Puy Saint Vincent - narty i snowboard we Francji

Puy Saint Vincent

Puy Saint Vincent jest starą alpejską miejscowością. W jej pobliżu specjalnie na potrzeby narciarzy zaprojektowano  dwie stacje: Station 1400 i Station 1600. W ten sposób utworzony został resort narciarski, który dysponuje stosunkowo niewielkim, lecz bardzo urozmaiconym terenem.

Nad miejscowością góruje La Pendine (2750 m n.p.m.), na której szczyt można dostać się wyciągiem. Ze szczytu możemy obserwować pobliskie Pelvoux (, którego trasy (35 km) również objęte są karnetem z Puy Saint Vincent). Niewątpliwą zaletą Puy Saint Vincent jest położenie. W ośrodku jest sporo stoków o północnej wystawie, co powoduje, że w Puy Saint Vincent często panują znakomite warunki śniegowe (nawet, gdy w pobliskich miejscowościach śniegu brakuje).

Trasy narciarskie i snowboardowe w Puy Saint Vincent

Ośrodek jest przygotowany specjalnie dla narciarzy i snowboardzistów. Apartamentowce są zbudowane zgodnie z zasadą ski-in, ski-out, a więc możliwie jak najbliżej stoku. Puy Saint Vincent to bardzo wygodny ośrodek narciarski – wszystko jest pod ręką. Trasy ośrodka są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy tu sporo zielonych i niebieskich tras. Bardziej zaawansowani narciarze i snowboardziści również znajdą coś dla siebie – czerwone i czarne trasy, a także świetny snowpark.

Puy Saint Vincent zasługuje na szczególną uwagę również ze względu na przewyższenie. Możemy tu pokonać nawet 1600 metrów przewyższenia, co gwarantuje nam długie zjazdy pełne wrażeń.

Ze względu na położenie w Puy Saint Vincent zazwyczaj śniegu nie brakuje. Gdyby jednak zabrakło tego naturalnego, służą nam armatki śnieżne, które naśnieżają ok. 70% stoków. Mamy również możliwość skorzystania z nocnej jazdy na specjalnie do tego przygotowanym i oświetlonym stoku. Puy Saint Vincent to kameralny ośrodek, jednakże cały czas się rozwija, dzięki czemu sprosta oczekiwaniom większości narciarzy i snowboardzistów.

Dzięki północnej odsłonie większości stoków, w Puy Saint Vincent panują świetne warunki do jazdy poza stokiem, tzw. freeride’u.

Długość tras narciarskich: 78 km
– trasy łatwe 31 km
– trasy średnie 34 km
– trasy trudne 13 km
Długość tras biegowych: 40 km
Ilość wyciągów: 13
– krzesła 8
  – orczyki 5

Miejscowość Puy Saint Vincent

Puy Saint Vincent leży w samym sercu Parku Narodowego „Les Ecrins” w Alpach Wysokich. Miejscowość położona jest niedaleko większego ośrodka miejskiego – Briançon. Miejscowość jest niewielka, co sprawia, że wszystko znajduje się tutaj pod ręką. Puy Saint Vincent jest zaopatrzone w niezbędną infrastrukturę. Bez problemu znajdziemy tutaj kawiarnie, bary, restauracje, czy sklep. Fani imprezowania po stoku również nie będą mieli na co narzekać – zorganizujemy Wam czas na imprezkach i apresach ;).

Lotniska w pobliżu Chamrousse:
– Grenoble: 176 km
– Lyon: 224 km
– Turyn: 241 km
– Genewa: 265 km
– Mediolan-Bergamo: 308 km

Zalety ośrodka:
✔ dużo tras dla początkujących
✔ fajny snowpark
✔ bliskość Briançon
✔ zróżnicowanie tras
✔ bliskość wyciągów

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Puy Saint Vincent

skimap-puy-saint-vincent-snowevents-wyjazdy-w-alpy-snowboard-ski

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów )
Loading...