiekniejsza plaża na całej Sycylii no i tajemne termy w Segeście, miejsca do których po prostu trzeba pojechać.

Lo Stagnone – serce spotu kitesurfingowego  na zachodnim wybrzeżu Sycylii, gdzie każdy może zarówno zacząć przygodę z kitesurfingiem jak i doszkalać swoje umiejętności. Laguna w Lo Stagnone jest idealnym miejscem do pływania, hektolitry płaskiej i płytkiej wody, dno łagodne, bezpieczne, choć czasami mogą się znajdować kamienie.

 Jest to idealne miejsce na aktywny wyjazd, w końcu kitesurfing ma to do siebie, że jednocześnie relaksuje, wyciska siódme poty, bez końca stawia wyzwania i daje dziką satysfakcję. Poza zajęciami na spocie, Sycylia ma do zaoferowania mnóstwo miejsc do zwiedzania, zarówno dla tych spragnionych dodatkowej adrenaliny jak i dla osób potrzebujących odpoczynku bo dość aktywnym czasie na lagunie ;p

 We make Sycylia better

Pewnie zastanawiacie się co w przypadku, kiedy nie wieje, czy warunki nie pozwalaja na naukę, spokojnie jeżeli nie wieje lub instruktor uzna, że nic się dzisiaj nie nauczycie, oczywiście nie będziemy Was kasować za niezrealizowane godziny na spocie. Zależy nam na fair play i rozumiemy, że w tym sporcie wiele zalezy od warunków atmosferycznych 😉 W skrócie, zapłacić za tyle godzin, ile w rzeczywistości zapłacisz 😉

Plusy:

– zajęcia w renomowanej polskiej szkółce w centrum spotu

– zakwaterowanie obok spotu dopasowane do Ciebie

– jedyna szkoła z pełną infrastrukturą (beachbar, leżaki, wifi, przebieralnie,toaleta)

– brak dopłaty za koszystanie ze sprzętu podczas kursu

– instruktorzy, których znacie z wyjazdów zimowych!

– mnóstwo atrakcji wokół do odkrycia

Minusy:

– Czemu tylko tydzień?

– Tak mało czasu a tak dużo pizzy i wina 

KURSY KITE

PŁACISZ TYLE, ILE WYPŁYWASZ

Wiemy doskonale, że powszechnie stosowana praktyka kupowania pełnych kursów i przerzucania niewykorzystanych godzin na inny sezon nie zawsze was zadowala.

Nie wypływałeś godzin kursu, bo pochłonęło cię zwiedzanie, nie wiało, albo nie złapałeś bakcyla? Realizujemy politykę – zapłacisz ostatecznie tyle, ile wypływałeś.

PŁYWAMY TYLKO PRZY DOBRYCH WARUNKACH

Nie ma takiej możliwości, że wykorzystujemy godziny kursu na stanie w wodzie i czekanie na wiatr, albo udawanie, że wieje.

NIE OFERUJEMY SZKOLEŃ GRUPOWYCH

Uważamy, że to strata czasu i pieniędzy kursantów. Szkolimy TYLKO indywidualnie albo w parze.

UŻYWAMY WALKIE TALKIE

Instruktor jest w stałym kontakcie z kursantem, a zajęcia są maksymalnie efektywne.

NAJNOWSZY SPRZĘT DO DYSPOZYCJI KURSANTA W CENIE

 

Stawiamy na jakość sprzętu. Kto ma rozeznanie lub już pływa samodzielnie, ten wie.

Duotone to topowy brand kitesurfingowy. Mamy latawce wszystkich modeli Duotone w pełnej rozmiarówce, więc nigdy nie idziemy na kompromisy w doborze sprzętu na szkolenie – musi być perfekcyjnie dobrany.

Latawce są nowe, rocznik 2021. Kursanci w pierwszych tygodniach sezonu, mają przyjemność wypakowywania sprzętu z folii.

WSZYSTKIE POTRZEBNE AKCESORIA NA STANIE I DO DYSPOZYCJI KURSANTA

 

Stawiamy na jakość sprzętu. Kto ma rozeznanie lub już pływa samodzielnie, ten wie.

Duotone to topowy brand kitesurfingowy. Mamy latawce wszystkich modeli Duotone w pełnej rozmiarówce, więc nigdy nie idziemy na kompromisy w doborze sprzętu na szkolenie – musi być perfekcyjnie dobrany.

Latawce są nowe, rocznik 2021. Kursanci w pierwszych tygodniach sezonu, mają przyjemność wypakowywania sprzętu z folii.

PAKIETY KURSÓW

 

Wybierz dopasowany do siebie pakiet kursu Kitesurfingowego. Możesz szkolić się indywidualnie, sam na sam z instruktorem oraz przeznaczonym tylko dla Ciebie zestawem sprzętu podczas zajęć. Możesz również szkolić się w parze z drugim kursantem, wtedy jednego instruktora oraz jEden zestaw sprzętu dzielicie między sobą.

Jeśli stwierdzisz, że chcesz popływać więcej niż wybrany przez Ciebie pakiet, na miejscu masz możliwosć dokupienia dodatkowych godzin szkolenia.

Jeśli nie zrealizujesz całego wykupionego pakietu otrzymasz na miejscu zwrot pieniędzy za niezrealizowane godziny w wysokości:

Noclegi w Lo Stagnone dostępne są w kameralnych mijscowych obiektach z prawdziwym sycylijskim klimatem. Wszystkie meijsca znajdują się w bardzo bliskiej okolicy spotu i szkółki. Na twoją prośbę podeślemy mailowo dostępne opcje, o których wiemy, że są fajne i spełniają twoje wymagania. Wszystkie nasze propozycje znajdują się na samym spocie lub w jego bezpośredniej okolicy i nie wymagają dojazdów samochodem. Znamy osobiście właścicieli, a ich obiekty były wielokrotnie sprawdzone i zaaprobowane przez gości.

Rodzaje zakwaterowania:

1) pokój hotelowy, z własną łazienką, śniadaniami + recepcja

2) B&B, czyli pokój z własną łazienką i śniadaniami

3) apartament, a więc jest kuchnia

4) dom (do własnej dyspozycji)

Zobacz opcje zakwaterowania

Standardowe apartamenty i domki. 175 zł – 250 zł

Oferujemy wygodne, standardowe apartamendy oraz domki blisko szkółki i blisko spotu. Podstawowe udgodnienia jak wi-fi i klimatyzacja są, czasami jest też parking, pralka, a nawet wspólny ogródek z grillem. 😉

Więcej informacji i dokładną ofertę zakwaterowania STANDARD znajdziesz poniżej:

Komfortowe apartamenty i domki. 200 zł – 275 zł

Wygodne i w przystępnej cenie. Apartamenty posiadają własną kuchnię, więc spokojnie ożna gotować samemu. Oprócz klimatyzacji, wi-fi i parkingu dostępne są również np. taras z grillem, a za dodatkową opłatą śniadania i basen.

Więcej informacji i dokładną ofertę zakwaterowania COMFORT znajdziesz poniżej:

Luksusowe pokoje ze śniadaniami. 250 zł – 350 zł

Opcja spragnionych relaksu i luksusu. Bardzo wygodne pokoje hotelowe lub bed & breakfast, ze śniadaniami wliczonymi w cenę. Oprócz podstawowych udogodnień jak klimatyzacja, wi-fi są również basen, tarsa, balkon, ogród, zamknięty parking itp.

Więcej informacji i dokładną ofertę zakwaterowania LUX znajdziesz poniżej:

Zdjęcia zakwaterowania są poglądowe.

Opis apartamentów jest orientacyjny i może ulec zmianie.

WAŻNE !!!

Jeśli chcecie mieć gwarancję zakwaterowania w danym obiekcie, istnieje taka możliwość wyłącznie poprzez kontakt mailowy i ustalenie szczegółów (info@snowevents.pl). Zapisy indywidualne pozwalają na wybór preferencji zakwaterowania i nie gwarantują jego rezerwacji.

SAMOLOT/DOJAZD WŁASNY

RÓŻNE OPCJE:

 • SAMOLOT

Najbardziej polecana przez nas opcja. Wygodnie, szybko i bez zbędnego zmęczenia, a co równie ważne tanio! 😉 Poniżej znajdziecie polecane przez nas trasy i lotniska oraz linie lotnicze.

Loty sprawdź na stronach: RYANAIR, SKYSKANNER, WIZZAIR, LUMIWINGS, LOT, ITAKA (czartery)

Z: Polska / lub inna odpowiadająca wam lokalizacja

Do: Palermo / albo Trapani (Birgi)

do TRAPANI

KATOWICE – TRAPANI / wtorki i soboty / od 31.07 / Ryanair

KATOWICE – TRAPANI / poniedziałki i piątki / od 04.06 / Lumiwings

ŁÓDŹ – TRAPANI / wtorki i soboty / 0d 01.06 / Lumiwings

PRAGA – TRAPANI / wtorki i soboty / od 18.05 / Ryanair

 • Lotnisko w Trapani (Birgi) jest 6km od spotu, co daje 10-minutowy transfer,
 • Na lotnisku jest możliwość wypożyczenia samochodu.

do PALERMO

WROCŁAW – PALEMO / środy i soboty / od 19.05 / Ryanair

KRAKÓW – PALERMO / wtorki i soboty / od 03.07 / Ryanair

WARSZAWA OKĘCIE – PALERMO / poniedziałki / od 31.05 / LOT

BERLIN BRANDENBURG – PALERMO / piątki i poniedziałki / od 03.05 / Ryanair

LOTY CZARTEROWE ITAKI

Do Palermo odbywają się także loty czarterowe Itaki: WIĘCEJ INFO

W sezonie 2021 zaplanowane są cztery takie loty:

KATOWICE – PALERMO / 12.07 – 19.07

KATOWICE – PALERMO / 12.07 – 26.07

WROCŁAW – PALERMO / 06.09 – 13.09

WARSZAWA OKĘCIE – PALERMO / 20.09 – 27.09

 • Lotnisko w Palermo jest 90 km od spotu, co daje 1h jazdy samochodem lub autobusem,
 • Na lotnisku jest możliwość wypożyczenia samochodu.

do KATANII

WARSZAWA OKĘCIE – CATANIA / wtorki i soboty / od 01.06 / Wizzair

WARSZAWA MODLIN – CATANIA / wtorki i soboty / od 03.07 / Ryanair

KATOWICE – CATANIA / wtorki i soboty / od 18.05 / Ryanair

KRAKÓW – CATANIA / poniedziałki i piątki / od 02.07 / Ryanair

 • Lotnisko w Katanii jest oddalone o 3,5h jazdy samochodem spotu (Katania jest na wschodzie Sycylii, a spot jest ulokowany na zachodzie wyspy),
 • Na lotnisku jest możliwość wypożyczenia samochodu.
 • WYNAJEM AUTA PO PRZYLOCIE NA SYCYLIĘ

Zachęcamy Was do zarezerwowania sobie auta, bo Sycylia to nie tylko wyjątkowy spot kitesurfingowy, ale też super wyspa na której jest co zwiedzać! Będąc na Sycylii warto skorzystac z takiej opcji.

https://www.kayak.pl/

https://www.rentalcars.com/pl/

https://www.sixt.pl/

https://www.holidaycars.com/wypozyczalnia-samochodow/

 • TRANSFER Z LOTNISKA

Masz problem z transferem z lotniska? Spokojnie, pomożemy Ci się dostać z lotniska na spot kitesurfingowy.

Palermo- Lo Stagnone –30 euro w dwie strony

Trapani- Lo Stagnone – 10 euro w dwie strony

 • SAMOCHÓD

Można pojechać samochodem, jednak trzea pamiętać, że jest to długa trasa, ale przy okazji można sobie zrobić super objazdówkę po całych Włoszech! Dla chcącego nic trudnego! 😉

Na naszych wyjazdach nie ma czasu na nudę! Oprócz typowych aktywności na wodzi, Sycylia oferuje zmotoryzowanym niesamowity zestaw atrakcji!

Sprawdź co wciąż kryje się przed Tobą

SKONFIGURUJ SWÓJ WYJAZD

1) Wybierz kurs kite’owy

2) Dobierz z nami zakwaterowanie dopasowane do Ciebie:

 • Napisz do nas (info@snowevents.pl) jakie obiekty Cię interesują i dla ilu osób
 • Sprawdzimy dla Ciebie dostępność i prześlemy ofertę i kalkulację zakwaterowania

3) Dodaj wybrane opcje dodatkowe

4) Otrzymasz od nas kalkulację ceny wyjazdu. WAŻNE: ostateczną cenę wyjazdu potwierdzamy mailowo po wybraniu przez Ciebie kursu i noclegu.

5) Zapisz się oraz potwierdź wyjazd zaliczką i opłatą wstępną za zakwaterowanie

CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie w wybranym obiekcie obok spotu
 • Kurs kitesurfingu w wybranym pakiecie
 • Ubezpieczenie podstawowe
 • Wifi w każdym apartamencie
 • Pościel i ręczniki– uwaga nie we wszystkich opcjach zakwaterowania
 • Dostęp do sanitariatów i bieżącej wody w szkółce
 • Pełną infrastrukturę w szkółce – przebieralnie, beachbar, leżaki itp.
 • Opiekę koordynatorów i organizatorów

CENA NIE ZAWIERA

 • Wyżywienia
 • Transportu (samolot/dojazd własny) – w przypadku lotów pomagamy wybrać odpowiednie loty, lotniska, a także wynająć samochód lub zorganizować transfer z lotniska
 • Zwrotnej kaucji za apartament: 50 EUR/1 os.
 • Bezzwrotnej opłaty klimatycznej: 15-20 EUR/1 os. – zależy od zakwaterowania
 • Dodatkowych atrakcji 
 • Atrakcje i zwiedzanie we własnym zakresie

CENY KURSÓW KITE

OPCJE DODATKOWE

 • Ubezpieczenie dodatkowe REZYGNACJA+COVID 4,43% ceny wyjazdu
 • Ubezpieczenie dodatkowe EXTREME+COVID 110 zł
 • Transfer z lotniska Trapaniok. 10 EUR/os.
 • Transfer z lotniska Palermo – ok. 30 EUR/os.
 • Pomoc w wynajęciu samochodu – FREE
 • Pomoc w skonfigurowaniu najlepszych lotów – FREE
 • Pomoc w organizacji atrakcji i zwiedzania – FREE

WARUNKI PŁATNOŚCI

 • zaliczka w ciągu 48h od zapisania się na wyjazd –> TYLKO 200PLN
 • I rata 24h po mailowym potwierdzeniu zakwaterowania – 30% ceny zakwaterowania
 • II rata 7 dni przed wyjazdem – pozostała kwota

Bądź na bieżąco i sprawdzaj aktualne warunki podróży na stronach:

GOV.PL

WARUNKI PRZYJAZDU

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

WARUNKI POWROTU

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

ZASADY PODCZAS POBYTU

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

– WYJAŚNIENIE JAK W TYM SPORCIE DZIAŁA WIATR I KTO MA PIERWSZEŃSTWO, GDY DWÓCH KITESURFERÓW PŁYNIE NA CZOŁOWE

– PRZYGOTOWANIE SPRZĘTU – WEJŚCIE DO WODY I NAUKA KONTROLI NAD BESTIĄ LATAWCEM

– START LATAWCA Z WODY – BODYDRAGI, CZYLI POZNANIE SIŁY LATAWCA, CZYLI CZAS NAJWIĘKSZEGO SPONIEWIERANIA KURSANTA

– PIERWSZE DZIELENIE UWAGI POMIĘDZY LATAWCEM, A DESKĄ

– RUCH STARTOWY BEZ DESKI I NA DESCE

– PIERWSZE PRZEPŁYNIĘTE ODCINKI I SPEKTAKULARNE WYWROTKI

– SELF RESCUE

PO 6 GODZINACH KURSANT WIE JUŻ Z JAKIM SPORTEM MA DO CZYNIENIA, KONTROLUJE LATAWIEC I WIE JAKIE WYZWANIA PRZED NIM STOJĄ

– DO POWYŻSZYCH PUNKTÓW DOCHODZI INTENSYWNA PRACA NAD POPRAWNYM RUCHEM STARTOWYM (I OGRANICZENIEM LICZBY WYWROTEK)

– START LATAWCA Z BRZEGU – PŁYNIĘCIE W OBIE STRONY W KONTROLOWANEJ ODLEGŁOŚCI

– KORYGOWANIE SYLWETKI PODCZAS PŁYWANIA

– KONTROLA PRĘDKOŚCI I ZATRZYMANIE

– PODEJŚCIE DO ZWROTU (NIEJEDNOKROTNIE UDAJE SIĘ GO WYSZLIFOWAĆ NA TYM ETAPIE)

PO 9 GODZINACH KURSANT MOŻE JUŻ OSIĄGNĄĆ PEWIEN POZIOM SAMODZIELNOŚCI

– DO POWYŻSZYCH PUNKTÓW DOCHODZI WRACANIE DO PUNKTU WYJŚCIA, PŁYNIĘCIE POD WIATR

– LĄDOWANIE LATAWCA NA BRZEGU

– SWOBODNE PŁYWANIE W ODLEGŁOŚCI OGRANICZONEJ JEDYNIE ZDROWYM ROZSĄDKIEM. CZĘSTO INSTRUKTOR NA TYM ETAPIE POBIERA DRUGI SPRZĘT I PŁYWA RAZEM Z KURSANTEM, BĘDĄC Z NIM CAŁY CZAS W KONTAKCIE

– ROZWIJANIE DUŻEJ PRĘDKOŚCI – SZLIFOWANIE DO PERFEKCJI POSTAWY

– OPANOWANIE ZWROTÓW BEZ MOCZENIA TYŁKA

– JEŻELI KURSANT MA OCHOTĘ I CZUJE SIĘ GOTOWY

– PIERWSZE SKOKI

PO 12 GODZINACH ZAZWYCZAJ UDAJE SIĘ OSIĄGNĄĆ SAMODZIELNOŚĆ, KONTROLĘ I PEWNOŚĆ SIEBIE NA WODZIE

DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

OBSERWUJ NA INSTAGRAMIE

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA SNOWEVENTS!

OD 10 LAT ORGANIZUJEMY WYJAZDY W ALPY

PONAD 27000 ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

99% KLIENTÓW NAS POLECA (OPINIE Z FB)

[wprevpro_usetemplate tid=”1″]

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 głosów )
Loading...