Val di Sole - narty i snowboard we Włoszech

Marilleva

Val di Sole to idealny region dla osób szukających wyjazdów na narty i snowboard. Po włosku Val di Sole znaczy tyle co „Dolina Słońca”. Cała kraina położona jest w zachodniej części Trydentu i otoczona niesamowitymi, malowniczymi masywami górskimi, które podkreślają wyjątkowość tego miejsca. Val di Sole leży w Dolomitach, masywie Adamello oraz Oriet. Spośród innych narciarskich ośrodków, najbardziej wyróżniają go warunki klimatyczne. To tutaj sześć dni w tygodniu świeci słońce, a śnieg utrzymuje się przez prawie cały rok. Dzięki temu Val di Sole wybierane jest bardzo chętnie przez narciarzy i snowboardzistów szukających dobrych warunków, niezależnie od terminu wyjazdu.

Trasy narciarskie i snowboardowe w Val di Sole

Region narciarski tworzy wiele miejscowości, ale na szczególną uwagę zasługuje Marilleva. Ta niewielka miejscowość rozpościera się pomiędzy 900 – 1400 m n.p.m. Dzięki tak dużej różnicy wysokości Marilleva posiada wyjątkowy, unikalny charakter. Miejscowość jest połączona z Madonna di Campiglio. Możemy tam dotrzeć wygodnymi i często kursującymi ski-bus’ami lub trasami narciarskimi. Obydwa kurorty wraz z pobliskimi wioskami tworzą jeden z największych na świecie regionów narciarskich – SuperSkirama. Region ten oferuje 380 km tras oraz 140 wyciągów. Same Madonna di Campiglio oraz Marilleva to 250 km połączonych tras oraz 114 wyciągów. Dzięki temu Val di Sole to jeden z najbardziej popularnych spotów wśród wyjazdów na narty i snowboard.

W Val di Sole każdy znajdzie coś dla siebie. Trudność tras jest bardzo zróżnicowana. Dzięki temu spokojnie można odwiedzić ośrodek wraz z grupą znajomych o całkowicie różnym poziomie zaawansowania jazdy na nartach, czy snowboardzie. „Dolina Słońca” gwarantuje dobrą pogodę i zapewnia ogromną przyjemność z jazdy, zarówno na nartach jak i snowboardzie.

Długość tras narciarskich: 62 km (150 km)
– trasy łatwe 29 km (68 km)
– trasy średnie 25 km (60 km)
– trasy trudne 8 km (22 km)
Długość tras biegowych: 55 km
Ilość wyciągów: 26
– krzesła 14
– gondole 7
– orczyki 5

Oprócz wspaniale przygotowanych stoków znajdziemy tu aż 28 zróżnicowanych snowparków z czego 6 zostało specjalnie stworzonych do nauki dla dzieci. Największe snowparki w tym regionie to Ursus Arena w Madonna di Campionglio oraz Adamello Freestyle Arena.

Ursus Snowpark Arena, Madonna di Campiglio
Przez wielu zawodników uważany za jeden z najlepszych parków w Europie. Ursus Arenę znajdziemy na wysokości 2500 m n.p.m. w rejonie Groste w Madonna di Campiglio. Cały park jest „wbity” w niesamowite ukształtowanie terenu, co dodaje dodatkowego klimatu miejscówce. Zróżnicowanie przeszkód powoduje, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Hopki, boksy, rampy i funboxy o tak wielkim zróżnicowaniu, że z przyjemnością jeżdżą tu zarówno pro-riderzy, jak i początkujący. Do parku prowadzi kolejka kabinowa z Groste. Park Ursus otrzymał od dwóch międzynarodowych portali 4,5 oraz 5 gwiazdek jakości.

Adamello Freestyle Arena Snowpark Passo Tonale
Snowpark znajduje się w Passo Tonale na wysokości 2000 m n.p.m. na końcu wyciągu Tonale Valena. Park dostosowany jest zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych riderów. Snowpark obsługiwany jest przez 4 osobową kanapę zaczynającą się przy kasie biletowej Adamello.

Apres-Ski
W Val di Sole również wieczorami nie będziemy narzekać na nudę. W całym regionie jest kilkadziesiąt restauracji, pub’ów oraz dyskotek, które zaskoczą nawet największych imprezowiczów. Restauracje serwują zarówno lokalne przysmaki, jak i ogólnoświatową kuchnię, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Studenci będą mieli tutaj pole do popisu, ponieważ imprezy zaczynają się już w barach na stoku, gdzie codziennie organizowane są wspaniałe apres-ski z DJ’ami oraz licznymi grami intergracyjnymi. Wieczorem cała imprezowa ekipa przenosi się z „apresów” do licznych dyskotek, gdzie zabawa trwa do białego rana. Dlatego miejsce to jest uwielbiane przez studentów oraz innych miłośników białego szaleństwa, którzy kochają nocną zabawę. Ponadto w każdym sezonie odbywają się liczne sportowe eventy, na których można spotkać nie tylko znanych zawodników snowboardowych i narciarskich, ale również gwiazdy sceny muzycznej. Val di Sole to idealne miejsce na imprezowe wyjazdy na narty z przyjaciółmi.

Lotniska w pobliżu Marillevy:
– Mediolan-Bergamo: 160 km
– Wenecja: 236 km

Zalety ośrodka:
✔ dużo słonecznych dni w roku
✔ jeden z największych regionów narciarskich na świecie
✔ dużo snowparków
✔ nasłonecznione stoki
✔ bliskość wyciągów

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Val di Sole

Mapa Val di Sole Marilleva wyjazdy w Alpy Włochy

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 głosów )
Loading...