Written by SnowEvents

BORIXON WINTERSOUND 28.03-06.04.2014

BORIXON to pierwszy artysta festiwalu WINTERSOUND. Tomasz Borycki, bo właśnie tak ma na imię i nazwisko, jest jednym z najbardziej znanych raperów w Polsce. Już w połowie lat 90-tych debiutował na polskiej scenie hip-hopowej z zespołem „Wzgórze Ya-pa 3”. Chłopaki stworzyli niezapomniany album, „Centrum”, który został klasykiem gatunku tamtych czasów. Razem ze Wzgórzem nagrał później jeszcze cztery płyty tj. „Trzy” , „Ja mam to co ty” , „Precedens”, „Stara szkoła rapu”, które oczywiście królowały na listach przebojów tamtych czasów.

W roku 2001 Tomasz postanowił wydać solową płytę o nazwie „Borixon-Wyp3-Kolejna część”, a po niej „Mam pięć gram”, „Hardcorowa Komercja” , „Rap daje mi siłę” , „Zacieram ręce dzieciak”. Ma na swoim koncie setki koncertów w kraju , Europie i USA.

Tomek współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: V.E.T.O, Molesta Ewenement, Tede, Pęku, Pih, Onar, DJ 600V, Ideo, Żurom, Ośka, Wojtas, IGS, Warszawski Deszcz, Kajman, DJ Decks, PTP oraz Donatan. Raper od kilku lat prowadził także oficynę wydawniczą Juicey Juice. Już w marcu będziecie mogli go usłyszeć na żywo !

Przejdź do wyjazdu: WINTERSOUND FESTIVAL

Poniżej możecie zobaczyć utwór Borixona wraz z Rozbójnikiem Alibabą, który również jedzie z nami na ten wyjazd!

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...