Val Gardena - narty i snowboard we Włoszech

val_gardena_wyjazdy_w_alpy_wlochy

Val Gardena znalazła się w dziesiątce najpiękniejszych ośrodków narciarskich na świecie wg. rankingu przeprowadzonego przez skiresort.de. Jest to jeden z największych terenów narciarskich w Południowym Tyrolu. W jej skład wchodzą miejscowości:  Santa Cristina, Ortisei i Selva. „Gardena” w bezpośrednim tłumaczeniu znaczy „ogrodzenie”, a nazwa ta została nadana temu kurortowi z powodu funkcji, jaką niegdyś pełnił. Kurort ten oferuje odwiedzającym stoki o łącznej długości 175 km. Na części z nich rok-rocznie odbywają się Zawody Pucharu Świata (Saslong, Cir, Tre, Seceda i Mont Seura), a ponadto poruszanie się po okolicy ułatwi nam, bagatela, aż 81 wyciągów. 

Dla fanów freestyle’u kurort oferuje trzy snowparki i tor do boardercross’u. Po zejściu ze stoku, warto zwiedzić centrum miasta, z regionalnymi muzeami, sklepami i specjalną strefą dla pieszych. Do dyspozycji odwiedzających są tam również: loty na paralotni,  lodowisko, tor do jady  konnej, wspinaczka lodowa, basen czy tory do narciarstwa biegowego. W miejscowości znajdziemy liczne restauracje, puby, bary i dyskoteki. Na uwagę zasługuje tutaj lokalna Scena gastronomiczna (potrawy z ryb i owoców morza, które są naprawdę świeże). Szczególnie znane jest schronisko należące do Emilio Comici i słynące z najlepiej przyrządzanych potraw rybnych na szczytach gór. Wszystko dlatego, że składniki przywożone są każdego dnia znad Morza Adriatyckiego, gdzie właściciel posiada własne łowisko i prowadzi hodowlę ostryg, homarów i krewetek.

Ponadto Val Gardena oferuje: centrum fitness, kulig, curling, lodowisko, tor saneczkowy, baseny, restauracje i bary, dyskoteki, obiekty do wspinaczki lodowej, jazdy na łyżwach, curlingu, a nawet tradycyjnej jazdy sankami.

Szczególną i niezapomnianą atrakcją dla wszystkich wczasowiczów będzie Sella Ronda – 26-kilometrowa, słynna trasa widokowa, składająca się z licznych zjazdów i podejść.

Miejsce to zachowało klimatyczny charakter górskiej wioski pomimo obecności nowoczesnych hoteli i apartamentów. Szczególnymi miejscami wartymi zobaczenia są: Muzeum Val Gardena z cennymi rzeźbami z drewna pochodzącymi nawet z XVII wieku oraz piękny zamek Castello dei Conti Wolkenstein.

Długość tras narciarskich: 175 km
– trasy łatwe 50 km
– trasy średnie 100 km
– trasy trudne 25 km
Długość tras biegowych: 12 km

 

Ilość wyciągów: 81
– krzesła 47
– gondole 2
– orczyki 32

Lotniska w pobliżu Val Gardena:
– Bolzano: 40 km
– Innsbruck: 120 km
– Verona: 190 km

Zalety ośrodka:
✔ piękne widoki
✔ świetne usytowanie ośrodka w pobliżu miasta Bolzano
✔ duża ilość wyciągów, czyli brak kolejek
✔ słynna scena gastronomiczna
✔ trasy FIS

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Val Gardena
skimap-val-gardena-snowevents-wyjazdy-w-alpy-ski-snowboard

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 głosów )
Loading...