Les 2 Alpes - narty i snowboard w Alpach we Francji

L2A1

Les Deux Alpes, znane jest również pod nazwą Les 2 Alpes, 2Alpes i L2A. To jeden z najbardziej rozwiniętych ośrodków w Alpach i zarazem jeden z najatrakcyjniejszych we Francji. Les 2 Alpes to miasteczko, które położone jest na wysokości od 1650 m n.p.m. do 1800 m n.p.m. Ośrodek swą nazwę zawdzięcza prawdopodobnie dwóm halom, na których zlokalizowany jest cały kompleks narciarski. Miejscowość położona jest wśród trzytysięczników, nad którymi góruje jeden z najwyższych lodowców w Europie – Mont de Lans (3600 m n.p.m.). To dzięki niemu trasy w Les Deux Alpes otwarte są nawet w lipcu i sierpniu.

L2A to jedna z największych miejscowości w Alpach francuskich. W samym jej centrum znajduje się gondolka – Jandri Express, która zabierze nas w centrum narciarskie L2A.

Ośrodek ten posiada 225 km tras zjazdowych. To raj zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla początkujących Les Deux Alpes proponuje aż 63 trasy (w tym 20 zielonych i 43 niebieskie) a dla bardziej zaawansowanych przygotowanych jest 29 tras zjazdowych (w tym 19 czerwonych i 10 czarnych).

Długość tras narciarskich: 225 km
– trasy łatwe 46 km
– trasy średnie 163 km
– trasy trudne 16 km
Długość tras biegowych: 25 km

 

Ilość wyciągów: 48
– krzesła 23
– gondole 5
– orczyki 19
– wagon 1

Les 2 Alpes (2Alpes, L2A) – doskonałe warunki narciarskie i snowboardowe

Doskonałe warunki do jazdy zapewnia wysokie położenie miasteczka oraz aż 211 armatek śnieżnych. Znajduje się tu również największy w Europie Snowpark, który funkcjonuje nawet w okresie letnim! Odbywa się tu wiele imprez i międzynarodowych zawodów. Natomiast dla fanów freeride’u – jedna z najsłynniejszych w Europie miejscówek do szaleństwa w puchu – La Grave.

Gdy znuży Cię szusowanie po stokach, w Les 2 Alpes znajdziesz mnóstwo innych atrakcji takich jak ogólnodostępny basen, lodowisko, skutery śnieżne, wspinaczka, loty helikopterem, loty na paralotni oraz samochodowe szaleństwo na lodzie. Dla tych jednak, którzy są najbardziej wytrwali Les 2 Alpes proponuje również wieczorne zjazdy na doskonale przygotowanych i oświetlonych stokach.

Żeby tego było mało, nocą to cudowne miasto otwiera przed nami mnóstwo pubów, barów, dyskotek i restauracji. Jednym zdaniem -w Les Deux Alpes nie można się nudzić!

Lotniska w pobliżu Les Deux Alpes:
– Grenoble: 120km
– Lyon: 160km
– Genewa: 220km

Zalety ośrodka:
✔ bardzo długi sezon
✔ świetnie przygotowane trasy
✔ całoroczny Snowpark
✔ duże zróżnicowanie tras
✔ słynne apres-ski
✔ miejsca do freeride’u – La Grave
✔ dużo atrakcji poza stokiem

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: Les Deux Alpes

Les Deux Alpes Les 2 Alpes Ski Map Mapka Wyjazdy Narty Snowboard

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (74 głosów )
Loading...