Wyjazdy narciarskie i snowboardowe verbier – Szwajcaria
Written by SnowEvents

Szwajcaria raj dla narciarzy. Poznaj uroki Verbier.

 

Jesteś narciarzem, który ceni idealne warunki i malownicze widoki? Twoja przygoda z białym szaleństwem nie może się obyć bez wizyty w Szwajcarii. Miłośnicy szusowania wiedzą, że doskonała infrastruktura i niepowtarzalny klimat górskich kurortów, to wymarzone warunki do uprawiania tego sportu. Tereny górskie w Szwajcarii należą do najbardziej urozmaiconych na świecie. Majestatyczne szczyty i kameralne miejscowości z przytulnymi restauracjami dostarczą wielu niezapomnianych momentów. Zalane słońcem góry i doliny wyglądają po prostu magicznie.

 

kiedy na narty?

Wielu narciarzy zadaje sobie pytanie: jaki będzie najbardziej odpowiedni moment na wyjazd do Szwajcarii? Najpopularniejszy jest luty, to jednak szczyt sezonu i wielu miłośników zimowego szaleństwa wybiera wcześniejsze miesiące – grudzień i styczeń, lub decyduje się na wyjazd nieco później – w marcu, a nawet kwietniu. Warunki są równie dobre, a wypad na narty jest wówczas bardziej przystępny cenowo.

Narciarze spragnieni wrażeń mogą zacząć nawet w listopadzie, szczególnie, że w Szwajcarii jest sporo lodowców. Niektóre ośrodki na dużych wysokościach są czynne przez wiele miesięcy, a w kilku można jeździć na nartach przez cały rok.

Mieszkańcom północnej Europy, zima kojarzy się z szarością i srogim mrozem. W Szwajcarii wygląda to zupełnie inaczej. Zima przynosi śnieg, a śnieg oznacza zabawę na świeżym powietrzu.

 

raj dla wytrawnych narciarzy

Na szwajcarskie stoki trafiają zwykle doświadczeni narciarze, poszukujący takiego ukształtowania terenu, które pozwoli zrealizować najbardziej wymagające zjazdy i ewolucje. Zróżnicowane warunki i ekstremalnie strome trasy, przyciągają narciarzy do jednego z największych ośrodków narciarskich w Europie – kompleksu Verbier, znanego również jako Cztery Doliny (4 Vallees) w południowo-zachodniej Szwajcarii.

Stacje: Verbier, Nendaz, Veysonnaz, Thyon, La Tzoumaz i Bruson połączono jeszcze w latach 80. Wtedy uruchomiono kolej linową na Mont Fort (3328 m n.p.m.), z którego rozciąga się zapierający dech widok na 400 szczytów, w tym Matterhorn i Mont Blanc.

 

wyciągi i trasy Verbier

Do dyspozycji narciarzy jest łącznie ponad 400 kilometrów tras. Najbardziej znane: Bec des Étagnes, Marlenaz, Croix de Coeur, Col des Mines i Couloir de la „Banane”, są cenione przez narciarzy na całym świecie. Jest też coś dla nowicjuszy. Mogą oni się uczyć w renomowanej szkółce narciarskiej, która oferuje lekcje dla osób w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Jeśli będziesz miał szczęście, możesz nawet zobaczyć członków rodziny królewskiej i celebrytów, którzy często odwiedzają kurort.

 

Verbier otwiera sezon 2 grudnia, a kiedy pojawisz się na stoku w przebraniu św. Mikołaja, możesz liczyć na darmowy skipass. Do dyspozycji narciarzy jest 100 wyciągów i ponad 400 kilometrów tras o różnym stopniu trudności. .

 

szwajcarski relaks po nartach

Po zjazdowym szaleństwie można smacznie zjeść i wstąpić na rozgrzewający napój do jednej z wielu restauracji oferujących kuchnię z całego świata. Verbier to także atrakcje kulturalne, gastronomiczne oraz bogate, kosmopolityczne życie towarzyskie. Będziesz miał też okazję kupić oryginalne szwajcarskie produkty. Wioska ma niepowtarzalny alpejski charakter, szczególnie urokliwe są wieczorne widoki, kiedy ciemnoniebieską panoramę gór rozświetlają ciepłe światła miejscowości położonej w dolinie.

Alpy szwajcarskie to prawdziwy raj dla miłośników narciarstwa klasycznego i stylu wolnego. Tamtejsze kurorty stanowią obowiązkowy punkt zimowego wypoczynku dla narciarzy i snowboardzistów z całego świata, après-ski i aperitify to prawdziwa instytucja. Poznaj zimowe uroki Szwajcarii z jej tradycjami, dbałością o porządek i precyzję.

 

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...
0