Valmeinier - narty i snowboard we Francji

Valmeinier

Valmeinier to ośrodek narciarski znajdujący się w południowo-wschodniej Francji. Ośrodek ten często nazywany jest miniaturą Trzech Dolin (Les Trois Vallées).

W Valmeinier znajdują się dwie stacje: pierwsza na wysokości 1500 m n. p. m. oraz druga na wysokości 1800 m n. p. m. Valmeinier 1500 to malownicza wioska utrzymana w typowym górskim klimacie. Valmeinier 1800 jest nie tylko większą, ale również dużo bardziej nowoczesną stacją narciarską. Większość kwater w Valmeinier to domki typu chalet. W miejscowości kursują darmowe SKIbusy, które ułatwią przemieszczanie się po okolicy.

W Valmeinier znajduje się 150 km nartostrad z czego aż 60 proc. (około 90 km) to trasy dla początkujących. W tym regionie narciarskim panują świetne warunki śniegowe, ponieważ aż 70 proc. tras zjazdowych znajduje powyżej 2 tys. m n. p. m.

Długość tras narciarskich: 150 km
– trasy łatwe 90 km
– trasy średnie 50 km
– trasy trudne 10 km
Długość tras biegowych: 25 km
Ilość wyciągów: 33
– krzesła 17
– gondole 2
– orczyki 14

Valmeinier – idealny resort narciarski i snowboardowy dla początkujących

Jak więc nie trudno zauważyć, każdy kto dopiero zaczyna swoją przygodę z nartami lub snowboardem doskonale odnajdzie się w tym regionie.

W Valmeinier znajduje się wiele restauracji, sklepów oraz pubów. Region narciarski polecany jest dla klientów, którzy szukają dobrej zabawy oraz świetnych warunków śniegowych w korzystnej cenie.

Lotniska w pobliżu Valmeinier:
– Grenoble: 179 km
– Lyon: 183 km
– Genewa: 189 km

Zalety ośrodka:
✔ dużo tras dla początkujących
✔ wysokie położenie ośrodka
✔ duży snowpark
✔ przystępna cena
✔ bliskość wyciągów

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Valmeinier

skimap-valmeinier-snowevents

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 głosów )
Loading...