Written by SnowEvents

Aktywne Alpy nie tylko na stoku.

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami, a wielu z Was w dalszym ciągu zastanawia się gdzie zorganizować wyjazd w Alpy na narty lub snowboard. Jak wiadomo SnowEvents organizuje studenckie wyjazdy w Alpy, nie tylko po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na stokach, ale także po to by się odprężyć i skorzystać z innych atrakcji.
Wielu z Was nie zdaje sobie sprawy jak wiele możliwości daje nam śnieg i górskie stoki. Pozornie zwyczajny wyjazd w Alpy może okazać się czymś niezwykłym. W końcu jesteśmy młodzi (zwłaszcza duchem 🙂 ) i studenckie wyjazdy na narty i snowboard są doskonałą okazją by w pełni oddać się zimowemu szaleństwu. Dla osób żądnych przygód i nowych atrakcji, wybraliśmy resorty, które oferują zarówno relaks jak i różne formy szaleństwa.

Czas spędzony na wyjeździe w Alpy można sobie urozmaicić na wiele sposobów. My postaramy się przybliżyć Wam kilka opcji, które dostępne są w proponowanych resortach.

Snowparki i freeride
Tym, którym znudziła się już klasyczna jazda na nartach lub snowboardzie proponujemy skorzystać ze snowparków. Wybrane przez nas resorty posiadają bardzo dobrze przygotowane snowparki, w których poszaleć możecie na skoczniach, boxach czy railach. Jest to przyjemność nie tylko dla zaawansowanych snowboarderów, ponieważ w większości są to miejsca o różnym stopniu trudności. Gdy firmy, jak Burton, Volcom, czy Technine sponsorują snowpark jedynym ograniczeniem staje się wyobraźnia, a jej shaperom z Les Deux Alpes z pewnością nie brak. Za to snowpark w Vars składa się z 8 mniejszych snowparków, a sponsorem całego przedsięwzięcia jest Monster. Dla tych z Was, którzy wybrali Chamrousse profesjonalne przygotowanie parku wspierają firmy Vans i Rossingnol.
Freeride skierowany jest dla miłośników białego puchu, którzy jazdę po wyznaczonych trasach mają już dawno za sobą. Wyjazdy w Alpy słyną z tego, że coraz więcej osób wybiera taką formę aktywności.

Snowkiting
Kite” czyli latawiec, stał się podstawą do łączenia go z wieloma dyscyplinami sportowymi. Także amatorzy sportów zimowych znaleźli coś dla siebie. Wyjazdy w Alpy dają szanse do wypróbowania tej niecodziennej formy rozrywki. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji spróbować, to wszystko przed Wami!

Rakiety
Bo kto powiedział, że służą tylko do tenisa? Rakiety śnieżne to doskonała alternatywa do jazdy na nartach lub snowboardzie. Jeśli chcesz udać się w zakamarki alpejskiej natury i jednocześnie połączyć wysiłek z relaksem to rakiety są zdecydowanie dla Ciebie.</br>

Psie zaprzęgi i kulig
W przeszłości użycie psich zaprzęgów było najlepiej sprawdzającym się sposobem przewozu ludzi. Dzisiaj wiele osób nie wyobraża sobie wyjazdu w Alpy bez zorganizowania kuligu czy też zawodów psich zaprzęgów. Jeśli marzy Ci się lekka adrenalina to zdecydowanie powinieneś wybrać opcję zaprzęgową. Z kolei grzane wino, płonące pochodnie i konny kulig to wersja dla tych, którzy pomiędzy szaleństwami potrzebują odrobiny relaksu.

Sauny, baseny i centra SPA
Po całym dniu szaleństwa pora się zrelaksować w saunie lub na basenie. Studenckie wyjazdy w Alpy to przecież czas zabawy, dlatego pomiędzy różnymi atrakcjami fajnie jest czasem odpocząć i nabrać sił na dalsze szaleństwo. Z tym zamiarem w większości kurortów powstały centra SPA, aby chociaż przez chwilę poleżeć w celu regeneracji.</br>

Jesteśmy pewni, że każdy w Was znajdzie na naszym wyjeździe coś dla siebie. W końcu wyjazdy w Alpy to nie tylko jazda na nartach i snowboardzie. Nasza ekipa dołoży wszelkich starań żeby każdy wrócił zadowolony i wypoczęty, a jednocześnie z odpowiednią dozą adrenaliny.
Zapraszamy na nasze wyjazdy każdego, kto jest zainteresowany dobrą zabawą na stoku i poza nim.

Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...