La Plagne - narty i snowboard we Francji

La Plagne

La Plagne wchodzi w skład jednego z największych resortów narciarskich we Francji o nazwie Paradiski. Ogromny resort łączy aż 450 km idealnie przygotowanych tras oraz 140 wyciągów, dzięki którym można się między nimi swobodnie poruszać. W skład całego resortu wchodzi dziesięć malowniczych miejscowości, a trasy rozciągają się od wysokości 1250 m n.p.m. do wysokości 2100 m n.p.m. co daje wielką różnorodność terenu zjazdowego.

W skład całej aglomeracji La Plagne wchodzą duże, nowoczesne miejscowości odwiedzane coraz częściej przez młode, energiczne grupy, które oprócz jazdy na nartach czy desce, szukają dobrej, nocnej zabawy. Znaleźć tu również można spokojne, kameralne miasteczka krajobrazem nie ustępujące najpiękniejszym miejscom na świecie. Urządzone specjalnie dla wyjazdów rodzinnych lub dla relaksujących się zajawkowiczy, którzy po ciężkiej, codziennej pracy postanawiają wyjechać w Alpy. Podsumowując, każdy znajdzie coś dla siebie w tej pięknej krainie, witającej wszystkich turystów z otwartymi ramionami.

La Plagne to ogromna hala rozpościerająca się pomiędzy doliną w której przepływa rzeka Isere i szczytem Dome de Bellecote o wysokości ponad 3100 m n.p.m.

Cała kraina dzieli się na dwa poziomy. Pierwszy, górny, znacznie młodszy, zbudowany w nowocześniejszy sposób. Wszystkie stacje górnego poziomu połączone są nowoczesnymi wyciągami, tak aby poruszanie się między nimi nie sprawiało nikomu problemu. Do nowocześniejszej części ośrodka należą: Plagne Bellacote, Plagne Centre, Belle Plagne, Plagne Soleil, Aime la Plagne.
Dolne trasy położone znacznie niżej rozpościerają się pomiędzy położonymi w dolnych partiach La Plagne czterema kameralnymi, alpejskimi wioskami: Montchavin, Montalbert, Champagny den Vanoise i Les Choces.

Wszystkie wymienione miejscowości połączone są nowoczesnymi wyciągami i razem tworzą resort o nazwie „Grande Plagne”, który posiada 225 km różnorodnych i bardzo dobrze przygotowanych tras.

Świetne snowparki trasy narciarskie i snowboardowe  w La Plagne

Oprócz świetnie przygotowanych tras możemy tutaj również pojeździć na freeridzie. Najlepszy teren do szusowania po białym puchu to oczywiście szczyt Bellaconte.

La Plagne posiada także kilka snowpark’ów, na których freestylowi wymiatacze mogą pokazać czego nauczyli się podczas wyjazdu. Jakie snowparki możemy tutaj spotkać? Takie jak Belle Plagne, Monthavin czy Champagny en Vanoise.

Myślicie, że to koniec atrakcji La Plagne? Otóż nie! Znajduje się tutaj również 90 km tras dla nart biegowych. Spot ten posiada również własną pętle biegową połączoną z innymi regionami.

Długość tras narciarskich: 225 km
– trasy łatwe 137 km
– trasy średnie 56 km
– trasy trudne 32 km
Długość tras biegowych: 90 km
Ilość wyciągów: 105
– krzesła 36
– gondole 9
– orczyki 60

La Plagne to nie tylko trasy zjazdowe, freeride’y czy snowparki

Oprócz bardzo dobrze rozwiniętej bazy śniegowej resort ten urzeka innymi atrakcjami. Jak na tej wielkości spot przystało, możemy tu znaleźć praktycznie wszystko co umili nam pobyt w wakacyjnym resorcie. Znajdziemy tutaj centra fitness, salon odnowy biologicznej, baseny, lodowiska, tory saneczkowe, ścianki wspinaczkowe, squash, kręgle. Ponadto możemy oddać się również atrakcjom na świeżym powietrzu takim jak paragliding, spacer na rakietach śniegowych, skutery śnieżne, wspinaczka lodowcowa, bobsleje, skeleton, wycieczki helikopterem, wyścigi psich zaprzęgów czy paintball.

Jedną z największych atrakcji La Plagne jest tor bobslejowy. Znajduje się on w pobliżu Plagne Bellaconte i jest największym tego typu torem we Francji.

La Plagne jest przygotowane nie tylko na zwykłych turystów. Nocne zwierzaki również znajdą tutaj coś dla siebie. Liczne bary, restauracje a nawet dyskoteki czynne do późnych godzin nocnych, zapewnią atrakcje także aktywnym nocą fanatykom śnieżnego szaleństwa.

Lotniska w pobliżu Risoul:
– Chambery: 118km
– Grenoble:191 km
– Lyon: 192 km

Zalety:
✔ 450 km tras w Paradiski
✔ 225 km tras w samym La Plagne
✔ Urozmaicone i dobrze przygotowane trasy
✔ Liczne SnowParki
✔ Bliskość stoków
✔ Dobre warunki śniegowe i długo utrzymująca się pokrywa śnieżna

Sprawdź aktualne warunki śniegowe na kamerze live: La Plagne
skimap-la-plagne-snowevents-wyjazdy-w-alpy-snowboard-ski

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów )
Loading...