Marzą Ci się bajkowe widoki i freerid’owa przygoda? Wyjazd na narty i snowboard do Nendaz to idealne połączenie dobrze przygotowanych stoków, urokliwych miasteczek oraz najbardziej zajawkowych freerid’woych miejscówek! Do Twojej dyspozycji aż 410 km tras narciarskich, rozciągających się na wysokościach od 1500 m.n.p.m do 3300 m.n.p.m, mega snowpark oraz 55 km tras biegowych. Szykuj się na malownicze widoki oraz sporą dawkę sportu i emocji. Po dniu jazdy wypoczynek w pięknych, szwajcarskich apartamentach. Spakowany?


Nendaz to szwajcarski resort narciarski położony na wysokości 1400 m n.p.m. w kantonie Valais w Alpach Pennińskich. Nendaz należy do ośrodka narciarskiego Les 4 Vallées obejmującego jeszcze kilka miejscowości: Veysonnaz, Siviez, Thyon, Verbier, Bruson i Savoleyre Jest to największy ośrodek w Szwajcarii oraz trzeci pod względem ilości tras w Europie! W podstawowym karnecie, obejmuje stoki narciarskie w Veysonnaz, Siviez (bez Mont Fort), Veysonnaz i Thyon oraz oczywiście Nendaz, z łączna długością tras narciarskich 220 km i 44 wyciągami.

Początkujący znajdą idealne trasy już przy górnej stacji oraz przy stacji Siviez. Bardziej zaawansowani mogą wybrać się na oficjalny stok do jazdy z dużą prędkością „AudiQuattro” Skicross, gdzie odbywają się wyścigi  zawodowców ale również wy możecie spróbować swoich sił i zmierzyć swoją maksymalną prędkość 😉 Sprawdźcie też snowpark, skicross i dwie trasy biegowe o łącznej długości 10 kilometrów. Trasy w Nendaz są bardzo dobrze widoczne i przystosowane dla dzieci, więc jeżeli szukasz miejsca na rodzinny wyjazd, warto wziąć tę miejscówkę pod uwagę 😉

Jeżeli to nadal jest dla Was za mało, to karnet można rozszerzyć na wszystkie 4 doliny, wtedy oprócz podstawowych resortów, mamy dostęp do 412 km, 86 wyciągów oraz do Mont Fort, Verbier, Bruson i Savoleyre.

Resort Nendaz obejmuje 220 kilometrów tras i 50 wyciągów. Z centrum miejscowości prowadzi gondolka do stacji Tracouet znajdującej się na 2 200 metrach, stamtąd możecie się dostać do tras całego ośrodka Les 4 Vallées. Będąc w Nendaz nie można nie wjechać na Mont Fort, najwyższy szczyt w tamtej okolicy 3330 m n.p.m., gdzie możemy a nawet powinniśmy napawać zmysły niepowtarzalnym widokiem. Przy dobrej widoczności będziemy w stanie zobaczyć zarówno Mont Blanc oraz Matterhorn. Spokojnie jeżeli boicie się zjazdu ze szczytu Mont Fort, można zjechać gondolką, bezpieczeństwo przede wszystkim. 

Nendaz to nie tylko resort narciarski, toczy się też tam również życie towarzyskie 😉 Jest sporo barów, gdzie można spróbować specjałów tamtejszej kuchni lub napić się grzanego winka. Oczywiście w knajpach przy samym stoku również należy się spróbować alpejskich specjałów, a przy okazji cieszyć się pięknymi widokami.

W Nendaz znajdziemy także kilka miejsc na wieczorne dancingi, jeżeli komuś będzie brakowało atrakcji za dnia. Polecamy „Cactus Saloon“ z barem pod gołym niebem i stylowe „Tchin-Tchin.

Sportowym zajawkowiczom, którym jazda za dnia nie wystarcza, polecamy nocną jazdę na nartach, w Nendaz są takie atrakcje! A nie ma nic bardziej klimatycznego niż nocna jazda pod rozgwieżdżonym niebem, no ewentualnie grzane winko w kieszeni, jeżeli ktoś jest zmarzluchem 😉

Maks. wysokość:2 700 m
Min. wysokość:1 400 m
Wys. miejscowość:1 400 m
Wyciągi łącznie:44
Orczyki:32
Krzesełka:7
Gondole:5
Trasy łącznie:220 km
Nartostrady:43 km
Nartostrady:159 km
Nartostrady:18 km
Processed with VSCO with l8 preset
Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...