Livigno - narty i snowboard w Alpach we Włoszech

Livigno

Livigno to jedna z najpopularniejszych miejscówek we włoskich Alpach. Swoją popularność zawdzięcza strefie wolnocłowej, na obszarze której się znajduje. Umożliwia to zakupy po bardzo niskich cenach. Livigno to po włosku lawina. W tym przypadku bardziej kojarzona z lawiną rozrywki, imprez apres-ski i doskonałej dyskoteki Kokodi, która przyciąga turystów imprezami w najlepszym, alpejskim klimacie.

Zarówno na stokach, jak i w miasteczku nie brakuje przytulnych bacówek, w których możemy się zrelaksować i zakosztować regionalnych specjałów. To właśnie tutaj można pod koniec dnia spróbować gorącego bombardino, popularnego włoskiego ciepłego napoju alkoholowego. Najbardziej znane bary to: Mickey’s House Pub, Kuhstall, Helvetia, Homelywood oraz najpopularniejsze apres-ski Alegra.

Trasy narciarskie i snowboardowe w Livigno

Livigno leży w północnej części Lombardii, w prowincji Sondrio, w dolinie Alta Valltelina w Alpach Retyckich, granicząc ze Szwajcarią. Alta Valltelina to duży region narciarski obejmujący poza Livigno jeszcze kilka innych miejscowości: Isolaccie, Boormio, Santa Ceratine oraz Aprica. Centrum Livigno stanowi długa ulica położona na wysokości 1816m n.p.m. Najwyższy punkt miejscowości, leżący na wysokości 2250m n.p.m jest jednym z najwyżej zamieszkiwanych terenów w całej Europie. Wśród Włochów Livigno nazywane jest małym Tybetem. Ze względu na położenie (w dolinie) panuje tu szczególny mikroklimat, dzięki któremu śnieg leży tu od połowy listopada do końca maja, a snowpark czynny jest przez cały rok! Miasteczko ciągnie się przez 14 km w sąsiedztwie wielkich masywów górskich, praktycznie nie zmieniając różnicy poziomów. To miejsce jest idealne zarówno dla amatorów, jak i weteranów sportów zimowych. Do dyspozycji mamy dwie strony świetnie przygotowanych tras: Mottolino i Carosello, które w sumie stanowią 115 km szerokich, zróżnicowanych tras z miejscami na chwile relaksu. Livigno to również mekka fanów ewolucji. Znajduje się tu duży snowpark Mottolino z poduchą powietrzną do wszelkich wybryków!

Długość tras narciarskich: 115 km
– trasy łatwe 30 km
– trasy średnie 70 km
– trasy trudne 15 km
Długość tras biegowych: 40 km
Ilość wyciągów: 34
– krzesła 15
– gondole 3
– orczyki 16

Livigno to ojczyzna słynnego bombardino. Jak głosi legenda napój powstał, na jednym ze stoków ośrodka. Znajdziemy tutaj ponad 250 sklepów wolnych od cła! Czyli alkohol, wyroby tytoniowe, papierosy, kosmetyki, elektronika i sprzęt narciarski po obniżonych cenach, a paliwo o połowę tańsze niż w innych częściach Włoch! Niestety należy pamiętać o limitach wywozu artykułów ze strefy wolnocłowej! ?

Lotniska w pobliżu Livigno:
– Innsbruck: 184 km
– Mediolan-Bergamo: 185 km
– Mediolan-Linate: 212 km
– Mediolan-Malpensa: 248 km

Dodatkowe atrakcje:
– ogólnodostępny basen wraz z centrum spa
– lodowisko, kręgle, siłownie, fitness kluby, kino
– wędrówki na rakietach śnieżnych
– eskapady na skuterach, quadach
– loty paralotnią
– ściankę wspinaczkową po zamarzniętych wodospadach
– baseny termalne w pobliskim Bormio
– tor saneczkowy
– tor po zamarzniętych drogach samochodami: Subaru Impreza oraz Mitsubishi Evo
– wiele pubów, restauracji, pizzerii, miejscówek apress-ski, dyskoteka i wiele innych

Zalety ośrodka:
✔ gwarancja śniegu
✔ wspaniała atmosfera
✔ bardzo dobrze przygotowane tras
✔ dużo tras dla początkujących
✔ DUTY FREE, czyli super niskie ceny
✔ najlepsze apress-ski w Europie
✔ jeden z najlepszych snowparków w Europie
✔ dobrze rozwinięta infrastruktura

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Livigno

skimap livigno wyjazdy w alpy snowboard narty ski snowevents

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów )
Loading...