Les Menuires - narty i snowboard w Alpach we Francji

Les Menuires
Les Menuires
to prestiżowy francuski resort narciarski, który położony jest w centrum największego obszaru narciarskiego na świecie – Trzech Dolin (3 Valees), w regionie Rodan-Alpy. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest około 600 kilometrów tras w terenie narciarskim trzech dolin oraz 160 km tras w samym ośrodku Les Menuires. W całym regionie jest mnóstwo majestatycznych alpejskich krajobrazów, które podczas jazdy na nartach i snowboardzie zapierają dech w piersiach. Warto odwiedzić ten region narciarski dla samych malowniczych widoków.

Położenie tras narciarskich i snowboardowych  Les Menuires

Les Menuires leży w sercu olimpijskiej Sabaudii. Należy do prestiżowych Trzech Dolin, największego obszaru narciarskiego na świecie, który jest w pełni połączony trasami i objęty jednym karnetem: 200 wyciągów mechanicznych, 600 km tras, ciągłe połączenia między Les Menuires, Saint Martin de Belleville, Val Thorens, Méribel, La Tania i Courchevel.

Samo Les Menuires to 160 km bardzo zróżnicowanych i świetnie przygotowanych tras, na których każdy amator białego szaleństwa znajdzie coś dla siebie. Narciarski pobyt w Les Menuires to gwarancja pięknego słońca dzięki szerokiemu terenowi i doskonałej ekspozycji. To również gwarancja jazdy na nartach od początku grudnia do końca kwietnia na śniegu o doskonałej jakości. Jakość ta wynika z wysokości, dokładnego przygotowania tras i wydajnego wyposażenia liczącego 410 naśnieżarek obsługujących 50% tras. W sercu Trzech Dolin, Les Menuires/Saint Martin de Belleville oferują największy teren do jazdy na nartach na wszystkich poziomach zaawansowania i na każdy gust.

Długość tras narciarskich: 160 km
– trasy łatwe 75 km
– trasy średnie 62 km
– trasy trudne 23 km
Długość tras biegowych: 28 km
Ilość wyciągów: 38
– krzesła 18
– gondole 13
– orczyki 7

Les Menuires leży na wysokości 1850 m, przez co jest rajem dla wszystkich: sportowców, młodych ludzi czy rodzin; a to za sprawą licznych atrakcji dla narciarzy i osób, którzy nie jeżdżą na nartach: narty biegowe i wycieczki na rakietach śnieżnych lub pieszo po oznaczonych szlakach, skutery śnieżne, 2 tory saneczkowe, w tym tor alpine coaster Speed Mountain, jazda rowerem górskim po śniegu, paralotnie, ośrodki odnowy biologicznej z pełną balneoterapią, czy po prostu odpoczynek na nasłonecznionych tarasach.

Les Menuires – atrakcje poza nartami i snowboardem

Wiadomą sprawą jest, że do Les Menuires wszyscy przyjeżdżają głównie aby szusować na nartach i snowboardzie. Lecz równie oczywistą sprawą są atrakcje towarzyszące wyjazdowi na narty w Alpy! Dolina Belleville daje dostęp do wielu innych atrakcji. Daje zarówno możliwość odpoczynku, jak i spędzania aktywnie czasu dla polepszenia formy fizycznej w różnym wymiarze… Fondue, raclette lub inne dania w licznych restauracjach, zakupy, dyskoteki lub kino to tylko niektóre z form spędzania wolnego czasu. Tych, którzy lubią trochę pozwiedzać, zachęcamy do odwiedzenia miejscowości Saint Martin de Belleville i jej przepięknego barokowego kościoła.

Lotniska w pobliżu Les Menuires:
– Chambéry 100 km
– Geneva: 140 km
– Lyon: 180 km
– Grenoble: 180 km

Zalety ośrodka:
✔ trzy doliny (ponad 600 km tras)
✔ wysokie położenie ośrodka
✔ duży snowpark
✔ nasłonecznienie
✔ bliskość wyciągów

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Les Menuires

Les Menuires Trzy Doliny Ski Map Mapka Wyjazdy Narty Snowboard

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 głosów )
Loading...