Termignon, czyli wakacje jak z pocztówki

termignon wyjazdy na narty w Alpy

Jeśli szukasz miejsca, w którym na prawdę poczujesz, że spędzasz wakacje, „jak z pocztówki”, to koniecznie musisz się z nami wybrać do Termignon. Kurort ten oferuje świetne warunki narciarskie w przystępnej cenie. Zlokalizowany jest na przelocie doliny Maurienne i znajduje się w pobliżu takich, znanych kurortów, jak: Valmeinier, Orelle (3 Doliny), Les Sybelles i St. Francois-Longchamp.

Kurort ten jest częścią większej domeny narciarskiej – Val Cenis, z którą połączony jest jednym z najszybszych wyciągów krzesełkowych w Europie, co niweluje czas spędzony na staniu w kolejkach praktycznie do zera. Cała domena powstała z połączenia pięciu gmin –Bramans, Lanslebourg-Mont-Cenis, Lanslevillard, Sollières-Sardières oraz Termignon. Siedzibą gminy jest właśnie miejscowość Termignon.

Co zimę dla odwiedzających przygotowywane są tam 52. wyznaczone trasy o długości 125 km oraz 35 wyciągów. Val Cenis cenione jest również za nienaganne statystki dotyczące opadów śniegu. W Marcu 2017 roku pokrywa śnieżna wynosiła tam 260cm. Odpowiednią ilość śniegu na stokach gwarantuje również imponujący system 200 armatek śnieżnych. Sama stacja Termignon znajduje się na wysokości 1300 m.n.p.m. Stoki sięgają aż do 2800 m.n.p.m., skąd prowadzi, trasa „Michele Jacot de la Met” wypełniona rozmaitymi formami terenowymi przeznaczonymi dla zaawansowanych riderów. Przez niebieską trasę łączącą, goście z Termignon mogą dotrzeć bezpośrednio do Val Cenis Lanslebourg. Stamtąd do dyspozycji jest cały kompleks Val Cenis Vanoise. Dla tych, którzy rozpoczynają swoją zimową przygodę z górami przygotowana jest tam najdłuższa w Europie zielona trasa „Escargot”. Również, we wchodzącym w skład regionu Val Cenis, Lanslevillard istnieje możliwość nocnej jazdy na trasie „Colomba”.

Termignon – Trasy narciarskie i snowboardowe

Trasy znajdują się na terenie Parku Narodowego Vanoise, co obrazuje, jak ciekawie jest ukształtowany tamtejszy teren narciarski. Łakomym kąskiem dla fanów freeride’u jest ciekawe ukształtowanie terenu, w formy, które mogą być wykorzystywane, jako naturalne skocznie oraz fakt iż, po świeżym opadzie, istnieje tam możliwość jazdy pomiędzy drzewami.

Wśród francuzów wioska ta jest znana z wyrobu sera pleśniowego „Bleu de Termignon“, który jest spopularyzowany i produkowany na skalę masową, lecz jedynie w Termignon jest on wyrabiany w tradycyjny sposób, z użyciem lokalnych składników. Rok-rocznie odbywają się tam też słynne wyścigi psich zaprzęgów, w których pula nagród wynosi, bagatela, 100 000 $.

Długość tras narciarskich: 125 km
– trasy łatwe 73 km
– trasy średnie 42 km
– trasy trudne 10 km
 Długość tras biegowych: 30 km

 

Ilość wyciągów: 28
– krzesła 13
– gondole 2
– orczyki 13

Jeżeli chodzi o rozrywkę w Termignon, to, poza halą koncertową, miasteczko oferuje odwiedzającym kameralny klimat, na który składa się obecność niewielkich, lokalnych, restauracji, kręgielni, czynnego do późna „Howard’s Pub”, kina, lodowiska, słynnego „Le Petit Chalet” ze smacznym jedzeniem, oraz L’Estanco, gdzie często można posłuchać muzyki na żywo. Najbliższa dyskoteka znajduje się w pobliskim Lanslevillard.

Lotniska w pobliżu Termignon:
– Turyn-Caselle: 140 km
– Grenoble-Isere: 210 km
– Mediolan-Malpensa: 256 km
– Mediolan-Linate: 278km
– Mediolan-Bergamo: 303km

Zalety ośrodka:
✔ duża średnia opadów z poprzednich lat
✔ tradycyjna Alpejska zabudowa
✔ najdłuższa zielona trasa w Europie

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Termignon

skimap-termignon-snowevents-wyjazdy-w-alpy-ski-snowboard

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 głosów )
Loading...