Written by SnowEvents

Serre Chevalier


Masz dosyć mgły i używania żółtej szybki do gogli? W Serre Chevalier mamy 300 słonecznych dni w roku! Położona nieco niżej miejscowość to większe szanse na pełną lampę podczas wyjazdu. Do tego 250 km tras o różnym poziome zaawansowania, a wyjątkowy mikroklimat zapewnia dużą porcję świeżego śniegu dla freerid’owców. Popołudnia można spędzać na basenie lub na łyżwach w rodzinnej atmosferze francuskiego miasteczka. Jesteś nocnym markiem? Tutaj aż dwa razy w tygodniu jest możliwość zjazdów nocnych pod rozgwieżdżonym, alpejskim niebem. Spakowany?

Serre Chevalier to unikatowy kompleks w sercu Alp, obejmujący szesnaście różnych wiosek, tworzących wspólnie jeden z największych ośrodków w Europie! Jednym z najważniejszych miasteczek jest Briançon, położone na wysokości 1326 m n.p.m i czyni je najwyżej położonym miasteczkiem w całej Unii Europejskiej! Co więcej, przez swoje strategiczne miejsce, położone na skalistym szczycie, wyróżnia się jako wyjątkowe miejsce fortyfikacji górskich, zaprojektowanym przez samego genialnego Vaubana, słynnego inżyniera samego Ludwika XIV! Mury obronne z charakterystycznymi fortami na dużych wysokościach czynią mury nie do zdobycia. Warto wspomnieć, że właśnie z powodu fortyfikacji Briançon znajduje się liście światowego dziedzictwa UNESCO. Mamy jeszcze jedną ciekawostkę, Serre Chevalier jest jedynym francuskim resortem, który swoim zasięgiem opasa jedynie łańcuchy i masywy górskie, uwaga nie posiadając żadnych obszarów nizinnych. W tym resorcie znajduje się także jeden z najwyższych szczytów w tym regionie- Pic de l’Yret 2830 m n.p.m.

Wracając do tego co nas najbardziej interesuje, czyli stoki i warunki narciarskie to teren Serre Chevalier jest rajem dla każdego kto kocha freestyle, dla fanów takich przygód czekają na nich aż 4 różne snowparki, co już pokazuje jak bardzo wyjątkowy jest ten teren.

Inną miejscowością, którą warto odwiedzić jest Le Monetier les Bains, słynie ona przede wszystkim genialnych warunków poza trasami.

Serre Chevalier to 250 km tras położonych na wysokościach od 1200 m n.p.m aż do 2800 m n.p.m, takż jest się gdzie wyszaleć i to jeszcze w jakże malowniczym otoczeniu! 🙂 Dla miłośników nocnych zjazdów, przygotowane są 2 trasy pod gwiazdami. 

Serre Chevalier to eldorado zarówno dla narciarzy początkujących i średniozaawansowanych jak i dla szalonych rider’ów. Dla osób początkujących polecamy trasy narciarskie w Vieneuve, zwłaszcza trasę niebieską, która znajduje się przy gondolce Aravet i prowadzi z samego szczytu do doliny. Dla narciarzy bądź też snowboardzistów polecamy stację Chantemerle 😉  

Serre Chevalier charakteryzuje się również wyjątkowym mikroklimatem i sporym nasłonecznieniem, mimo że klimat jest mocno zróżnicowany. Resort leży w  dwóch strefach klimatycznych: umiarkowanej i podzwrotnikowej, więc można się spodziewać dużego zróżnicowania warunków pomiędzy północnymi a południowymi stokami. Wschodni i północny stok jest objęte wpływami klimatu umiarkowanego, a warunki klimatyczne częściej są surowe niż w zachodniej i południowej części. Tam natomiast występuje pogoda typowa dla klimatu podzwrotnikowego.

Informacje o resorcie Serre Chevalier  

Najwyższy punkt regionu: 2800  m n.p.m.

Położenie miejscowości: 1326 m.n.p.m.

Liczba wyciągów: 61
Wyciągi orczykowe: 35
Wyciągi krzesełkowe: 20
Kolejki linowe: 6
Trasy zielone/niebieskie: 70 km
Trasy czerwone: 130 km
Trasy czarne: 50 km
Liczba snowparków: 4

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...
0