Val di Fiemme - narty i snowboard we Włoszech

val di fiemme wyjazdy w Alpy Włochy narty

Val di Fiemme, to: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè, Passo Rolle i największe Ski Center Latemar, w sumie ponad 140 km dobrze przygotowanych nartostrad. Stoki położone są na wysokości 1550 do 1977 m n.p.m.. W 2009 roku łańcuch górski Latemar został uznany przez UNESCO za światowe dziedzictwo przyrodnicze. Oczywiście domena ta oferuje szeroki wachlarz dostępnych na miejscu atrakcji, jak: jedzenie, kultura, piękne widoki, oraz dużo ośrodków z łatwymi i szerokimi trasami. Głównymi miejscowościami rejonu są Cavalese i Predazzo, pozostałe nieco mniejsze to między innymi Stava, Panchià (typowo narciarska miejscowość).

Poza jazdą po trasach, kurort ten oferuje snowparki w Alpe Lusia oraz w Latemarze (wyposażony m. in. w halfpipe). Po zamknięciu wyciągu można również spożytkować nadmiary energii na torze saneczkowym, basenie , lodowisku i torze do biatlonu.

Val di Fiemme – trasy narciarskie i snowboardowe

Val di Fiemme wchodzi w skład megakompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, którego karnet umożliwia szusowanie po ponad 1200. km tras narciarskich. Głównymi miejscowościami w pobliżu ośrodka są: Cavalese oraz słynne Predazzo.

Miejscowości:
Alpe Cermis: idealny dla dzieci i początkujących narciarzy, dzięki szerokim trasom o małym nachyleniu oraz specjalnej nartostradzie z postaciami z bajek
Alpe Lusia: oferuje trasy o łącznej długości ponad 25 km, w tym ponad połowa przeznaczona jest dla osób początkujących.  Warunki panujące tutaj w okresie zimowym są doskonałe, a trasy świetnie przygotowane – jest to idealne miejsce na wyjazdy na narty.
Passo Lavazè: dominują trasy dla początkujących
Passo Rolle: to kameralny, nigdy niezatłoczony ośrodek. Olbrzymim atutem ośrodka jest krajobraz zdominowany przez monumentalne Dolomity.
Ski Center Latemar: Ośrodek narciarski Ski Center Latemar jest największym w dolinie Val di Fiemme. Łączna liczba tras narciarskich to prawie 50 km, z czego większość jest przeznaczona dla średnio-zaawansowanych bądź zaawansowanych. Najsłynniejsza trasa w Latemar, to Zanggenberg o nachyleniu 58° i długości około 3 km.

Długość tras narciarskich: 140 km
– trasy łatwe 58 km
– trasy średnie 71 km
– trasy trudne 11 km
Ilość wyciągów: 20
– krzesła 9
– gondole 5
– orczyki 6

Osoby liczące na zabawę do białego rana powinny zajrzeć do największych miejscowości regionu: Predazzo i Cavalese.

Lotniska w pobliżu Val di Fiemme:
– Bolzano: 45 km
– Mediolan Bergamo: 250 km
– Monachium: 250 km

Zalety ośrodka:
✔ piękne krajobrazy
✔ duża ilość tras dla początkujących
✔ dużo atrakcji dla rodzin i dzieci
✔ snowparki
✔ bogate życie apres-ski
✔ dużo atrakcji poza stokiem

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Val Di Fiemme

skimap-val-di-fiemme-snowevents

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów )
Loading...