Superdevoluy - narty i snowboard w Alpach we Francji

SuperDevoluy

Superdevoluy to może trochę mniej znana, lecz równie atrakcyjna jak inne kurorty francuskie miejscowość. Wioskę alpejską charakteryzują dwa ogromne apartamentowce, w których znajduje się kilka tysięcy wysokiej klasy apartamentów. Jeden z nich jest zwany potocznie „śnieżnym parowcem” z powodu swojej wielkości oraz liczby miejsc. Każdy apartament posiada przepiękny widok na góry oraz doliny Souloise.

Ośrodek posiada 100 km dobrze przygotowanych tras podzielonych na 53. stoki, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Superdevoluy posiada dwie strefy specjalnie przygotowane dla początkujących. Występują one do wysokości 2000 m n.p.m. Natomiast na najwyższym szczycie – Le Pierre, również doświadczeni narciarze i snowboardziści mogą sprawdzić swoje możliwości. Ze szczytu można zjechać zarówno wymagającymi trasami jak i na freeridzie w głębokim śniegu. W Mushroom’s Park, bo tak właśnie nazywa się snowpark w Superdevoluy, każdy może sprawdzić swoje skillsy i zaprezentować co nowego nauczył się podczas poprzedniego sezonu. Dzieli się on na bordercross oraz dwie strefy slopestyle, dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Tym narciarzom i snowboardzistom, którzy chcą nauczyć się akrobacji powietrznych, jednocześnie unikając kontuzji – polecamy znajdującą się w Superdevoluy poduszkę do skakania „AirBag”! Dla zapalonych biegaczy narciarskich przygotowane jest tutaj 15 tras biegowych o łącznej długości 35 km.

Trasy narciarskie u snowboardowe w Superdevoluy

Superdevoluy znane jest jako stacja krótkich odległości. Jest to bardzo praktyczne dla wyjazdów ze znajomymi, ponieważ każda trasa znajduje się niedaleko siebie. Przez cały czas mamy więc kontakt z resztą grupy, nawet w przypadku gdy poziom umiejętności jazdy w naszej ekipie jest bardzo zróżnicowany.

Długość tras narciarskich: 100 km
– trasy łatwe 65 km
– trasy średnie 25 km
– trasy trudne 10 km
Długość tras biegowych: 35 km
Ilość wyciągów: 33
– krzesła 5
– gondole 1
– orczyki 17

Gdy zejdziemy ze stoku również nie będziemy się nudzić. Spot posiada bowiem pasaże handlowe z licznymi sklepami spożywczymi, piekarniami, sklepami sportowymi, butikami oraz sklepami z pamiątkami, jak również bank i pocztę. Przez cały dzień do dyspozycji jest również centrum fitness, bungee, basen kryty, sauna, sala z automatami do gier, kręgielnia oraz kino. Na co dzień organizowane są imprezy apres-ski. Wieczorami możemy udać się do jednego z licznych barów lub jednej z dwóch dyskotek, na których DJ’je wprawią nas w imprezowy nastrój.

Lotniska w pobliżu Superdevoluy:
– Grenoble: 127 km
– Lyon: 204 km
– Genewa: 242 km

Zalety ośrodka:
✔ dużo tras dla początkujących
✔ trasy blisko siebie
✔ dobry snowparkskimap-superdevoluy-snowevents-wyjazdy-w-alpy-ski-snowboard
✔ przystępna cena
✔ bliskość wyciągów

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Superdevoluy

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów )
Loading...