Laax - narty i snowboard w Alpach w Szwajcarii

Laax to jeden z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków narciarskich i snowboardowych w Szwajcarii. Laax posiada całą masę bardzo zróżnicowanych stoków narciarskich i aż cztery światowej klasy snowparki. Spośród 235km tras i 28 wyciągów, aż 70% leży na wysokości wyższej niż 2000 m. n.p.m. Sam ośrodek narciarski wznosi się na 3000 m. n.p.m. To właśnie te atrybuty sprawiają, że Laax jest jednym z najbardziej niezawodnych regionów narciarskich w Europie.

Trasy narciarskie i snowboardowe w Laax

Ośrodek ten posiada 235 km tras zjazdowych. To świetne miejsce zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla początkujących w Laax znajdziemy aż 23 trasy (w tym 7 zielonych i 16 niebieskich), a dla bardziej zaawansowanych przygotowanych są 42 trasy zjazdowe (w tym 25 czerwonych i 17 czarnych).

Długość tras narciarskich: 235 km
– trasy łatwe 77 km
– trasy średnie 90 km
– trasy trudne 68 km
Długość tras biegowych: 25 km
Ilość wyciągów: 28
– krzesła 10
– gondole 10
– orczyki 8

Laax – świetne warunki narciarskie i snowboardowe

Świetne warunki do jazdy zapewnia położenie ośrodka narciarskiego i bardzo wydajny system sztucznego naśnieżania. Ponadto w Laax znajdziemy aż cztery światowej klasy snowparki! Laax to miejsce, o którym nie da się zapomnieć. Sam ośrodek jest bardzo nowoczesny. Zarówno architektura jak i infrastruktura są na bardzo wysokim poziomie. Laax nie przestaje się rozwijać, z roku na rok stając się coraz bardziej dynamicznym i wszechstronnym rajem dla amatorów białego szaleństwa.

Dzięki wysokiemu położeniu większości stoków (na wysokości powyżej 2000m n.p.m.) oraz lodowcowi, Laax gwarantuje nam świetne warunki śniegowe od grudnia do końca kwietnia!

Laax to również miejsce, które oferuje nam wiele atrakcji po nartach. W miejscowości znajdziemy całe mnóstwo pubów i klubów, w których życie nocne trwa do białego rana. W licznych barach i restauracjach zakosztować będziemy mogli tradycyjnych szwajcarskich specjałów, m. in. foundee i raclette.

Lotniska w pobliżu Laax:
– Zurych: 148km
– Luzerna: 181km
– Mediolan-Bergamo: 265km

Zalety ośrodka:
✔ bardzo długi sezon
✔ świetne miejsca do freeride’u
✔ cztery świetne snowparki
✔ duże zróżnicowanie tras
✔ świetnie przygotowane trasy
✔ dużo atrakcji poza stokiem

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Laax

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 głosów )
Loading...