Wybierz się do miejsca gdzie wszystko jest NAJ: NAJwiększy teren narciarski na świecie, gdzie czeka Cię 600 km tras zjazdowych, NAJlepszy Apres Ski, NAJwyżej położona tyrolka na świecie, NAJwyżej położone miasteczko w Alpach do tego 5 snowpark’ów i dużo tras freeride. Pakuj się i odkrywaj wszystkie NAJ ośrodka wchodzącego w skład słynnych Trzech Dolin na NAJlepszym wyjeździe sezonu!


Val Thorens - narty i snowboard w Alpach we Francji

Val Thorens

Kto nie zna słynnego Val Thorens, lub gorzej czy kogoś tam jeszcze nie było? Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco to:

  1. doprawdy wstydźcie się
  2. zapraszamy do przeczytania lektury obowiązkowej! 😉

Zaczynając od początku Val Thorens jest położone na wysokości 2300 m n. p.m i jest najwyżej położoną stacją narciarską w całej Europie! Val Thorens wchodzi w skład słynnych Trzech Dolin, a oznacza to, że jest to największy obszar narciarski na świecie! Znani ze swoich skłonności do wyolbrzymiania Francuzi w tym przypadku się nie pomylili 😉 Les Trois Vallees to trzy doliny (Saint Bon, Les Allues, Saint Martin de Belleville), 

 600 km tras połączonych ze sobą ponad 200 wyciągami. Kolejnym plusem położenia Val Thorens jest to, że sezon narciarski zaczyna się bardzo wcześnie, praktycznie od połowy listopada, trwa bardzo długo, do końca kwietnia, a czasem i w pierwszym tygodniu maja jeszcze pojeździmy na nartach i co najważniejsze nie musimy się martwić o śnieg! Trasy narciarskie  w Val Thorens rozlokowane  są na wysokości od 1800 – do 3230 m n.p.m., wraz ze słynnymi trasami La Combe de Caron, La Combe de Rosaël i Col de l’Audzin, a ponad 90% tras narciarskich znajduje się powyżej granicy 2 000 m n.p.m, co oznacza gwarancję śniegu. Warunki są tam idealne, a mimo to jest sporo kilkadziesiąt armatek śnieżnych, dlatego tym bardziej się trzeba się martwić o śnieg. Nie bez powodu Val Thorens od lat zdobywa 1. miejsce w plebiscycie na najlepszy resort narciarski w Europie! 😉 

Jak już wiecie, stoki i trasy w Val Thorens usytuowane są dość wysoko 😉 Co więcej praktycznie większość tras narciarskich zlokalizowane są tuż obok hoteli, apartamentów oraz chalet ów, co oznacza, że nie musimy się martwić dojazdami na stok czy dosyć dużą odległością od gondoli, mieszkamy najczęściej ski in/ ski out, po co marnować czas na dojazdy jak można się napić piwka na stoku, prawda?

Dla kogo są stoki w Val Thorens? Otóż dla wszystkich! Zarówno na narciarzy jak i snowboardzistów czekają trasy o bardzo zróżnicowanym poziomie zaawansowania. W samym Val Thorens jest ponad 140 km kapitalnie przygotowanych tras, między innymi: 6 szlaków oznaczonych kolorem czarnym ze słynną Combe de Caron (do niedawna najwyższa kolejka górska w Europie), na szczyt której dojeżdżamy wagonikiem pokonując aż 880 metrów różnicy wzniesień. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, aby zjechać ze szczytu, spokojnie, na niższą stacje można również zjechać kolejką 😉 Dla odrobinkę mniej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów czeka 25 czerwonych tras,14 niebieskich oraz 6 zielonych. Val Thorens to też bardzo dobre miejsce, aby rozpocząć swoją przygodę z zimowymi sportami. 

Val Thorens jest również mekką dla fanów freestyle’u, mają tutaj do wyboru aż 5 snowparków, także niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie;) Spokojnie dla miłośników jazdy w puchu, też się znajdzie małe co nieco, a dokładnie niezliczone wręcz możliwości szusowania w puchu!

Nie samymi nartami Val Thorens żyje! Oj a żyje to miasto, jeżeli cenisz sobie spokój na wyjeździe to przemyśl wyjazd do jednej z najbardziej imprezowych miejscowości w Alpach, lub co jest lepszym rozwiązaniem, zabierz ze sobą sporo wtyczek do uszu 😉 Wieczorem czeka na Ciebie mnóstwo knajpek do odkrycia, klub w podziemiach a między dzielnicami, przemieszczasz się ogromnymi windami, brzmi ciekawie? Bo dokładnie tak jest! 😉  Val Thorens to jedna z najsłynniejszych i najbardziej popularnych kurortów w Europie, dlatego lepiej się nie zastanawiaj nad wykupieniem wyjazdu 😉 

Jeżeli zależy Wam bardziej na spokojnym urlopie, na którym chcecie również zaznać spokoju i ciszy to polecamy miejscowość Orelle, również wchodzi w skład Trzech Dolin, ale jest to miejscowość zdecydowanie spokojniejsza. 

Informacje o resorcie Val Thorens  

 

Najwyższy punkt regionu   3450 m

Położenie miejscowości 2100  m

Wyciągi orczykowe  22

Wyciągi krzesełkowe  32

Wyciągi taśmowe 3

Kolejki linowe  8

Kolejki szynowe 2

Trasy zielone/niebieskie  198 km

Trasy czerwone  75 km

Trasy czarne  27 km

Liczba snowparków 4

Lotniska w pobliżu Val Thorens:
– Genewa: 153 km
– Grenoble: 195 km
– Lyon: 198 km

Zalety ośrodka:
✔ wysokie położenie ośrodka
✔ możliwość jazdy w 3 Dolinach
✔ dużo freeride’owych miejscówek
✔ snowpark
✔ słynne apres-ski w La Folie Douce
✔ bogate życie nocne
✔ dużo atrakcji poza stokiem

Wybierając się do Val Thorens – Orelle, możemy wybierać spośród 2 rodzajów skipassów:

Val Thorens/Orelle – skipass obejmuje 150 km nartostrad oraz 24 wyciągi (1 kolej linowa, 4 gondolki, 17 kolejek krzesłkowych, 2 orczyki)

Trzy Doliny (Les Trois Vallées) – skipass obejmuje obszary Les Menuires/Saint Martin de Belleville, Val Thorens, Orelle, Méribel, Brides-les-Bains, Courchevel i La Tania, tj.: 600 km nartostrad oraz 189 wyciągów (37 gondolek, 67 kolejek krzesełkowych, 85 orczyków)

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Val Thorens

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 głosów )
Loading...