Verbier - narty i snowboard w Alpach w Szwajcarii

verbier

Verbier (Cztery Doliny) to największy ośrodek narciarski w Szwajcarii i jeden z największych ośrodków narciarskich w Europie. Resort łączy ze sobą kurorty: Verbier, Nendaz, Veysonnaz, Thyon, La Tzoumaz i Bruson. W ten sposób tworzy trzeci największy ośrodek narciarski w Europie. Projekt połączenia wszystkich stacji narciarskich w Czterech Dolinach narodził się w 1970 roku, a wcielony w życie został w 1983, kiedy otworzono kolej linową na Mont Fort (3328 m n.p.m.). Szczyt leży w samym sercu Czterech Dolin. Możemy z niego podziwiać widok na ponad 400. innych szczytów (m. in. Matterhorn, Grand Combin i Mont Blanc).

Trasy narciarskie i snowboardowe w Verbier

Obszar narciarski Verbier znajduje się na wysokości od 821 m (miasteczko Le Chable) do 3328 m n.p.m. (Mont Fort), co daje ponad 2500 metrów przewyższenia. Region narciarski podzielony jest na cztery sektory: Medran, Les Savoleyres, Mont Fort i Bruson.

Całe Cztery Doliny to ponad 400 km tras narciarskich. W samym Verbier jest 35 wyciągów (, które obejmują sektory: Verbier, Savoleyeres/La Tzoumaz i Bruson). W Verbier znajdziemy także dwa snowparki i „Jardin de Neige”, czyli specjalny, stosunkowo płaski obszar, który przeznaczony jest dla małych dzieci i osób uczących się jazdy na nartach.

Długość tras narciarskich: 412 km
– trasy łatwe 149 km
– trasy średnie 152 km
– trasy trudne 111 km
Długość tras biegowych: 55 km
Ilość wyciągów: 86
– krzesła 25
– gondole 17
– orczyki 44
– kolejka 1

Cztery Doliny – 412. km tras narciarskich i 86. wyciągów

Cztery doliny oferują nam aż 86. wyciągów (w tym gondole, wyciągi krzesełkowe, orczyki i kolejkę podziemną). W resorcie znajdziemy aż 412 km tras, z czego 169 km to trasy łatwe (niebieskie i zielone), a prawie 250 km to trasy trudne (czerwone i czarne).

Verbier jest bardzo dobrze znane nie tylko ze względu na ilość tras narciarskich i snowboardowych. W ośrodku tym mamy również możliwość spróbowania innych sportów zimowych, takich jak spacery w rakietach śnieżnych czy narciarstwo biegowe.

Fani freestyle’u również nie będą się tutaj nudzić. W Czterech Dolinach znajdziemy kilka snowparków (m.in. słynny Audi Park).

Verbier – mekka freerider’ów

Położenie i warunki śniegowe sprawiają, że Verbier to jedno z najlepszych miejsc do jazdy poza stokiem w Europie. Nie bez przyczyny odbywają się tutaj niemal corocznie finały najbardziej prestiżowych zawodów w tej dziedzinie – Swatch Freeride World Tour.

Lotniska w pobliżu Verbier:
– Genewa: 161 km
– Turyn: 189km
– Zurych: 281km
– Mediolan-Bergamo: 299km

Zalety ośrodka:
✔ świetnie przygotowane trasy
✔ duża przepustowość wyciągów
✔ miejsca do freeride’u
✔ dobre snowparki
✔ duże zróżnicowanie tras
✔ dużo atrakcji poza stokiem

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Cztery Doliny

Legenda do mapy tras narciarskich (poniżej):
Obszar jasnopomarańczowy+żółty: Sektor Savoleyres
Obszar jasnopomarańczowy+żółty+ciemnopomarańczowy: Sektor Verbier
Obszar jasnopomarańczowy+żółty+ciemnopomarańczowy+niebieski: Sektor 4. Doliny

skimap-verbier-snowevents-wyjazdy-w-alpy-ski-snowboard

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (27 głosów )
Loading...