laax snowpark freestyle snowboard wyjazdy w Alpy

LAAX to wielokrotny zdobywca nagrody „Best Freestyle Resort in Europe”. Nie bez powodu. Tamtejszy snowpark był pierwszym miejscem w Europie, gdzie powstał half pipe. Utrzymał się on do dziś, a z długością 200m plasuje się na pierwszym miejscu pod względem długości na świecie. Obok niego znajduje się mniejszy i bardziej dostępny minipipe, który pozwala na oswojenie się z tą formą ewolucji freestyleowych, oraz doskonaleniem swojego repertuaru tricków, na początku, na mniejszą skalę.

Snowparki w Laax – cztery świetnie przygotowane SnowParki

W samym LAAX, tak naprawdę, znajdują się cztery snowparki. NO NAME z Superpipem i Minipipem. ILS PLAUNS dla fanów slopestyle (srednie i duże kickery + różnorodne raile), BEGINNER Park z małymi kickerami i boksami, oraz CURNIUS Park ze stołami, boksami, railami i różnymi kreatywnymi formami terenowymi. We wszystkich tych parkach znajduje się około 100 przeszkód, które codziennie rano są oddawane do Waszego użytku przez najbardziej pracowitą, europejską, ekipę shaperów, która słynie, np. z tego, że często pracuje w nocy, aby park był gotowy już od 9 rano.

To właśnie tam zaciera się granica między filmem snowboardowym, a rzeczywistością. Bo to właśnie dlatego wielu z nas tak lubi wyjazdy w Alpy. Wielu riderów nazywa to miejsce swoim domem, a znane twarze snowboardingu odwiedzają ten kurort bardzo często. Przy czym zawsze są oni otwarci i pozytywni. Wystarczy podejść do nich, zapytać co słychać, albo jak robi się dany trick, żeby przekonać się o niesamowicie pozytywnych wibracjach tego miejsca.

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów )
Loading...