Snowpark Val di Sole

Snowpark Val di Sole – Dolina Słońca

Po włosku Val di Sole znaczy „Dolina Słońca”. Val di Sole leży w Dolomitach, masywie Adamello oraz Oriet. Wśród innych kurortów narciarskich wyróżnia się przede wszystkim klimatem. W Val di Sole sześć dni w tygodniu świeci słońce! Mimo tego śnieg utrzymuje się przez prawie cały rok! To właśnie dzięki temu Val di Sole jest tak popularne i tak często wybierane przez narciarzy i snowboardzistów szukających dobrych warunków, niezależnie od terminu wyjazdu.

Oprócz wspaniale przygotowanych stoków znajdziemy tu aż 28 zróżnicowanych snowparków z czego 6 zostało specjalnie stworzonych do nauki dla dzieci. Największe snowparki w tym regionie to Ursus Arena w Madonna di Campionglio oraz Adamello Freestyle Arena.

Ursus Snowpark Arena, Madonna di Campiglio

Przez wielu zawodników uważany za jeden z najlepszych parków w Europie. Ursus Arenę znajdziemy na wysokości 2500 m n.p.m. w rejonie Groste w Madonna di Campiglio. Cały park jest „wbity” w niesamowite ukształtowanie terenu, co dodaje dodatkowego klimatu miejscówce. Zróżnicowanie przeszkód powoduje, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Hopki, boksy, rampy i funboxy o tak wielkim zróżnicowaniu, że z przyjemnością jeżdżą tu zarówno pro-riderzy, jak i początkujący. Do parku prowadzi kolejka kabinowa z Groste. Park Ursus otrzymał od dwóch międzynarodowych portali 4,5 oraz 5 gwiazdek jakości.

Adamello Freestyle Arena Snowpark Passo Tonale

Snowpark znajduje się w Passo Tonale na wysokości 2000 m n.p.m. na końcu wyciągu Tonale Valena. Park dostosowany jest zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych riderów. Snowpark obsługiwany jest przez 4 osobową kanapę zaczynającą się przy kasie biletowej Adamello.

A to tylko dwa największe parki w tym regionie! Poza nimi, czeka Was mnóstwo innych atrakcji.

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów )
Loading...