Masz jeszcze wątpliwości? Obalamy popularne mity o nartach, desce i wyjazdach w Alpy!

Przed pierwszym wyjazdem zawsze jest mnóstwo niewiadomych. Nie przejmuj się! To normalne. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw najczęściej występujących problemów… a raczej kwestii do rozwiązania, które pomogą Ci podjąć tą jedyną słuszną decyzję.

MIT 1: Bez sensu jechać w Alpy, skoro na niczym nie jeżdzę...

Nic bardziej mylnego! To jest właśnie doskonałe miejsce i najlepsza okazja, by zacząć! Alpy to idealna miejscówka na stawianie pierwszych narciarskich czy snowboardowych “kroków”. Długie i szerokie trasy, nowoczesna infrastruktura, brak tłumów na stok i gwarancja śniegu oraz oczywiście nasi niezastąpieni, polskojęzyczni instruktorzy. Potrzebujesz więcej argumentów?
Co równie istotne, Alpy to jedne z najpiękniejszych gór świata, dostępne na wyciągnięcie ręki. Jeśli nie przemawiają do Ciebie pokryte śnieżną kołderką i mieniące się w promieniach słońca zachodzącego trzytysięczniki, to nic straconego. Każdy z alpejskich resortów ma szeroki wachlarz możliwości spędzania czasu wolnego – baseny, strefy SPA, tory saneczkarskie, lodowiska, bary i restauracje – na pewno znajdziesz coś dla siebie!

MIT 2: Taniej i bliżej wyjdzie w Polsce...

Bliżej na pewno. Alpy choć są na wyciągnięcie ręki, to jednak dojazd zajmuje czas. Z drugiej strony – zależy jak na to spojrzysz. Wsiadasz do nowoczesnego i turbo komfortowego autokaru, a Twoja przygoda rozpoczyna się już wtedy. Poznajesz mega ludzi, z którymi spędzisz niezapomniane chwile, masz w końcu czas, by nadrobić filmowe czy serialowe nowości i zanim się obejrzysz Twoim oczom ukażą się alpejskie szczyty.
Wbrew pozorom budżet, który potrzebujesz na taki wyjazd jest zbliżony do wypadu w nasze rodzime Beskidy czy Tatry. Z drugiej strony to, co dostajesz w zamian jest nieporównywalne – gwarancja śniegu, niezatłoczone, szerokie trasy, nowoczesne wyciągi, dzięki którym odpoczniesz pomiędzy zjazdami. No i przede wszystkim – brak stresu. Wszelkie formalności i ewentualne niedogodności bierzemy na siebie. Ty musisz tylko się dobrze bawić.

MIT 3: Muszę mieć swój sprzęt...

Niekoniecznie! Sprzęt możesz wypożyczyć – zarówno w Polsce, jak i na miejscu (wtedy nie masz problemu z ewentualną wymianą, jeśli którykolwiek z elementów okaże się nie do końca dopasowany). Nie chcesz wypożyczać? Podpytaj znajomych – może ktoś właśnie kupił sobie nową deskę albo nie planuje wypadu w Alpy w tym samym czasie? Nie lubisz pożyczać? Kup sprzęt używany – vinted, olx, gumtree i tradycyjne “giełdy sprzętu” to prawdziwa kopalnia rozwiązań.

MIT 4: Sporty zimowe są niebezpieczne...

Uprawianie każdego sportu niesie za sobą ryzyko kontuzji, jeśli jednak pamietasz o kilku prostych zasadach – możesz czuć się bezpiecznie. Przede wszystkim – kask. Jest niezbędny, zwłaszcza na początku, kiedy upadki są częstsze. Rozgrzewka – podobnie jak przy innych aktywnościach – nie zapomnij rozgrzać porządnie mięśni i stawów przed treningiem. Na szkoleniu zadbają o to nasi instruktorzy. Zasady bezpieczeństwa – jeśli przestrzegasz zasad bezpieczeństwa na stoku i (podobnie jak za kierownicą) stosujesz zasadę ograniczonego zaufania, nie musisz się obawiać.

MIT 5: Czy naprawdę potrzebuję instruktora?

Naprawdę. Bo jeśli się uczyć, to tylko od najlepszych. Najlepszych nie tylko pod względem posiadanych skillów narciarskich czy snowboardowych. Najlepszych także pod względem posiadanego doświadczenia oraz zdolności pedagogicznych w nauczaniu. Stawianie pierwszych kroków pod czujnym okiem specjalisty jest o tyle istotne, że pozwala już na samym początku wyeliminować błędy i skupić się na istotnych elementach szkolenia.

MIT 6: Po co na wyjazd grupowy, sam sobie zorganizuję...

Oczywiście, możesz. Jednak czy urlop nie jest po to, by odpocząć? Skupić się na tym, co przyjemne? Wybierając wyjazd grupowy wszelkie kwestie organizacyjne pozostawiasz w naszych, doświadczonych rękach. Ty pojawiasz się na miejscu zbiórki a to my martwimy się o dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Zero stresu, pełny relaks – brzmi jak recepta na udany wyjazd?

MIT 7: Nie można jechać na wyjazd w pojedynkę...

Takich samotnych duszyczek mamy wiele. Nie każdy ma ekipę czy chociaż drugą połówkę, z którą może i chce wyjechać. To też wartość dodana zorganizowanych wyjazdów grupowych. Bez względu na to czy jedziesz sam czy ze znajomymi poznasz ludzi, którzy zarażą Cię swoją miłością do zimy i sportów zimowych.

MIT 8: Czy na pewno będzie śnieg?

Kilkanaście sezonów spędzonych w Alpach to mega doświadczenie. Dzięki niemu wiemy dokąd jechać, żebyście nie musieli martwić się o śnieg. Większość z miejscówek, do których organizujemy wyjazdy leży na wysokości powyżej 1500 m n.p.m. Położenie tras powyżej 2000 m n.p.m., obecność lodowców (w większości miejscówek) oraz nowoczesny system naśnieżania dostępny w każdym resorcie stanowią gwarancję doskonałych warunków, niezależnie od terminu wyjazdu.

MIT 9: W Alpach nie ma co robić...

Kto tak sądzi, nigdy nie był w Alpach. Poza szeregiem aktywności, które proponujemy Wam podczas naszych wyjazdów (ich ilość i rodzaj jest uzależniony od aktualnych obostrzeń w wybranym resorcie), każda z miejscówek ma Wam mnóstwo do zaoferowania. Basen, strefa SPA, tor saneczkowy, lodowisko, niezliczone bary czy restauracje i sklepy. To wszystko sprawi, że na pewno nie będziesz się nudził!

MIT 10: Nie znam języka, więc sobie nie poradzę...

Właśnie dlatego warto wybrać się na zorganizowany wyjazd. Zadbamy o to  byś nie musiał się stresować barierą językową. Nasi instruktorzy oraz pozostała kadra, która bierze udział w wyjeździe jest polskojęzyczna i chęcią służy pomocą w razie jakichkolwiek problemów komunikacyjnych.

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...