Val Thorens - narty i snowboard w Alpach we Francji

Val Thorens
Trzy Doliny (fr. Les Trois Valées) to największy ośrodek narciarski w Europie. Jedną z jego części jest miasteczko Val Thorens, położone na wysokości 2300 m n. p. m. Wraz z niewielkim Orelle tworzy ono kompleks narciarski Val Thorens, który jest połączony z pozostałymi ośrodkami, wchodzącymi w skład Trzech Dolin.

Łącznie w „3 Vallées” znajduje się 200 wyciągów oraz 600 km tras zjazdowych, które rozpięte są na wysokościach od 1800 do 3200 m n. p. m.

W samym Val Thorens znajduje się aż 140 km tras, a na ludzi szukających mocniejszych wrażeń czeka 5 Snowparków, Halfpipe oraz Snowcross.

Val Thorens – co poza nartami i snowboardem?

Val Thorens to niewielkie, lecz tętniące życiem, miasteczko. Znaleźć tu można mnóstwo atrakcji m. in tor saneczkowy, krytą pływalnię, salony SPA, liczne bary, restauracje oraz imprezy. Co roku odbywa się tu również SKI & BoarderWeek, największa i najlepsza impreza muzyczna w Alpach. Wykazać się w niej mogą zarówno zawodowi freestylowcy, jak i amatorzy. Podczas eventu można również posłuchać doskonałej muzyki i zobaczyć najlepszych dj’ ów.
Trasy zjazdowe Val Thorens znajdują się tuż obok hoteli, co jest znacznym udogodnieniem dla fanów sportów zimowych.

Jednymi z najbardziej znanych tras w Val Thorens są La Combe de Caron – czarna trasa mierząca 6 km, La Combe de Rosaël oraz Col de l’Audzin – na której różnica wysokości wynosi 1400 m, a sama trasa mierzy aż 12 km. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ trasy są bardzo zróżnicowane pod względem trudności:

Długość tras narciarskich: 140 km
– trasy łatwe 61 km
– trasy średnie 63 km
– trasy trudne 16 km
Długość tras biegowych: 5 km
Ilość wyciągów: 24
– krzesła 17
– gondole 3
– orczyki 2
– wagon 1

Jeżeli chodzi o rozrywkę w Val Thorens, zdecydowanie godne polecenia są imprezy Malaysia i El Gringo. Jeżeli jednak ktoś nie może się doczekać nocnego szaleństwa, zabawa czeka również na stoku w barze La Folie Douce, gdzie codziennie do zachodu słońca bawi się mnóstwo ludzi.

Po nocnych szaleństwach w ramach wypoczynku można się udać na punkt widokowy (znajdujący się na 3200 m n. p. m.), z którego zobaczyć można m. in. Mont Blanc. A na tych bardziej wytrwałych czeka jeszcze trasa zjazdowa z „Crime de Caron”.

Każdy kto choć raz był w Val Thorens z pewnością zechce tam wrócić.  Doskonale przygotowane trasy i mnóstwo atrakcji, to to tylko niektóre z wielu powodów, dla których warto tam pojechać. To miejsce idealne zarówno dla ludzi młodych, jak i dla rodzin z dziećmi. Ośrodek z pewnością godny polecenia!

Lotniska w pobliżu Val Thorens:
– Genewa: 153 km
– Grenoble: 195 km
– Lyon: 198 km

Zalety ośrodka:
✔ wysokie położenie ośrodka
✔ możliwość jazdy w 3 Dolinach
✔ dużo freeride’owych miejscówek
✔ snowpark
✔ słynne apres-ski w La Folie Douce
✔ bogate życie nocne
✔ dużo atrakcji poza stokiem

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Val Thorens

Val Thorens Trzy Doliny Ski Map Mapka Wyjazdy Narty Snowboard

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 głosów )
Loading...