Tignes - narty i snowboard w Alpach we Francji

Tignes

Tignes 2100 to francuski ośrodek narciarski położony w regionie Rhône-Alpes (Rodan-Alpy), w departamencie Sadaubia. Tworzy go pięć miasteczek turystycznych, z których za główne uznaje się Tignes-Le-Lac. Architektura regionu ogranicza się do położonych blisko siebie hoteli, jednak wynagradzają to idealne warunki do białego szaleństwa. W tym regionie Francji sezon trwa najdłużej! Zaczyna się pod koniec listopada, a kończy w maju. Swobodny dostęp do 65. świetnie przygotowanych tras o łącznej długości ponad 150 km to z pewnością duża zaleta tego miejsca. Dodatkowo należy wspomnieć, iż razem z sąsiednim Val d’Isere, Tignes tworzy region zwany l’Espace Killy dysponujący ponad 300 km tras. Malownicze widoki zapewniają dwa znajdujące się w tym regionie lodowce:  Pissaillas oraz Grande Motte (3 656 m n.p.m), na których sezon trwa przez okrągły rok.  Trasy na lodowcu La Grande Motte są szerokie, strome i obejmują dwa niebieskie i 4 czerwone zjazdy. Bezpośrednio pod lodowcem kolejne siedem tras, które łącznie dają 50 km.

Długość tras narciarskich: 150 km
– trasy łatwe 69 km
– trasy średnie 65 km
– trasy trudne 16 km
Długość tras biegowych: 20 km
Ilość wyciągów: 47
– krzesła 24
– gondole 2
– orczyki 19
– wagon linowy (150os.) 1
– podziemne metro 1

Nowoczesne i sprawdzone stoki narciarskie i snowboardowe w Tignes

Nowoczesna i świetnie rozbudowana sieć wyciągów czyni z Tignes miejsce idealne, dla osób pragnących rozpocząć swoja przygodę z zimowymi sportami. Specjalnie dla nich przygotowane miejsca do nauki (SPOT) pozwolą w bezpieczny sposób stawiać pierwsze kroki.  Nie brakuje również czegoś dla fanów mocniejszych wrażeń. Sprawdzone stoki poza trasami na Vallon de la Sache stanowią idyllę dla fanów freeride’u.

Tignes oferuje również zabawę na dwóch snowparkach. Ten większy, znajdujący się na lodowcu to jeden z najbardziej rozbudowanych snowparków w Europie. Podzielony jest na strefę dla początkujących i zaawansowanych, gdzie znajdziemy boardercross, halfpipe, liczne hopki i przeszkody. Właśnie tam co roku odbywa się najważniejsza część zawodów The Winter X Games. Przy trasach nie zabraknie miejsca na odpoczynek i podziwianie malowniczych widoków, a także licznych restauracji, w których najemy się do syta i nabierzemy alpejskiej opalenizny.

Tignes oferuje również rozrywkę w ramach apres-ski. Liczne bary i imprezy nie pozwolą się nudzić wieczorami. Dla fanów sportu także nie zabraknie atrakcji. Nurkowanie pod lodem, wspinaczka, przejażdżki skuterem śnieżnym, psie zaprzęgi czy Aqua Center to tylko niektóre z licznych zajęć dostępnych w ofercie Tignes.

Lotniska w pobliżu Tignes:
– Chambéry: 130km
– Genewa: 165km
– Lyon: 240km

Dodatkowe atrakcje:
– nurkowanie pod lodem
– skutery śnieżne
– paragliding
– psie zaprzęgi
– jazda na łyżwach po jeziorze
– wspinaczka po lodzie
– centrum rozrywki
– bary
– restauracje
– kluby nocne
– jazda samochodem po lodzie
– kino
– wellnes
– centrum największych europejskich zawodów Winter X-Games

Zalety ośrodka:
✔ gwarancja śniegu
✔ najdłuższy sezon ze wszystkich francuskich kurortów
✔ duże zróżnicowanie tras
✔ dobre przygotowanie tras dla początkujących
✔ sprawdzone stoki na freeride
✔ dwa snowparki

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Tignes

skimap-tignes-espace-killy-snowevents-wyjazdy-w-alpy-snowboard-ski

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 głosów )
Loading...