Snowpark Les Deux Alpes

W dolinie położonej na wysokości 1650 metrów znajduje się kurort narciarski – Les Deux Alpes. Leży u zbiegu dwóch partii tras narciarskich, które powstały z hal niżej położonych miejscowości, Venosc i Mont de Lans. Temu najprawdopodobniej zawdzięcza swoją nazwę.

Jest to jeden z najbardziej znanych francuskich ośrodków narciarskich. Jego stoki osiągają 3600 metrów. Jednak największą jego zaletą Les 2 Alpes jest snowpark.

Snowpark Les 2 Alpes w sezonie zimowym

W sezonie zimowym SnowPark leży na wysokości 2600 metrów. Posiada borderkids dla początkujących, na którym znajduje się kilka niziutkich boksów i kickerów przystosowanych dla ludzi robiących pierwsze kroki we freestylu. Strefę amatorów od profesjonalistów rozdziela freecross oraz spokojna trasa, z której możemy podziwiać ewolucje zawodników. Druga część to już znacznie większe kickery ze stołem od 10 do 25 metrów, gdzie można spokojnie oddać kilka wysokich lotów. Znajduje się tam również kilka na prawdę dobrze rozmieszczonych boksów i raili do potrenowania różnych technik. Na Parku nie brakuje zawsze dobrze przygotowanego halfpipu, multibox’a oraz kilku mniejszych kickerów, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Snowpark Les 2 Alpes w sezonie letnim

W sezonie letnim to całkowicie inny SnowPark, jeden z największych w Europie. Zostaje przeniesiony na wysokość 3200 metrów. Cały park dzieli się na cztery główne strefy oznaczone odpowiednimi kolorami.„Initiation Zone”, dla osób zaczynających swoją przygodę z freestyle’m; największej, „Begginer Zone”, gdzie znajdziemy mnóstwo małych kickerów i raili. Jest tam również profesjonalny bordercross, halfpipe oraz AirBag, gdzie spokojnie można trenować ewolucje bez żadnych kontuzji. „Advanced Zone” i oczywiście robiąca największe wrażenie „Expert Zone”. Jest zrobiona specjalnie dla najbardziej zaawansowanych. Posiada, strefę „Big Air”, a tam kickery od 14 do 25 metrów stołu i dobrze usytuowane raile oraz co najważniejsze 140 metrowy Superpipe o wysokości 6,5 metra robiący niesamowite wrażenie na każdym riderze.

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 głosów )
Loading...