Written by SnowEvents

New Zealand Burton Open

New Zealand Burton Open, pięciogwiazdkowe zawody w rankingu TTR zakończone. W dwóch konkurencjach, slopestyle oraz halfepipe zmagali się najlepsi zawodnicy z całego świata. Na najwyższym podium w kategorii slopestyle stanął kanadyjczyk, Mark McMorris. W finale kobiet natomiast, swoją wyższość pokazała Jamie Anderson.

Slopestyle

Men’s

1. Mark McMorris (CAN)
2. Sebastian Toutant (CAN)
3. Stale Sandbech (NOR)

Women’s

1. Jamie Anderson (USA)
2. Ostagard Buaas Kjersti (NOR)
3. Jordie Karlinski (USA)

W finale halfpipe swoją całkowitą dominację nad pozostałymi rywalkami pokazała Kelly Clark, która po raz 10 z rzędu wygrała zawody TTR, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii tej konkurencji. W śród panów to Ryo Aono swoim przejazdem wskoczył na pierwsze miejsce podium kończąc rywalizację w Nowej Zelandii.

Halfpipe

Men’s

1. Ryo Aono (JAP)
2.  Louie Vito (USA)
3. Iouri Podladtchikov (SUI)

Woman’s

1. Kelly Clark (USA)
2. Hannah Teter (USA)
3.  Castellet Queralt (ESP)
Zawody w Nowej Zelandii w konkurencjach narciarskich, zarówno slopstyle, jak i  halfepipe zdominowała para amerykanów Gus Kenworthy, który pokazał: switch left seven mute, right side cork seven tail grab, left cork nine tail grab, switch left seven mute, switch left seven mute, alley oop flat spin 540 Japan, left cork ten tail grab, oraz Devin Logan zaskakując nas takimi trikami jak: left five tail grab, straight air, straight air, straight air, left side seven tail grab, right side flair,.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych z serii Open Snowboarding Global Series, które odbędą się już w Styczniu 2012 w Szwajcarskim Laax.

http://vimeo.com/27660665
http://vimeo.com/27660798

http://vimeo.com/27633896

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...