Tignes i Val d’Isere tworzą Espace Killy, jeden z najlepszych regionów narciarskich w Europie, oferują aż 300 km tras! Ośrodek położony jest na wysokościach od 1500 do 3456 m n.p.m., z czego najwyższe stoki położone są na lodowcu Grande Motte, co oznacza, że dobre warunki narciarskie są wręcz gwarantowane niezależnie od pogody i opadów śniegu w sezonie. Sezon na narty w Tignes trwa cały rok!

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ciekawą historię ma Tignes, gdyż Tignes pierwotnie było zlokalizowane na dnie Lac du Chevril, lecz w latach pięćdziesiątych, wioska została zalana przez rzekę Isère. Na szczęście nową wioskę odbudowano już latach sześćdziesiątych, ale już na wysokości 2100 m.n.p.m. Tignes jest połączeniem tradycyjnej górskiej wioseczki oraz nowoczesnego resortu, więc nic dziwnego, że obszar Tignes i Val d’Isere jest jednym z ulubionych kierunków wszystkich, którzy są spragnieni wyjazdów na narty i na snowboard.

Infrastruktura w Tignes jest odpowiednia dla każdego! Osoby, które dopiero zaczęły przygodę z zimowymi sportami lub mają ochotę zacząć, nie muszą się o nic martwić. Dla osób początkujących trasy są specjalnie przygotowane i oznaczone, w tym najdłuższa niebieska trasa na świecie! Oczywiście dla bardziej zaawansowanych narciarzy czy snowboardzistów też się coś znajdzie 😉 Tignes ma do zaoferowania dwa snowparki, większy, który znajduje się na lodowcu, jest jednym z najlepiej wyposażonych i rozbudowanych snowparków w całej Europie! Ponad sto kilometrów tras czerwonych, czarnych, nieźle prawda?

Jeszcze mamy coś dla fanów freeride’u, ogrom świetnych terenów, co więcej władze Tignes zwracają bardzo dużą uwagę na temat  bezpieczeństwa na stokach i bardzo aktywnie dbają o świadomość bezpieczeństwa na stoku!

Tignes to nie tylko zima, jak wiecie w Tignes przez cały rok możecie jeździć na nartach, w końcu to właśnie tam trwa jeden z najdłuższych sezonów narciarskich w całych Alpach (najczęściej od końca października do maja). Warto przemyśleć wyjazd do Francji wiosną, czemu? Tignes to również mnóstwo letnich atrakcji takich jak: rowery górskie MTB, różnorakie sporty wodne: kajaki, rowerki wodne, SUPy, trekking. Odnajdzie się tam zarówno fan sportów zespołowych: siatkówka, koszykówka jak i coś dla indywidualistów: mini golf, wspinaczka i wiele innych aktywnych atrakcji 😉  A wieczorem po całym dniu aktywności, czas na zasłużony relaks w hotelowym spa z sauną i basenem. Czy nie brzmi to bajecznie? To jest właśnie niesamowity urok Tignes.

Informacje o resorcie Tignes

Najwyższy punkt regionu   3450 m

Położenie miejscowości 2100  m

Wyciągi orczykowe  22

Wyciągi krzesełkowe  32

Wyciągi taśmowe 3

Kolejki linowe  8

Kolejki szynowe 2

Trasy zielone/niebieskie  198 km

Trasy czerwone  75 km

Trasy czarne  27 km

Liczba snowparków 4

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...